Суспільство
На полігоні випробовують модернізований танк Т-72 з високоточною ракетою (ВІДЕО)
На одному з військових полігонів тривають вогневі випробування танку Т-72АМТ з високоточною протитанковою ракетою “Кобмат”.
Про це пише Defense Express.
Зазначається, що танк модернізований Київським бронетанковим заводом.
Мета
Мета цих тестів – дати можливість Т-72АМТ вести вогонь високоточним протитанковим снарядом “Комбат” від ДККБ “Луч”. Цей снаряд призначений для знищення першим пострілом бронетехніки та інших цілей противника на відстані до 5 км. Це майже вдвічі перевищує дистанцію вогню звичайним снарядом.
Відомо, що вірогідність влучення у ціль “Комбатом”, завдяки лазерному наведению, становить близько 95%. Його тандемна бойова частина дозволяє повністю ігнорувати динамічний захист, а бронепробиття у 750 мм вистачає для знищення навіть найзахищенних танків противника.
Читайте також: В Україні презентували проєкт радіолокатора «Траса–М»
Окрім того, постріл “Кобматом” майже не демаскує танк – меньший спалах та пилу від пострілу. Це дозволяє робити справжні непомітні снайперські постріли на дистанції, яка недосяжна для противника зі звичайним танковим озброєнням.
За інформацією, поповнення арсеналу Т-72АМТ має велике значення, бо базова версія Т-72А, яка і модернізується силам “Київського бронетанкового заводу”, не має можливості вести вогонь керованими ракетами, на відміну від інших українських сучасних модернізацій Т-64 та Т-80.
Читайте також: Модернізована техніка для української армії: що вміють оновлені танки (ВІДЕО)
Для контролю проведення випробувань у Державному науково-дослідному інституті випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки застосовують надсучасний балістичний радар від компанії Weibel. Він дозволяє відслідковувати траєкторію польоту на всіх ділянках, від вильоту зі ствола до влучення у ціль, а також здійснювати відеофіксацію, завдяки оптичним та тепловізійним камерам.
Що нового має танк?
Окрім встановлення нового високоточного озброєння, Т-72АМТ отримав кращу захищеність завдяки елементами динамічного захисту нового покоління та протикумулятивними решіткам. Таке поєднання виявилось одним з найбільш ефективних під час боїв на Сході України та було впроваджено у виробництво.
Читайте також: Укроборонпром показав випробування 3D радіолокатора (ВІДЕО)
Особливу увагу при розробці Т-72АМТ було приділено прицільному комплексу та засобам спостереження. Новий танк отримав прилади нічного бачення з сучасними електронно-оптичними перетворювачами третього покоління для всіх членів екіпажу та нічний приціл для ведення вогню високоточними ракетами.
Також у Т-72АМТ встановлений комплект з двох цифрових радіостанцій з захищеним каналами зв‘язку, що дозволяє напряму підтримувати зв‘язок із піхотними підрозділами, що має величезне значення для взаємодії на полі бою. До того ж, модифікація Т-72АМТ отримала сучасні супутникові засоби навігації.
Читайте також: Укроборонпром представив катер “Кайра-150” для оборони морських кордонів
Нагадаємо, з’явилося відео нової програми модернізації радянських танків Т-72.
Також танк Т-72 пройшов підводні випробування.
Як ми повідомляли раніше, на передову передали шість відремонтованих танків Т-64.
Головне фото: twitter.com/DefenceU.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі