Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

В Україні вперше запустили регулярний морський трансшипмент

Опубліковано

Порт приватного стивідорного оператора ТІС в Одеській області прийняв перше судно щотижневого фідерного сервісу за маршрутом ТІС-Поті. Про це повідомляє Укрінформ, посилаючись на пресслужбу ТІС.

“Через Україну почав ходити морський трансшипмент. 15 жовтня 2019 року порт ТІС прийняв перше судно щотижневого фідерного сервісу за маршрутом ТІС-Поті. Комплексне логістичне рішення дозволить Україні підтвердити свій статус на світовій мапі морських перевезень”, – йдеться в повідомленні.

Що таке трансшипмент?

Схема трансшипменту передбачає, що магістральні судна великих контейнерних сервісів залишають транзитні вантажі у проміжних глибоководних портах, а пізніше їх забирають і розвозять по портах регіону судна меншого розміру, так звані «фідери».

Таким чином, власники вантажів і одержувачі вантажів, які працюють через порти, куди немає заходів магістральних суден, отримують доступ до глобальної мережі контейнерних маршрутів.

Чим це важливо?

Співвласник Контейнерного терміналу ТІС Єгор Гребенніков зазначив, що для терміналу, як і для транспортної галузі України, поява нового фідерного сервісу має стратегічне значення.

“Новий фідерний сервіс стане відсутньою ланкою Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту, він відкриває перед власниками вантажу зовсім інші можливості”, – підкреслив він.

Новий морський торгівельний маршрут

У ТІС зазначають, що фідерний сервіс прокладає новий морський торговельний маршрут, який є швидшим, зручнішим і вигіднішим для вантажовласників Європи і України, країн Кавказу (Грузія, Вірменія, Азербайджан) та Середньої Азії (Казахстан, Туркменістан, Узбекистан).

Фідерне судно, яке буде щотижня ходити за маршрутом ТІС-Поті-ТІС, вміщує 1100 TEU. З ТІС до Поті будуть доставлятися як транзитні контейнери, перевантажені з морських суден океанського сервісу лінії закордонного плавання Ecumed компанії MAERSK для країн Кавказу та Середньої Азії, так і товари, які прибувають до ТІС суходолом, а з порту Поті до ТІС будуть ходити контейнери з вантажами для України і Європи.

Читайте також: У порту Бердянська триває масштабний проєкт із днопоглиблення

Про ТІС

ТІС – найбільший морський транспортний вузол в Україні. Оперує п’ятьма високотехнологічними морськими терміналами. Близько 700 суднозаходів на рік пов’язують ТІС з більш ніж 1500 портів по всьому світу. У 2018 році ТІС обробив 25,6 млн тонн вантажів.

Економіка і бізнес

Українська компанія HIMERA залучила $150 000 для розвитку тактичних систем зв’язку

Опубліковано

Український стартап HIMERA, який спеціалізується на розробці інноваційних систем тактичного зв’язку для цивільного використання та надзвичайних ситуацій, отримав $150 000 у другому раунді інвестицій від українського ангельського клубу United Angels Network.

Про це представники компанії повідомили виданню Vector.

Цей раунд доповнив попередню інвестицію у $225 000, здійснену UAN у березні 2024 року. Таким чином, загальний обсяг фінансування від United Angels Network досяг $375 000.

Підтримка інновацій для оборони

«Ми пишаємося тим, що учасники United Angels Network інвестують у компанії, які змінюють реальність та роблять вагомий внесок у захист України. HIMERA — це приклад стартапу, який перетворює інвестиції на критично важливі продукти для наших захисників», — зазначив засновник United Angels Network та військовослужбовець ППО Іван Дмитрасевич.

Читати також: Демонтовані у Києві МАФи передають військовим для оборони

Пріоритети розвитку

Отримані кошти HIMERA спрямовує на два ключові напрями:

  • розробка нових продуктів у рамках системи тактичного зв’язку;
  • розширення бізнесу на українському та міжнародному ринках.

Співзасновник HIMERA Міша Рудомінський підкреслив важливість цієї підтримки: «Інвестиції дозволяють нам постачати до Сил оборони України найбільш актуальні й сучасні системи зв’язку, зберігаючи їх доступність. Кожна додаткова рація — це можливість для наших захисників отримати життєво важливу інформацію у найскладніший момент, що буквально рятує життя».

Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

Фото: HIMERA.

Читати далі

Економіка і бізнес

У Фастові з’явиться завод із переробки сміття та виробництва біометану

Опубліковано

У Фастові побудують сміттєпереробний завод, який перетворюватиме відходи на корисні ресурси та вироблятиме біометан.

Про це повідомляє Фастівська міська рада.

Зараз триває погодження документації для будівництва підприємства. Уже розроблено проєкт землеустрою для розміщення заводу в промзоні Завокзалля. Остаточне рішення прийматимуть на сесії міської ради 23 січня.

Читати також: На Житомирщині будують новий завод із переробки технічних конопель (ФОТО)

На заводі займатимуться глибоким сортуванням відходів, зокрема виділятимуть ресурсноцінні матеріали — металобрухт, скло та пластик. Також передбачено виробництво біометану, що стане додатковим внеском у зменшення залежності від традиційних енергоресурсів.

Нагадаємо, що 50 підприємців вчитимуться у чемпіонів виходу на світові ринки: як доєднатися.

Фото: Freepik.

Читати далі

Економіка і бізнес

«Нова пошта» відкрила перше відділення у британському місті Манчестер

Опубліковано

Нове відділення стало першим, яке розташоване не в Лондоні. Загалом у Сполученому Королівстві працює три відділення української компанії.

Про це повідомили в «Новій пошті».

У відділенні в Манчестері клієнти можуть відправляти й отримувати посилки, документи та вантажі до 100 кілограмів. Новий пункт працюватиме щодня за адресою: 149 Cheetham Hill Rd, Cheetham Hill, Manchester. Посилки доставлятимуть в Україну від п’яти днів.

Наразі у Сполученому Королівстві працює кур’єрська доставка з будь-якої адреси та є можливість викликати кур’єра для посилок, які вже оплачені й запаковані.

Також у країні можна відправляти й отримувати замовлення через сім тисяч поштоматів InPost для посилок до 15 кілограмів.

Нагадаємо, що «Нова пошта» доставила рекордні 480 мільйонів посилок за 2024 рік.

Фото обкладинки: пресслужба НП

Читати далі

Шопочитати