Суспільство
В Україні вперше висадили плантацію фісташок
У селі Броска Ізмаїльського району на Одещині молодий фермер Андрій Петков висадив на 3,5 га фісташок. Такі горіхи в промислових обсягах в нашій країні ще не вирощували. Перші врожаї фермер очікує отримати через 6 років.
Саджанці фісташкових дерев фермеру постачають з Узбекистану. Андрій Петков каже, що кліматичні умови на півдні Одеської області фактично подібні з погодними умовами Центральної Азії, що теоретично дає всі шанси успішно вирощувати культуру в Україні, пише golos.com.ua.
З одного дерева – 10 кг горішків
Для створення саду фермер взяв у довгострокову оренду 3,5 га площ у селі Броска в Ізмаїльському районі. З урахуванням, що на одному гектарі вдасться розміститися 300 фісташкових дерев, він висадив понад 3 тис. саджанців. За словами Андрія Петкова, одне дерево в десятирічному віці має давати до 10 кг товарної фісташки.
Читайте також: Першу плантацію ківі заклали у Черкаській області
“Рослини необхідно оберігати від грибкових хвороб. Є певна загроза з боку так званого американського метелика — карантинного шкідника дерев. Однак, на щастя, метелик-шкідник поки що не був помічений у Бросці. З метою профілактики також використовуємо фунгіциди та гербіциди”, — розповідає Андрій Петков.
Скільки можна заробити?
Фісташки продаються за 400-500 грн/кг. При цьому одне дерево може давати від 10 до 25 кг горіхів.
“У мене є всі підстави вважати, що мій вдалий досвід стане відправною точкою для масового вирощування на півдні України цих недешевих горішків”, — запевняє фермер з Одещини.
За його словами, фісташкові дерева — справжні рослини пустелі, і вони чудово пристосовані до посухи й засоленості ґрунту. Також вони спокійно переносять коливання температури від мінус 10°С у зимовий час і до плюс 40°С влітку.
На території ЄС так зване “зелене золото” вирощують тільки в Італії, Греції та Іспанії. Через високу рентабельність у фісташок є багато шансів стати популярними серед садівників України й ближнього зарубіжжя.
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі