Суспільство
В Україні вперше вручили дітям відзнаку «Майбутнє України»: хто отримав нагороду (ФОТО)

3 червня президент Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська вручили 24 дітям перші відзнаки «Майбутнє України». Ця нагорода щороку вшановуватиме дітей за сміливість, гідність і добрі вчинки в найскладніших обставинах.
Про це повідомили в Офісі президента України.
Хто отримав відзнаки
Нову відзнаку заснували 29 травня 2025 року, і вже наступного дня президент підписав перший указ про нагородження. Цьогорічними лауреатами стали 24 дитини з різних регіонів. Кожен з них пережив випробування війною, допомагав іншим або став прикладом людяності.
Відзнаки вручили зокрема таким дітям:
- 16-річний Дмитро Амальський з Миколаївщини врятував молодшого брата з охопленого полум’ям будинку;
- 8-річний Захар Бабак із Луцька протягом майже двох років щотижня бере участь в акціях на підтримку полонених, включно зі своїм татом;
- 11-річна Маргарита Гаряга з Маріуполя вижила після обстрілу, в якому загинули 9 її рідних, і кликала на допомогу з-під завалів, рятуючи інших;
- 16-річна Адріана Гой з Хмельниччини врятувала дитину після ДТП і надала першу допомогу до приїзду медиків;
- 13-річний Кіріл Ілляшенко із Сум попри поранення врятував пасажирів автобуса, що палав після ракетного удару;
- 8-річна Діана Костиря з Херсонщини співала гімн України і вивішувала національну символіку, перебуваючи в окупації;
- 15-річний Марк Комаров із Енергодара відмовився виступати за росію, перебуваючи в окупації;
- 14-річний Костянтин Орєхов із Київщини врятував сестру та дідуся після ракетного удару по їхньому дому;
- 16-річний Кирило Шавкун з Херсонщини під час катастрофи на Каховській ГЕС рятував людей на човні, попри ризик з боку окупантів;
- 15-річна Кіра Обединська та 14-річний Олександр Радчук після депортації з Маріуполя стали голосом правди про злочини рф на міжнародній арені.
Читайте також: 17-річний Павло станцював випускний вальс на кріслі колісному після складної операції (ВІДЕО)
«Герой не той, хто не боїться й ніколи не плаче, а той, хто навіть коли боїться, все ж таки робить правильний вчинок. Я хочу ще раз вам за це подякувати — за ваші вчинки й за те, які ви є», — сказала Олена Зеленська.






Нагадаємо, що у Львові успішно видалили пухлину з мозку новонародженого.
Фото: сайт Офісу президента
Суспільство

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.
Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.
4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.
«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.
Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.
Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю
«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.
«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.
Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.
Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins
Суспільство

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.
Про це повідомили в КМДА.
Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:
- написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
- отримати психологічну підтримку;
- отримати правову консультацію.
Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.
Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду
Доступні програми допомоги:
- «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
- «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
- У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.
За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:
- Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
- Козубова Людмила — 095 441 44 60.
Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС
Суспільство

Норвегія виділила близько 580 мільйонів доларів на розробку та виробництво морських безпілотників в Україні. Угоду про спільну розробку дронів за норвезькою технологією з українським партнером уклала компанія KOGDefence (KDA).
Про це повідомили в Міноборони Норвегії.
Норвегія заклала в бюджеті на 2025 рік приблизно 6,7 мільярда норвезьких крон для підтримки морської коаліції, яку спільно очолює з Великою Британією. За словами міністра оборони Торе Сандвіка, частина цих коштів піде на проєкт «KDA в Україні», що передбачає локалізоване виробництво безпілотних надводних суден на українській території.
KOGDefence (KDA) підписала договір із українською компанією-партнером, щоб об’єднати норвезький інжиниринг та ресурси України для масштабного виробництва USV. Безпілотні надводні апарати відіграють ключову роль у захисті українських морських кордонів і нейтралізації загроз з боку російського флоту в Чорному морі.
Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс норвезької компанії озброєння KOGDefence.
Раніше ми писали, що Сили оборони отримали перший легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Міноборони Норвегії в Х