Суспільство
В Україні запустять 6 газових свердловин
Укргазвидобування відновило роботу 2-х свердловин, що раніше не працювали. Загалом планують запустити 6 недіючих родовищ вже цієї весни. Про це повідомили у прес-службі відомства.
“Було розпочато проект щодо забурювання бічних стовбурів на свердловинах з бездіючого фонду, які не могли бути повернутими до діючого фонду іншими методами”, – пояснили у прес-службі.
Забурювання бічних стовбурів на свердловинах – технологія, що дозволяє взяти в розробку раніше незадіяні ділянки пласта, а також важковидобувні запаси нафти й газу, видобуток яких раніше був неможливим.
Скільки там газу?
На сьогодні вже завершились операції з забурювання бічних стовбурів на 2-х свердловинах Чутівського та Машівського родовищ. Середній добовий обсяг повернених свердловин складає близько 70 тис м3 блакитного палива на добу. Згодом планують більш інтенсивний видобуток, що дозволить додатково збільшити обсяг зазначених свердловин.
Читайте також: На Харківщині відкрили нове родовище газу
Усього в рамках контракту планують відновити роботу 6 свердловин до кінця травня 2019 року.
Варто зазначити, що технологія, за якою відновлюють роботу свердловин, має низку значних переваг, а саме:
- низька затратна частина через відсутність необхідності підведення нових комунікацій, зниження витрат на техніку та витратні матеріали;
- швидкість відновлення стовбуру свердловини;
- вартість робіт значно менша за буріння нової свердловини;
- заощадження на освоєнні родовища через високу нафтогазовіддачу.
Без російського газу
Україна в 2018 році імпортувала 10,39 млрд куб. м природного газу на загальну суму 3,12 млрд дол. За даними Держстату, зареєстровані в Швейцарії компанії поставили в Україну 3,87 млрд куб. м газу на 1,16 млрд дол., з Німеччини було поставлено 3,18 млрд куб. м на 938,2 млн дол., з Польщі – 726,3 млн куб. м на 217,6 млн дол., з Великої Британії – 685,2 млн куб. м на 202,2 млн дол., з Угорщини – 602 млн куб. м на 191,8 млн дол., з Чехії – 303,3 млн куб. м на 91,4 млн дол.
Читайте також: В Україні зафіксували рекордний видобуток газу
Як відомо, Україна наприкінці листопада 2015 року відмовилася від закупівлі природного газу у російського “Газпрому”.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі