

Суспільство
В Україні відкрився American University Kyiv з американськими стандартами освіти
У Києві відбулось відкриття Амерікан Юніверсіті Київ (АЮК). Це перший приватний університет в Україні з американськими стандартами освіти, який розпочинає набір студентів уже в лютому 2022 року.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі університету.
Заклад працюватиме під егідою Arizona State University (ASU) — одного з найбільших університетів США, де навчаються понад 135 000 студентів. Цей освітній заклад US News & World Report неодноразово визнавався найінноваційнішим університетом Америки. Стратегічне партнерство з ASU відкриє для українських студентів доступ до понад 5 000 курсів та 600 програм. А також можливість отримання подвійного диплому: українського та американського зразків.
Із цього року в Амерікан Юніверсіті Київ будуть доступні магістерські (березень 2022) та бакалаврські (вересень 2022) програми з ІТ та управління бізнесом. У майбутньому абітурієнти зможуть обрати навчальні програми з інженерії, медицини, архітектури, дизайну та права. Навчання на бакалавраті та магістратурі вестиметься англійською мовою.
Читайте також: Віртуальна освіта. Столичні школярі тестують додаток із фізики для 8-9 класів

Ректором АЮК став доктор філософії з економічних наук Роман Шеремета.
Навчання заради кар’єри
Як і Arizona State University, American University Kyiv сповідує принцип «навчання заради успішної кар’єри» і, відповідно, надаватиме студентам практичні знання, що вже завтра знадобляться для побудови успішної кар’єри у великих міжнародних та національних компаніях.
Читайте також: «Hollywood українською»: 180+ фільмів, мультфільмів і серіалів зазвучали українською на SWEET.TV
Університет активно працюватиме з українськими та міжнародними компаніями для можливостей стажування та працевлаштування своїх студентів і випускників.
До викладання залучать англомовних професорів із різних країн та топових науковців з України. Всі вони мають багатий досвід викладання у різних університетах США та Європи.
Нагадаємо, вийшов освітній серіал «Як знайти бажану роботу після військової служби».
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.