Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
underground parking garage pupd9d7 min underground parking garage pupd9d7 min

Суспільство

В Україні тепер будуватимуть підземні багаторівневі паркінги

Опубліковано

Із 1 червня вступає в силу норма будівництва, яка дозволяє будувати підземні багаторівневі паркінги. Про це повідомили у Мінрегіонбуді.

У дію вступають норми «Громадські будинки і споруди», якій містить цю норму. Так, вбудовані, прибудовані або вбудовано-прибудовані підземні автостоянки можуть проектуватися до 5 поверхів, тоді як автоматизовані підземні паркінги можуть мати до 9 поверхів.

З чим пов’язані такі зміни?

Нестача паркомісць у великих містах, біля великих громадських закладів – завжди проблема. І створення зручних підземних паркінгів, особливо багаторівневих, під такими закладами могло би стати вирішенням питання. До цього проектування багаторівневих підземних автостоянок не було унормовано в будівельних нормах. Зараз це передбачили.

Це дозволить:

  • збільшити кількість паркомісць, які можуть проектуватися в складі громадських закладів;
  • заощадити простір на організацію таких парковок;
  • підвищити комфорт відвідувачів, які користуються індивідуальним транспортом.

Читайте також: В аеропорту “Бориспіль” запрацював багаторівневий паркінг

Підземні автостоянки повинні бути забезпечені ліфтами або підйомниками, а в‘їзди і виїзди з підземних і підземно-надземних гаражів повинні бути віддалені від вікон житлових будинків, приміщень громадського призначення з постійним перебуванням людей, ділянок шкіл, інтернатів, оздоровчих та дошкільних закладів відповідно до вимог інших документів.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Суспільство

У Львові відкрили перший в Україні центр для тих, хто пережив полон і тортури (ФОТО)

Опубліковано

24 червня 2025 року на вулиці Лемкіна у Львові відкрили перший в Україні центр допомоги людям, які пережили полон та тортури. Новий центр, що працює в складі екосистеми UNBROKEN, покликаний допомогти їм відновитися і знову знайти себе.

Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий.

Як зазначив міський голова, щотижня з російського полону повертають сотні українців, які, навіть опинившись у безпеці, потребують спеціалізованої підтримки.

У восьмиповерховій будівлі облаштували 17 житлових кімнат, оформлених не як лікарняні палати, а як затишні домашні простори. Крім житла, у центрі передбачили окремі приміщення для амбулаторної та стаціонарної підтримки: тут проводить сеанси психолог і застосовують сучасні методи терапії, адаптовані до потреб постраждалих.

Читайте також: У Львові відновили знищену мозаїку Богдана Сойки (ФОТО)

В окремій будівлі поруч розгорнули арттерапевтичний блок: на першому поверсі — гончарня, на другому — художня майстерня. У разі потреби персонал центру організує також заняття з ткацтва, співу або музики.

Нагадаємо, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Андрія Садового

Читати далі

Суспільство

Міжнародна команда медиків відновили обличчя військового після атаки дрона (ФОТО)

Опубліковано

Після того як ворожий дрон вибухнув в окопі на Донеччині й розтрощив обличчя Романа, міжнародна місія Face the Future Ukraine провела низку реконструктивних операцій, що повернули військовому зовнішність і впевненість у собі.

Про це повідомили у команді місії.

У жовтні 2023 року Роман потрапив під обвал землі після вибуху дрона, понад тиждень пробув у штучній комі, втратив око, а в череп йому встановили титанову пластину. Коли його стан стабілізувався, родина звернулася до місії Face the Future Ukraine — спільного проєкту благодійних організацій Face the Future Foundation, Still Strong, Razom for Ukraine та БФ «Пацієнти України».

Команда хірургів із Канади, США та України тричі поверталася в Україну для операцій: спочатку відновили симетрію обличчя, потім реконструювали ніс, а під час останньої місії замінили пластину у лобній ділянці, яка почала некротизуватися. Попереду — видалення шрамів і подальша реабілітація.

Читайте також: У Львові розробили спеціальні протези, аби втілити мрію ветерана (ВІДЕО)

«Я готувала сина, що тато отримав важке поранення і тому його зовнішність змінилася. Але з кожною операцією обличчя чоловіка все менше вирізняється поміж інших. Ми дуже вдячні всій команді місії, яка відновила моєму чоловікові обличчя та повернула впевненість у собі», — розповіла дружина військового Наталія.

Нагадаємо, що у центрі UNBROKEN врятували руку 22-річного військового від ампутації (ФОТО).

Фото: команда місії

Читати далі

Суспільство

10-річна піаністка задонатила свої призові підрозділу пілота винищувача Karaya

Опубліковано

Десятирічна піаністка Лія вирішила подарувати свої призові з конкурсу на потреби підрозділу Повітряних сил України. Після останньої перемоги дівчинка перерахувала гроші 204-й бригаді тактичної авіації, де служить Герой України Вадим Karaya Ворошилов.

Про це повідомив Вадим Ворошилов в інстаграмі.

«Коли не вистачає сил, як моральних, так і фізичних, потрібно згадувати Лію, адже саме це і є наше майбутнє неймовірно талановите, свідоме. Задля цього майбутнього і боремось», — написав Karaya.

Читайте також: Український екіпаж виборов Кубок світу з авіамодельного спорту

Що відомо про Karaya

12 жовтня 2022 року Вадим Ворошилов збив п’ять «Шахедів» та дві ракети. Тоді літак Ворошилова зазнав аварії в небі над Вінницею. За однією з версій слідства, уламки одного зі збитих дронів зачепили кабіну українського літака. Попри це пілот зміг зберегти керування та відвести літак подалі від міста, аби уникнути людських жертв. Після цього Karaya катапультувався.

5 грудня 2022 року президент України присвоїв Вадиму Ворошилову звання Героя України. Через кілька місяців у 2023 році Karaya знову сів за штурвал літака.

Нагадаємо, що французькі винищувачі «намалювали» над Чорним морем тризуб на підтримку України (ФОТО).

Фото обкладинки: інстаграм сторінка Лії

Читати далі