

Культура
В Україні створили військову вишиванку з окопів
14 травня 2025 року в кінотеатрі «Жовтень» презентували військову вишиванку «Оберіг». Орнамент на сорочці — це традиційний візерунок, але з окопів.
Про це повідомили в Медіацентрі ГУК ЗСУ.
Військова вишиванка як символ захисту
Дизайнер Медіацентру ГУК ЗСУ Ярослав Копаниця створив ілюстрацію «Наша земля вишита окопами». Саме вона й стала основою та натхненням для львівської компанії SVARGA.
Ярослав Копаниця, як колишній кулеметник, що отримав поранення, каже: «Окопи дійсно оберігають наших військових, поки військові на фронті оберігають всіх українців. Вони захищають українську землю, поки сама українська земля захищає їх».
Військові вишиванки на заході отримали воїни-власники «Золотого хреста» та інших нагород за бойові заслуги.
Читайте також: У Вінниці гончарству навчають ветеранів, які втратили зір на війні
Про авторів ідеї
Медіацентр Головного управління комунікацій — це спеціалізований комунікаційний підрозділ Збройних Сил, що забезпечує медійні потреби війська. У доробку Медіацентру, серед іншого, є документальний фільм «Операція «Курськ», видання «Армія майбутнього», виставка на Мистецькому Арсеналі «Твоя професія важлива».




Нагадуємо, що вишиванка — наш код: як виглядає вишивка в кожній області України (ФОТО).
Фото надав Медіацентр Головного управління комунікацій
Культура

Віра Фарміґа та Євген Гудзь разом зі своїми гуртами The Yagas та Gogol Bordello запускають благодійний розіграш на підтримку українських медиків з нагоди виходу своєї версії пісні «Червона рута».
Про це повідомили в UNITED24.
Американська акторка та співачка записала відеозвернення, в якому відзначила сміливість лікарів і оголосила про початок благодійної акції. За пожертву від 10 доларів учасники отримують шанс виграти такі речі:
- постер з автографами Євгена та Віри;
- репродукцію картини Віри Фарміґи «Червона рута» з її підписом;
- вишитий гуцульський пояс ручної роботи.
Усі зібрані кошти підуть на медичний напрямок через платформу UNITED24. Розіграш триватиме до 14 липня за посиланням.
Читайте також: Американська акторка Віра Ферміґа заспівала «Червону руту» на концерті в Нью-Йорку (ВІДЕО)
Віра Фарміґа записала відео, в якому захоплюється сміливістю українських медиків, котрі ризикують життям заради порятунку інших. Щоб підтримати цих героїв, її гурт The Yagas разом з Євгеном Гудзем і гуртом Gogol Bordello запускають розіграш з нагоди виходу нової версії української пісні «Червона рута» в їхньому виконанні. Усі зібрані кошти підуть на медичний напрямок через UNITED24. Музиканти розіграють постер з автографами Євгена та Віри, репродукцію Віриної картини «Червона рута» з її підписом, а також вишитий гуцульський пояс ручної роботи. Пожертва від 10 $ дає шанс виграти один із цих унікальних призів. Розіграш триватиме до 14 липня.Підтримуйте українських медиків! https://donorbox.org/united24-vera-farmiga-eugene-hutz?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=eugene-and-vera ______________________ Vera Farmiga recorded a video admiring the courage of Ukrainian medical workers risking their lives to save others. To support these heroes, her band The Yagas, alongside Gogol Bordello's Eugene Hütz, are launching a special raffle to coincide with the release of their new version of Ukraine’s iconic masterpiece, Chervona Ruta. All proceeds go to Medical Aid via UNITED24. The artists will give away a poster signed by Eugene and Vera, a giclée print of the Chervona Ruta artwork painted and signed by Vera, and an embroidered, handwoven Hutsul belt—donate $10 or more for a chance to win. The raffle is open through July 14. Support Ukrainian medics! https://donorbox.org/united24-vera-farmiga-eugene-hutz?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=eugene-and-vera
Опубліковано United24 Понеділок, 23 червня 2025 р.
Про підтримку від Віри Ферміґи
Віра Ферміґа є донькою українських емігрантів. Її батько Михайло Фарміґа був комп’ютерним аналітиком, а мати Любомира Фарміґа працювала вчителькою.
Під час Революції Гідності у 2013 році Віра підтримала українців та висловила солідарність із учасниками протестів.
«Мої дорогі співвітчизники, хочу, щоб ви знали: я поруч з вами. Я підтримую боротьбу українців за свободу самовизначення гідності. Ті з нас, хто є від вільного світу, не повинні стояти мовчки осторонь», — говорила Віра Фарміга.
Після початку повномасштабної російсько-української війни у 2022 році акторка продовжувала висловлювати підтримку Україні, зокрема на своїх сторінках в соцмережах. Вона публікувала читання віршів Василя Симоненка в оригіналі, публікувала рядки з українського гімну тощо.
Нагадаємо, що українська піаністка отримала культурну премію у Швеції з рук королеви Сільвії (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт UNITED24
Культура

700 літрів борщу зварили на щорічному українському святі в Будапешті. Кулінарний фестиваль проводять вже водинадцяте, а кошти з події скеровують на підтримки ЗСУ, шпиталів, цивільних українців.
Про це повідомили на сторінці української асоціації «Єдність».
Участь у приготуванні 700 літрів борщу взяли участь 12 команд, серед яких були як постійні учасники фестивалю так і ті, хто вперше бере участь у заході.
«Це не просто кулінарний фестиваль, що прославляє український борщ, популяризує нашу культуру та кулінарію. Це справжнє свято зустрічі, дружби, єдності та взаєморозуміння. Адже для багатьох із нас це чудова нагода хоча б раз на рік зустрітися за тарілочкою ароматного борщу, поспілкуватися та поділитися новинами», — говорять представники самоврядування українців Будапешта.
Читайте також: Різні рецепти, незабутній смак: перевірте, чи знаєте ці факти про борщ (апетитний ТЕСТ)
Організатори підкреслили, що свято організували з єдиною та спільною для всіх українців метою — підтримкою Батьківщини. Благодійний збір фестивалю — це допомога шпиталям, Збройним силам України та цивільним. На події також організували концертні виступи, фотозони, благодійний ярмарок і розважальні програми для дітей.






Нагадуємо, що в Україні випустили зубну пасту зі смаком борщу.
Фото: фейсбук-сторінка української асоціації «Єдність»
Культура

Сопілка — символ нашої культури, і Тарас — 1 з 10 сопілкарів в Україні, які майструють цей інструмент.
Вироби Тараса є в усіх куточках світу: навіть у Тасмановому морі біля Австралії грають на тилинці, викликаючи на діалог китів. Якщо хочете зловити вайб голосу Карпат, дивіться наш проєкт про українських підприємців «Куркулятор»!
Фото обкладинки: REUTERS / Piroschka van de Wouw