

Суспільство
В Україні створили першу краудфандингову платформу для воєнних зборів. Як це працює
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Netpeak Group та «Моє Місто» запустили платформу «Доповідай» для зборів коштів на волонтерські проєкти, спрямовані на допомогу ЗСУ та іншим оборонним структурам.
Про це повідомляє ШоТам.
Як працює платформа
«Доповідай» («ДОПОмогу ВІйськовим ДАЙ») – неприбуткова громадська організація, яка має на меті допомагати волонтерам прозоро збирати кошти на потреби армії шляхом колективного фінансування проєктів.
Зазначається, що платформа допомагає волонтерам та благодійним фондам зі збором коштів, просуванням проєкту, та юридичним й бухгалтерським супроводом.
«Платформа також забезпечує надійність зборів, адже перевіряє організації та людей, які подають проєкти та укладає із ними офіційний договір, за яким відповідальні особи зобов’язуються детально відзвітувати про використання коштів та спрямувати їх на цільові потреби військовим», – розповідають організатори.
Перші результати
За час існування платформою зібрано понад 3 млн гривень для 30 проєктів. Повідомляється, що лише за останній місяць, на платформу вдалось залучити понад 600 000 грн, з яких 497 622 отримали від міжнародного фонду MarketStar Bulgaria на закупівлю 50 тонн вугілля для Одеської ОВА.
«Ми прагнемо, щоб українці закривали збори через «Доповідай» прозоро та безпечно. Переконані, що реалізація більшої кількості мілітарних проєктів допоможе наближати перемогу. Крім цього, ми хочемо побудувати ком’юніті волонтерів, яке буде кооперуватися між собою, ділитися досвідом та зміцнювати наше громадянське суспільство», – каже СЕО «Моє Місто» та «Доповідай» Сергій Лукачко.
Як долучитися
Наразі на платформі знаходяться 6 проєктів, які перебувають на етапі збору коштів:
- «На термобілизну та теплі речі для 200 воїнів». Бюджет проєкту складає 740 000 гривень.
- «Зігрій теплом ЗСУ: грілки та балаклави для військових». Бюджет проєкту складає 51 875 гривень.
- «Автівка життя для захисників Сходу». Бюджет проєкту 710 000 гривень.
- «Дрони для розвідки «Азов»». Бюджет проєкту складає 3 600 000 гривень
- «Здорові ноги воїна – захисника». Бюджет проєкту складає 60 000 гривень.
- «ЗСУ на зв’язку». Бюджет проєкту складає 131 150 гривень.
Кожен охочий може долучитися до доброчинців платформи та допомогти закрити збір. А якщо ви представляєте волонтерську чи громадську ініціативу і потребуєте підтримки, то можете подати свій збір на «Доповідай» за цим посиланням.
Детальніше з платформою можна ознайомитись за цим посиланням.
Нагадаємо, розпочалася реєстрація на безкоштовну Всеукраїнську онлайн-школу для волонтерів, яка вже вдев’яте проводиться міжнародною волонтерською мережею «Volunteer Community».
Крім того, волонтери на Івано-Франківщині розробили маневренний багі для воїнів Сил спеціальних операцій.
Фото надане ШоТам.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Бійцям Держприкордонслужби вдалося приземлити «шахеда» зі стрілецької зброї, що летів у напрямку Чернігова.
Про це повідомили у телеграм-каналі ДПСУ та опублікували відео роботи бійців.
«Військові довели, що безпілотники все ж реально збивати стрілецькою зброєю, проте головним успіхом завдячують злагодженій роботі команди», — йдеться у повідомленні.
Ворожий БПЛА збили на висоті 100-120 метрів.
Дивіться відео: Дружина військового шиє спорядження для захисників
«Поступила інформація від чергового, що в Україну з північної сторони залетіли шахеди. Наша вогнева група висунулася на позиції. Напрямок був на Чернігів, він міг змінити напрямок на Київ. Ми завчасно його побачили і відкрили вогонь на враження», — керівник вогневої групи «Скорпіон».
Відзначимо, що Державна прикордонна служба України — правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні.
Нагадаємо, на Донеччині прикордонники збили ворожий дрон зі стрілецької зброї.
Також ми розповідали, як прикордонники збили 8 безпілотників російських окупантів за три дні. Один із дронів був зі сльозогінною гранатою К-51.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Упродовж доби на Лиманському та Куп’янському напрямках ЗСУ знищили:
- ворожу станцію радіоелектронної боротьби «Стриж»,
- самохідний міномет «Тюльпан»,
- склад із боєприпасами росіян,
- БТР-80,
- бойову машину десанту,
- чотири 120-мм міномети.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив речник Східного угруповання військ ЗС України полковник Сергій Череватий.
Він відзначив, що під час боєзіткнень 37 окупантів було ліквідовано, ще 100 — дістали поранень.
Сергій Череватий також додав, що інтенсивність ворожих атак змінюється в силу погодних умов, великих втрат росіян та перегрупувань військ, проте, якщо говорити глобально — Бахмут для окупантів залишається у пріоритеті.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
«Місто вже, крім військової цілі, має ще й символічне значення, бо такого приниження, як Бахмут, я не пам’ятаю, коли зазнавала російська чи навіть радянська армія. Адже за 9 місяців не взяти районний центр для армії, яка позиціювала себе «второй армієй міра» і яка в рекламних слоганах твердила, що «граніци расії нє заканчіваютса нігдє» — це ганьба. росіяни сильно недооцінили Збройні Сили України», — сказав Череватий.
Довідка
«Стриж-3» — це мобільна система захисту від безпілотних літальних апаратів. Апаратура призначена для виявлення дронів, передачі сигналу тривоги на пульт керування та сигналізації, блокування каналів керування та навігації безпілотних літальних апаратів.
Нагадаємо, під Бахмутом ЗСУ одним пострілом знищили склад БК та техніку окупантів.
Фото: mil.in.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські рятувальники отримали 18 повнопривідних пікапів у межах ініціативи Unite with Ukraine від Світового Конґресу Українців.
Про це повідомили на сайті Світового Конґресу Українців.
Зазначається, що автомобілі Fiat Fullback будуть використовувати для підтримки роботи груп розмінування.
За даними офіційних джерел, 30% території країни — 174 000 квадратних кілометрів забруднені мінами та нерозірваними боєприпасами, які були залишені російськими окупантами.
Відомо, що Світовий Конґрес Українців надав понад 40 мільйонів доларів допомоги Силам Територіальної Оборони, ЗСУ та іншим структурам безпеки. Пожертви на допомогу було зібрано більш ніж у 70 країнах світу.
Читайте також: Хто такий Ігор Сікорський, або Як РФ вкрала українця, який подарував світу гелікоптери (ТЕСТ)
Андрій Потічний, директор ініціативи Unite with Ukraine, підкреслив, що надання якісного обладнання для роботи з розмінуванням є важливим пріоритетом для організації, і вони готові співпрацювати з українськими партнерами, щоб забезпечити необхідну підтримку.
Про СКУ
Світовий Конґрес Українців (СКУ), заснований у 1967 р., є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців у понад 60 країнах.
У 2003 р. СКУ був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом та в 2018 р. набув статусу учасника міжнародної неурядової організації в Раді Європи.
Нагадаємо, рятувальники Тернопільщини отримали 7 укомплектованих спецавтівок.
Також ми розповідали, що на Донеччині рятувальники отримали обладнання на 2,5 млн грн.
Окрім того, працівники ДСНС отримали понад 100 дронів від благодійників.
Фото: ukrainianworldcongress.org.