Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні створили освітній серіал про доступ до публічної інформації

Опубліковано

В Україні презентували новий освітній серіал для державних службовців. Він має на меті підвищити рівень обізнаності щодо законодавства про доступ до інформації. Про це повідомляється на сайті ua.undp.org.

Як зазначається, серіал напередодні Міжнародного дня доступу до інформації, який відзначається 28 вересня, створило Міністерство цифрової трансформації України за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Національного агентства України з питань державної служби. Манал Фоуані, заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні наголосила, що пандемія коронавірусного захворювання COVID-19 нагадала про важливість своєчасної та достовірної публічна інформація для забезпечення захисту та безпеки громадян. «Я вірю, що освітній серіал допоможе державним службовцям більш глибоко розуміти важливість доступу до публічної інформації та необхідність активно взаємодіяти з громадянами і що завдяки спільним зусиллям Міністерства цифрової трансформації, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та ПРООН, органи державної влади стануть ще більш прозорими, підзвітними та ефективними», — сказала Манал Фоуані.

Читайте також: Усе простою мовою: в Україні запустили освітній серіал “Виборець”

«Найважливіше, аби правильна публічна інформація потрапляла до людей у потрібний час, щоби вони могли вживати правильних поінформованих заходів задля суспільної користі»,  – додала Манал Фоуані.

Освітній серіал є результатом стратегічного партнерства між Міністерством цифрової трансформації та ПРООН в Україні, яке має на меті посилити електронну демократію та покращити цифрову грамотність в Україні. Він був створений Міністерством цифрової трансформації за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Державного агентства України з питань державної служби та проєкту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії упродовж 2019–2023 років.

Освітній серіал вже доступний на платформі Дія.Цифрова освіта.

https://osvita.diia.gov.ua/courses/access-to-public-information

Фото: goodfon.ru

Суспільство

У Маріуполі з’явиться новий мурал, що відображає життєвий шлях людини

Опубліковано

У Маріуполі завершують малювати новий мурал «Тримай баланс».

Про це повідомили у пресслужбі міської ради.

Як зазначається, фреска показує вежу з каміння. На самій вершині – людина, яка знайшла в житті баланс. У композиції відображується життєвий шлях кожного. Це справжні випробування долі і різні внутрішні стани.

Автори муралу – брати Сергій та Віталій Грехи розповіли, що настінною картиною хотіли показати, що важливо дбати про свій внутрішній баланс, розділяти час для роботи і відпочинку, дозволяти собі переживати різні емоційні та психічні стани.

Читайте такожВолонтери відмили від графіті Будинок художника у центрі Києва (ВІДЕО)

Також художники сподіваються, що їхня робота становитиме культурну та туристичну цінність для міста, а жителям нагадуватиме про важливість внутрішнього балансу для підтримки свого психічного здоров’я.

Мурал створено завдяки фінансовій підтримці Швейцарської конфедерації за ініціативою проєкту «Психічне здоров’я для України» у партнерстві із міською владою Маріуполя та Маріупольського осередку ГО «Українська академія лідерства».

Читайте такожЗ чілі, полуницею чи вином: сім локальних виробників цікавих соусів

Нагадаємо, у Львові стартував учнівський конкурс муралів.

Окрім того, вийшов документальний фільм про українське вуличне мистецтво.

Також французький митець створив у Києві абстрактний мурал.

Як ми повідомляли раніше, у Києві на Подолі з’явилася фреска-алея слави українських діджеїв.

Усі фото: mariupolrada.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Київщина розробляє айдентику і закликає охочих долучитися

Опубліковано

Київська облдержадміністрація розробляє власний бренд, айдентику і брендбук та закликає всіх охочих долучитися за бажання.

Про це повідомили у пресслужбі Київської ОДА у фейсбуці.

Зазначається, що у такий спосіб хочуть сформувати позитивний імідж, щоб зробити його більш привабливим для туристів та інвесторів.

Над створенням бренду вже почали працювати Агенція туристичних ініціатив і White Studio Design.

Читайте також: Сумки зі “сміття”: як харків’янка заснувала бренд речей із рекламних банерів

Щоб долучитись до розробки бренду Київщини, потрібно надіслати свої пропозиції та мотиваційний лист на електронну адресу управління туризму облдержадміністрації tourism.gov.ua@gmail.com.

До робочої групи з брендування увійдуть представники сфери туризму, інвестори, потенційні туристи та жителі області.

Наголошується, що створення унікального бренду, айдентики та брендбуку Київщини сприятиме активній реалізації туристичного потенціалу. Серед ключового – формування репутації та позитивного іміджу регіону, зростання туристичної та інвестиційної привабливості громад, а також ріст внутрішнього та зовнішнього ринків туризму.

Читайте такожНе митець, а мисткиня. Сім українських феміністичних брендів

Нагадаємо, представили новий бренд гончарської столиці України – селища Опішня.

Як ми повідомляли раніше, представили офіційні бренд і логотип Чорнобильської зони.

Головне фото: kievvlast.com.ua.

Читати далі

Суспільство

Український фонд стартапів оголосив переможців 23-го і 24-го Pitch Day

Опубліковано

Оголосили переможців 23-го і 24-го пітчів, організовані Українським фондом стартапів.

Про це ШоТам повідомили у пресслужбі Фонду.

Свої ідеї презентували 24 команди. На засіданні Наглядової ради Фонду вирішили профінансувати 13 із них на загальну суму розміром $425 тис.:

Стартапи на етапі pre-seed (грант $25 000):

 • GeronCore — a living heart. Нове поколінням кардіо імплантів для дітей з вродженими вадами серця (Київ).
 • AGRO BI. Business intelligence платформа для управління ризиками та збільшення врожайності в агробізнесі. Надає інформацію про сходи рослин та наявність бур’янів на основі високоточної зйомки з дрона і власних нейронних мереж (Київ).
 • Harmix. Інтелектуальний сервіс, який за лічені секунди автоматично підбирає потрібну музику для вашого відео (Київ).
 • Erudito. Мобільний додаток, який дозволяє дітям вивчати шкільні предмети в ігровому форматі (Харків).
 • Ademrius. Веб платформа для автоматизації роботи медичних установ через впровадження онлайн запису на прийом до лікаря та ведення електронної історії хвороби пацієнта (Львів).
 • Librarius. Мобільний додаток для підбору, купівлі, оренди та безкоштовного читання літератури в електронному та аудіо форматах (Київ).
 • Artera. Ручка-маркер, що може писати або малювати будь-яким кольором (Київ).
 • Supplio. Інтегрує постачальників косметики зі своїми клієнтами, забезпечуючи автоматизоване управління замовленнями на основі фактичних запасів (Київ).
 • AutoBI. Сучасна система для автомобільної та дотичних сфер, яка допомагає налаштувати і оптимізувати процеси управління автопарком (Київ, Львів).

Стартапи на етапі seed (грант $50 000):

 • Effa. Екологічно чисті одноразові гігієнічні продукти, виготовлені зі 100% перероблюваних та відновлюваних матеріалів (Київ).
 • CareTech.Human. Автоматизоване, неінвазивне та доступне рішення для щоденного скринінгу здоров’я, раннього виявлення та моніторингу діабету (Київ).
 • SmartReader. Заняття для дітей 6-16 років зі швидкого читання та розвитку пам’яті з використанням гейміфікованої онлайн платформи (Рівне).
 • Fiway. Якісний інтернет для транспорту, який працює в будь-якій країні світу (Харків).

Основними критеріями оцінки проектів є: команда, ринок, доцільність фінансування, ідея (для pre-seed)\продукт (для seed), стратегія розвитку.

Повний запис 23-го пітчу можна подивитися на офіційному ютуб-каналі за посиланням,  а 24-го — за цим.

Довідка

Український фонд стартапів є державним фондом, місія якого – сприяти створенню та розвитку технологічних стартапів на ранніх стадіях (pre-seed та seed), з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів.

Читайте такожВ Україні оголосили конкурс стартапів «Екомрія»

Крім традиційних грантів pre-seed\seed Фонд також надає можливість перспективним стартапам отримати новий тип гранту для проходження навчальних програм відомих українських та міжнародних акселераторів. Грантова акселераційна програма Фонду має на меті збільшити кількість успішних стартапів, підвищити їх кваліфікацію та вдосконалити навички, які стосуються розвитку бізнесу і не тільки.

Нагадаємо, «Перший Могилянський Хакатон» оголосив фіналістів конкурсу екостартапів.

Головне фото: itc.ua.

Читати далі