

Військо
В Україні створили дрон TROPA для дистанційного розмінування (ВІДЕО)
Компанія SkyLab UA створила дистанційний модуль для розмінування TROPA. Його застосовуватимуть із наземним роботизованим комплексом Sirko-S1. Установкою розчищатимуть шлях довжиною до 150 метрів.
Про це повідомляє SkyLab UA.
Винахід допоможе зменшити ризики для життя саперів та військових, адже модулем TROPA керують дистанційно. Оператор UGV Sirko-S1 може розчищати шлях шириною 60 сантиметрів до 150 метрів уздовж.
Нагадуємо, що українські військові почали підкорювати Кіліманджаро: деталі експедиції (ФОТО).
Що особливого в установці
За словами розробників, у світі немає подібних винаходів, бо для розмінування застосовують повноцінні бойові машини типу «УР77» або Miclic. Серед переваг наземного робота з дистанційним керуванням:
- мобільність;
- швидкість;
- керування не потребує великої кількості особового складу;
- дешевий спосіб розмінування порівняно з іншими.
Як працює
Оператор оцінює напрямок вітру та рельєф місцевості, щоб забезпечити правильне розгортання шнура в зоні розмінування. Далі він виводить UGV Sirko-S1 на позицію для запуску ракети, яку активує дистанційно.
Система накопичує енергію для розігріву спіралі за вісім секунд, чим запалює маршовий двигун ракети. Після старту пускової установки розмотується шнур довжиною 150 метрів.
Далі розкривається парашутна система, формуючи рівну лінію на землі. За 10 секунд шнур повністю розгортається, детонує й утворює стежку шириною 60 сантиметрів та глибиною до 5 сантиметрів. Вибухова хвиля знищує міни на відстані до одного метра вздовж усього маршруту. У результаті оператор за допомогою установки робить безпечний прохід.
Читайте також: українські розробники створили застосунок для підтримки людей, які втратили кінцівки.
Фото обкладинки: скриншот з відео Evgenii Rvachov
Військо

Оператори Сил безпілотних систем вразили три комплекси ППО росіян на Курщині: один «Бук-М2» та два «Бук-М3». Одну з них повністю знищили, а інші більше не можуть працювати через пошкодження радарів.
Про це повідомили в СБС.
Результати ураження
Над операцією працювали оператори 413-го батальйону «Рейд» разом із бійцями загону «Джміль» 78-ї десантно-штурмової бригади.
Військові поцілили FPV-дроном у пускозаряджальну установку «Бук-М2», яку росіяни сховали в лісосмузі. Після удару ракети здетонували, і установка вибухнула.
Читайте також: На хакатоні НАТО представили найкращі рішення для протидії російським КАБ в Україні
Також дрони уразили дві пускові установки «Бук-М3». Вони пошкодили радари, які допомагають комплексу виявляти цілі та наводити ракети. Без них система не може працювати.
У Силах безпілотних систем вказали, що «Бук-М3» — один із найсучасніших комплексів ППО, яким користуються російські війська. Він може збивати цілі на висоті до 35 кілометрів і на відстані до 70 кілометрів. Один такий комплекс коштує приблизно 45 мільйонів доларів.
Оператори СБС за 12 годин здійснили тричі #ППОцид на Курщині В районі Курщини оператори 413 ОББС "Рейд" СБС у взаємодії зі зведеним загоном БПС «Джміль» 78 ОДШП впродовж 12 годин виявили та уразили три ЗРК «Бук» противника. Зокрема, пілоти завдали точних ударів FPV-дронами по пускозаряджальній установці (ПЗУ) «Бук-М2», яку противник замаскував у лісосмузі. Це призвело до детонації ракет та її знищення. Також оператори батальйону вразили дві пускові установки ЗРК «Бук-М3», пошкодивши їхні радари. Радар є ключовим елементом ЗРК, що призначений для «підсвічування» повітряних цілей та наведення ракет. Його знищення підриває бойові спроможності комплексу. «Бук-М3» (9K37M3/SA-17 Grizzly) – сучасний мобільний зенітно-ракетний комплекс рф, один із ключових елементів протиповітряної оборони ворога. Він здатний знищувати повітряні цілі на висотах до 35 км і супроводжувати їх на відстані до 70 км. Вартість повного комплексу складає близько $45 млн. 🇺🇦 СБС: На крок попереду! #силибезпілотнихсистем
Опубліковано Командування Сил безпілотних систем ЗС України Неділя, 6 квітня 2025 р.
Нагадаємо, що оператори Сил безпілотних систем знищили у ворожому тилу «Сонцепьок» (ВІДЕО)
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС
Військо

Бригада НГУ «Хартія» запустила перший «Хартія-Хаб» у Львові. Цей простір створили для того, щоби зміцнювати зв’язок між суспільством та військом. У ньому проводитимуть освітні та просвітницькі події, зустрічі з військовими та інші заходи.
Про це повідомили в «Хартії».
Центр відкрив головний сержант бригади Дмитро «Волиняка» Грицюк, військовослужбовці Сергій Жадан і Вахтанг Кіпіані. Хаб запустили у співпраці з міським головою Львова Андрієм Садовим. У бригаді вказали, що вони відкриті до співпраці з будь-якими середовищами міста.
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя
«Це багатофункціональний центр, метою якого є збереження і зміцнення єдності між суспільством і військом. У “Хартії” переконані: перемога залежить не лише від сили зброї, а й від сили довіри та єдності фронту і тилу, військових і цивільних»‚ — написали в бригаді.
Запуск хабу продовжив уже наявну співпрацю «Хартії» зі Львовом. До цього бригада реалізувала чотириденний вишкіл військового лідерства для львівських школярів спільно з інструкторами центрів національно-патріотичного виховання.
Відвідати хаб можна за адресою: вулиця Гнатюка, 17.




Нагадаємо, що «Хартія» та GUD випустили рюкзаки Frontier: увесь прибуток — військовим (ФОТО).
Раніше ми писали, що Etnodim та «Хартія» випустили благодійні вишиті сорочки (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка «Хартії»
Військо

У Польщі завершився 15-й хакатон NATO Innovation Challenge, присвячений пошуку ефективних рішень для боротьби з керованими авіабомбами. Уперше до участі допустили українські команди, одна з яких отримала окрему відзнаку за розробку у сфері радіоелектронної боротьби.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Розробки для протидії КАБ
З-поміж 40 команд до фіналу хакатону пройшли 13, які представили інноваційні технології для боротьби з КАБ, зокрема:
- дрони-перехоплювачі зі штучним інтелектом;
- рої дронів;
- рішення у сфері РЕБ;
- радари з функцією зміни координат тощо.
Читайте також: Український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО)
Перше місце отримала французька компанія Alta Ares, яка презентувала розробку на базі штучного інтелекту для автоматичного виявлення та ідентифікації повітряних цілей у реальному часі.
Друге місце посіла компанія Tytan Technologies GmbH з Німеччини, яка представила комплексне рішення для перехоплення цілей. Третє місце здобула французька команда ATREYD з ідеєю використання рою інтерцепторів для прогнозування та ураження повітряних об’єктів.
Впровадження технологій на полі бою
Для подальшого розвитку цих проєктів планують залучити експертні установи НАТО. Розробки випробовуватимуть, після чого найефективніші технології зможуть передати Україні, аби військові використали їх практиці.
«Протидія ворожим авіаційним засобам залишається однією з головних задач. Ідеї запропоновані командами мають перспективу для розв’язання цієї проблеми. Будемо співпрацювати, тестувати та випробовувати відібрані технології», — розповів про результати хакатону заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.
Нагадаємо, що понад 20 виробників БпЛА та роботів на оптоволокні протестували свої розробки (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони