Суспільство
В Україні створили безкоштовні аграрні онлайн-курси за підтримки USAID
Проєкт «Агрокебети-Схід» створив навчальну онлайн-платформу «Агрокебети», на якій користувачі можуть пройти курси для підвищення свого професійного рівня в аграрній галузі.
Про це повідомили на сайті USAID.
Курси підготовлені за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Кожен курс складається з десяти лекцій тривалістю по 60 хвилин.
Слухачами можуть бути студенти вищих навчальних закладів, викладачі та працівники аграрних підприємств. Усі курси є безкоштовними, після успішного складання тестів слухач може отримати сертифікат від експерта курсу.
Курс «Smart-технології»
Курс допоможе ознайомитись з основними проблемами та перспективами використання інноваційних технологій у сільському господарстві, а також дізнатися як застосовувати їх для збору та аналізу інформації.
Слухачі дізнаються про технології використання безпілотних літальних апаратів в аграрній галузі, системи точного землеробства, супутниковий моніторинг, сканери ґрунту – їхні типи, застосування та цінність.Набуті знання можна застосувати в технологіях для управління та ухвалення рішень.
Читайте також: З грядки – до столу. Як ветеран з Донецька об’єднав десятки фермерів, аби разом вирощувати натуральну продукцію
Упорядник курсу — Вадим Остапенко — має досвід роботи в Інституті космічних досліджень, обіймав посаду технічного директора компанії «Smart-Farming», є директором компанії SmartDrones.
Курс «Агрономія»
На курсі — 10 лекцій з теорії, техніки та технологій ведення аграрного бізнесу в сучасних умовах. Слухач дізнається про кліматичні та погодні умови для формування стабільної врожайності та реалізації біологічного потенціалу сортів та гібридів сільськогосподарських культур, про агрономічний аудит – теорію та практику проведення, аналіз результатів та впровадження висновків, а також про ризики в агрономії, запобігання та впровадження діагностики посівів, оцінку якості технологічних операцій. Авторкою курсу є Світлана Каленська – докторка сільськогосподарських наук.
Курс «Аграрна інженерія»
Слухачі цього курсу можуть познайомитися з різними видами інструментарію для основної, вторинної та вертикальної обробки ґрунту та розглянути різні види техніки: тракторів, сівалок різного призначення, комбайнів, обприскувачів, жаток. Упорядником та лектором курсу є Віктор Сич – кандидат технічних наук та викладач з аграрного бізнесу, який розробляв нові технології в промисловому та сільському господарстві з використанням мікрохвильової енергії.
Як пройти курси?
Щоб отримати доступ до навчальних матеріалів, потрібно пройти реєстрацію. Курси розміщені на платформі «Агрокебети» та доступні за посиланням.
Нагадаємо, на Львівщині відкрили аграрний центр із сільгосптехнікою на 9 млн грн.
Фото: era-ukraine.org.ua.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі