Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

В Україні стартував освітній грантовий конкурс для громад Івано-Франківської та Закарпатської областей

Опубліковано

Благодійний фонд «Посмішка ЮА» оголосив освітній грантовий проєкт для громад Івано-Франківської та Закарпатської областей. Гранти надаються на задоволення основних потреб постраждалих від війни українських дітей та їхніх сімей.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці фонду.

Про проєкт

Благодійний Фонд «Посмішка ЮА» у співпраці з міжнародною організацією «Save the Children» впроваджують освітній проєкт «Реагування на надзвичайні ситуації для задоволення основних потреб та потреб захисту постраждалих від конфлікту та переміщених дітей та їхніх сімей в Україні» в Івано-Франківській та Закарпатській областях.

В межах проєкту передбачено:

 • створення просторів дружніх до дітей для дітей, віком від 2 до 6 років, на базі 15-ти дитячих садків;
 • проведення навчання для 150 вихователів/-ьок за програмами, затвердженими БФ «Посмішка ЮА» та «Save the Children»;
 • забезпечення просторів необхідними матеріалами для подальшого проведення занять вихователями/-ками за вивченими навчальними програмами.

Для кого

До участі у проєкті запрошуються зацікавлені громади Івано-Франківської та Закарпатської області.  

Читайте також: USAID надасть гранти на суму до $1,5 млн на підтримку жіночого та сімейного бізнесу

Як взяти участь

Для того, щоб взяти участь потрібно заповнити гугл-форму до 2 травня 2023 року.

Нагадаємо, організація Helvetas Swiss Intercooperation надає гранти на відбудову Харківської і Київської областей, та задоволення критичних гуманітарних потреб.

До того ж на Одещині оголосили грантовий конкурс на підтримку та розбудову спроможності спільнот.

Фото: unsplash.com

Можливості

Релоковані виші можуть отримати $25 тис. гранту на підтримку молоді в Україні

Опубліковано

Вищі навчальні заклади, що були змушені евакуюватися через воєнні дії, отримали можливість на отримання фінансування до $25,000 у межах грантової програми «Мріємо та діємо», яка реалізується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Про це інформує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

У програмі можуть брати участь заклади державної форми власності, включаючи коледжі, інститути, університети, академії, технікуми, училища та консерваторії. Подати заявку можна до 15 березня.

За інформацією, основна увага зосереджена на проєктах, спрямованих на поліпшення цифрової освітньої інфраструктури та розширення підтримки для студентів, включаючи зміцнення психологічного добробуту та соціальної підтримки. Умови участі у програмі включають:

 • Бути акредитованим державним вищим навчальним закладом.
 • Мати статус закладу вищої освіти, що був евакуйований через військове вторгнення, з офіційною реєстрацією відповідно до встановленої процедури евакуації.
 • Керівництво та викладацький склад мають знаходитися на території, контрольованій українським урядом.

Грантова підтримка може становити від $5,000 до $25,000, при цьому виплати здійснюватимуться в гривнях за актуальним курсом Національного банку України на момент подання заявки.

Для участі в програмі необхідно надіслати комплект документів на електронну адресу: grants.diemo@irex.org до 15 березня 2024 року. Заявку має подати консорціум або партнерська група, до складу якої входять представники громадського сектору та навчального закладу.

Фінансування програми

За інформацією, компанія IREX, яка забезпечить фінансування програми, має можливість затвердити як повне, так і часткове фінансування поданої заявки. Кінцевий розмір гранту буде визначено в індивідуальному порядку з кожним подавачем заявки під час уточнення деталей заявки з періодом реалізації проєкту від трьох до шести місяців. IREX залишає за собою право вносити корективи до бюджету поданої заявки або фінансувати лише деякі аспекти заявки, а не всю в цілому.

Читайте також«Ми не будівельники, але нас тисячі». Хто відбудовує Україну? Чотири ініціативи, що повертають життя в деокуповані регіони

Також IREX має право не надавати гранти за результатами конкурсу. Вибрані проєкти будуть профінансовані через субгранти некомерційним організаціям (НКО), які безпосередньо співпрацюють з вищими навчальними закладами. Ці НКО братимуть на себе відповідальність за керування грантовим проєктом та реалізацію усіх запланованих заходів згідно з умовами грантової угоди. Залежно від обсягу роботи, запропонованого в проєкті, та можливостей заявника, IREX визначить тип гранту для кожного переможця.

Це може бути грант з фіксованою сумою для фінансування конкретних етапів роботи (Fixed Amount Award) або грант з відшкодуванням витрат (Cost-reimbursable Award). З кожним отримувачем гранту буде укладено грантову угоду, яка включатиме зобов’язання щодо звітності, як програмної, так і фінансової, відповідно до обраного типу гранту.

Нагадаємо, в Україні для технологічних стартапів запустили 5 грантових програм.

Окрім того, запустили стипендійні фонди відомих українців для допомоги дітям.

Фото: mriemotadiemorazom.org.

Читати далі

Можливості

Українських лікарів запрошують на навчання до Японії

Опубліковано

Українські медики мають можливість пройти навчання у провідних лікарнях Токіо. Програма передбачає теоретичні лекції від провідних спеціалістів, практичну роботу в лабораторіях та медичних закладах, а також участь у науково-клінічних конференціях.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Зазначається, що долучитися до стажування можуть:

 • патогістологи та судово-медичні експерти;
 • анестезіологи-реаніматологи;
 • реконструктивні хірурги;
 • торакальні хірурги;
 • лікарі інших спеціальностей, які займаються менеджментом болю.

Стажування триватиме два місяці у форматі «observership». Кількість лікарів у кожній групі – 10. Старт навчань групи визначатиметься окремо і може відбутися до кінця 2024 року.

Дивіться відео від ШоТам13 операцій і критичний стан: медики центру «Незламні» врятували капітана ЗСУ

Навчання першої групи відбудеться протягом травня-червня 2024 року.

Як подати заявку

Подати заявку на участь можна за формою.

До 10 березня 2024 року потрібно відповісти на запитання анкети, завантажити до неї мотиваційний лист та резюме англійською мовою.

Інформація щодо термінів подачі заявок на стажування наступних груп постійно оновлюватиметься у формі.

Усі витрати покриваються організаторами програми.

Про відбір лікарів

Програма реалізується за підтримки МОЗ України, однак відбір проводиться вітчизняними та закордонними спеціалістами без участі МОЗ або інших державних органів України або інших країн.

Відбір відбувається поетапно: аналіз заповнених заявок, визначення рівня володіння англійською мовою, співбесіда з оцінкою професійних та лідерських якостей.

Про програму навчання у Токіо

Навчання українських лікарів реалізується в межах надання екстреної гуманітарної допомоги японським урядом для України та координується японською приватною компанією – надавачем телемедичних послуг «Allm.inc».

«Allm.inc» – це приватна японська компанія, яка спеціалізується на розробці інноваційних технологічних рішень для систем охорони здоровʼя. Компанія активно працює над впровадженням технологій штучного інтелекту та інформаційно-комунікаційних технологій (ICT) для розширення доступу до якісної медичної допомоги у всьому світі.

Нагадаємо, в Україні вперше провели трансплантацію комплексу серце-легені.

Також ми розповідали, що «Життєлюб» шукає сімейного лікаря-ВПО: отримає житло і роботу на Київщині.

Фото: usask.ca.

Читати далі

Можливості

В Україні для технологічних стартапів запустили 5 грантових програм

Опубліковано

У межах Європейської інноваційної ради за фінансової підтримки ЄС проєкт Seeds of Bravery запускає п’ять нових грантових програм для українських технологічних стартапів та МСП, які пропонують інноваційні рішення, послуги або продукти.

Про це повідомили в Дія.Бізнес.

Мета проєкту — підтримка інтеграції українських прогресивних компаній до європейських інноваційних екосистем та бізнесу. 

Гранти в розмірі від 10 000 до 50 000 євро доступні за такими програмами: 

 • Послуги для бізнесу та інновацій
 • Інноваційне підприємництво
 • Інкубатори глибоких технологій
 • Відбудова України
 • Масштабування та акселерація у сфері глибоких технологій 

Загальна сума фінансової підтримки, яку зможе отримати одна компанія, — 60 000 євро.

Читайте такожНасіння згоріло від удару ракети, але землю вона не покине. Фермерка з Харківщини повернулася на поля та розширює бізнес за 40 км від росії

Для кого?

Участь у програмі можуть взяти прогресивні технологічні МСП (включаючи стартапи та масштабні компанії), які працюють над інноваційними рішеннями, послугами чи продуктами, а також відповідають таким критеріям:

 • зареєстровані в Україні;
 • або переміщені з України до однієї з держав-членів ЄС та його заморських країн і територій (OCT) чи асоційованих країн Horizon Europe після 24 лютого 2022 року;
 • або зареєстровані в одній із держав-членів ЄС та його заморських країн і територій (OCT) чи асоційованих країн Horizon Europe після 24 лютого 2022 року;
 • мають принаймні одного засновника чи співзасновника/топменеджера (генерального директора, технічного директора, головного операційного директора або еквівалентну ключову посаду), який має українське громадянство;
 • мають принаймні одного засновника або співзасновника, який працює в компанії повний робочий день. 

Як взяти участь?

Для участі в програмі потрібно зареєструватись за посиланням, після чого заповнити форму. Дедлайн подання заявок — 25 квітня 2025 року.

Нагадаємо, в Україні оголосили гранти на заходи з зеленої трансформації для агропідприємств.

Також Мінцифри оголосило про грантову програму на $2,5 млн для технологічних компаній.

Фото: Дія.Бізнес.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство12 години тому

Як дозвілля допомагає людям після травм повертатися до звичного життя

Яким є шлях до відновлення після травм, отриманих внаслідок війни? Окрім медичної допомоги, реабілітації та...

Суспільство13 години тому

«Жалість і підтримка – це різні речі»: як поводитися з тими, хто постраждав від вибухонебезпечних предметів

Святкування дня народження Анни Котової з Луганщини обернулося травмою – в її будинок прилетіла ракета....

Суспільство5 днів тому

Як отримати психологічну допомогу в сімейного лікаря

Аби отримати психологічну допомогу, українці можуть звернутися до своїх сімейних лікарів, терапевтів або педіатрів. Так,...

Суспільство6 днів тому

Як у громаді організувати тренінги з домедичної допомоги

Територія прифронтових областей України все ще забруднена вибухонебезпечними предметами. Наприклад, згідно з даними ДСНС, близько...

РЕКЛАМА: