Суспільство
В Україні стартував новий етап медреформи: створення мережі лікарень
Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє запустити наступний етап медичної реформи. Йдеться про оновлення підходів щодо визначення госпітальних округів і впровадження сучасних підходів до формування мережі медзакладів.
Про це повідомили у пресслужбі Кабміну.
Зазначається, що торік Верховна Рада ухвалила законопроєкт №6306, у якому йшлося про запуск інфраструктурної частини реформи охорони здоров’я. Згідно з документом, медзаклади в кожній області об’єднають в один госпітальний округ. Округ поділять на госпітальні кластери з урахуванням:
- меж населених пунктів, громад, районів;
- географічних особливостей регіону та стану автомобільних доріг;
- чисельності населення, захворюваності та смертності;
- навантаження на медичних працівників і фахівців із реабілітації.
Також новий підхід передбачатиме поділ лікарень на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.
Найпростіші випадки лікуватимуться якомога ближче до пацієнта – у загальних лікарнях. Вони розташовуватимуться з розрахунку один медичний заклад на 50 000 – 80 000 населення. У складніших випадках – пацієнта доставлятимуть у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.
Читайте також: В Україні презентували комедійно-освітній веб-серіал про доказову медицину «Яся знає краще» (ВІДЕО)
Відповідно до постанови уряду, обласні військові адміністрації впродовж двох місяців мають подати на затвердження в МОЗ власне бачення плану госпітального округу та формування спроможної мережі з урахуванням розвитку закладів первинної медичної допомоги й пунктів базування екстреної медичної допомоги. Зазначається, що план розвитку госпітального округу переглядатиметься раз на три роки.
Наразі реформа розпочнеться на території 18 областей та в місті Київ. У Запорізькій, Донецькій, Луганській, Херсонській, Миколаївській областях та на території АР Крим її старт відклали до завершення бойових дій і деокупації.
Що передбачає реформа?
- Здійснення реформи фінансування системи охорони здоров’я, впровадження нових фінансових механізмів на рівні спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги (амбулаторного та стаціонарного рівнів);
- Забезпечення фінансового захисту населення від надмірних витрат;
- Ефективне функціонування моделі державного гарантування пакета медичної допомоги, який має бути доступним для всього населення, незалежно від статі, місця проживання, рівня статків та інших соціально-демографічних характеристик;
- Оновлення матеріально-технічної бази, забезпечення інформаційного та кадрового ресурсу закладів охорони здоров’я на всіх рівнях медичної допомоги відповідно до міжнародних стандартів;
- Впровадження інноваційних технологій у щоденній медичній практиці та забезпечення доступу до високотехнологічного лікування.
Нагадаємо, торік влітку міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив про старт інфраструктурного етапу медреформи, що передбачає будівництво мережі закладів охорони здоров’я європейського зразка.
Фото: Getty image.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі