Суспільство
В Україні спростили ввезення обладнання та комплектуючих для інвестпроєктів
Кабінет Міністрів України вдосконалив Порядок ввезення на митну територію України та цільового використання нового устаткування, яке ввозяться інвесторами для власного використання під час реалізації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями.
Про це повідомили в Дія.Бізнес.
Залучення проєктів зі значними інвестиціями у реальний сектор економіки — один із напрямків роботи в межах відбудови України. У 2024 році на їхню підтримку в бюджеті закладено 3 млрд грн. Кошти будуть надаватись інвесторам, які фокусуються на виробничих потужностях для виготовлення продукції з високою доданою вартістю.
Прийняте Урядом рішення, яке має спростити початок реалізації таких проєктів, передбачає зміни щодо:
- уточнення стосовно строків подачі переліку та обсягів ввезення товарів як заявником, так і інвестором зі значними інвестиціями;
- відповідності переліку та обсягів ввезення товарів, які подаються заявником, положенням проєкту спеціального інвестиційного договору, щодо умов якого досягнуто згоди згідно з законодавством;
- розширення підстав відмови у затвердженні переліку та обсягів товарів при його перегляді за письмовим зверненням інвестора зі значними інвестиціями.
Читайте також: Варення з «вогником» чи сокира від ковальки? 12 українських виробників, на яких варто звернути увагу
Згідно із Законом «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями в Україні» підприємці, які реалізують такі ініціативи мають право отримати від держави декілька видів підтримки, які складають до 30% від суми інвестпроєкту. Зокрема:
- переважне право користування земельними ділянками державної або комунальної власності;
- бюджетне фінансування будівництва інженерно-транспортної інфраструктури (дороги, підключення до інженерних мереж);
- податкові пільги;
- звільнення від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва;
- безмитне ввезення необхідного обладнання.
Довідково
До проєктів зі значними інвестиціями відносяться інвестпроєкти на суму від 12 млн євро. Інвесторам потрібно створити принаймні:
- 10 нових робочих місць із заробітною платою не менше ніж на 50% вищою за середню заробітну плату в регіоні за таким же видом діяльності за попередній календарний рік;
- або 30 нових робочих місць із заробітною платою не менше ніж на 30% вищою за середню заробітну плату в регіоні за таким же видом діяльності за попередній календарний рік;
- або 50 нових робочих місць щонайменше на 15% вище середньої заробітної плати в регіоні за таким же видом діяльності за попередній календарний рік.
Нагадаємо, в Україні спростили ввезення коптерів, тепловізорів, приладів нічного бачення та рацій.
Фото: Дія.Бізнес.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі