

Суспільство
В Україні спецтехніку оснащують GPS для контролю прибирання снігу
В усіх областях України Укравтодор оснащує дорожню техніку GPS-трекерами, щоб контролювати прибирання снігу.
Про це повідомили у пресслужбі відомства.
Зазначається, що вже підключили 500 одиниць техніки у всіх областях України.
У такий спосіб Укравтодор сподівається оптимізувати і покращити роботу підрядників, які відповідають за утримання доріг взимку, оскільки за допомогою трекерів можна відстежити, де і коли працюють дорожні машини.
Наголошується, що система GPS-контролю дасть змогу в режимі реального часу побачити всю техніку, задіяну на дорогах держаного значення.
«Ми зможемо проконтролювати, чи виїжджала техніка на прибирання або посипання доріг. Також плануємо запровадити штрафи у разі виявлення недобросовісної роботи підрядників», – заявив голова Укравтодору Олександр Кубраков.
Читайте також: На дорогах Одещини запрацює система відеоспостереження

Наголошується, що роботи із встановленням трекерів тривають. Процес гальмується через небажання підрядників прибирати сніг з GPS-маячками.
За словами чиновників, вони проводять переговори з підрядниками, пояснюють, що вони самі мають бути зацікавлені в оснащенні техніки трекерами, щоб відстежувати і контролювати роботи.
Як працює трекер?
GPS-трекер – інтегрований в конструкцію транспортного засобу пристрій, що забезпечує передачу і прийом інформації про його пересування.
Для точного визначення місця розташування об’єкта використовуються системи супутникового спостереження GPS і ГЛОНАС.

Нагадаємо, в Україні створили додаток для скарг на дороги.
Також, як ми повідомляли раніше, у Харкові можна стежити за рухом трамваїв і тролейбусів онлайн.
Окрім того, на дорогах Львівщини побільшало пристроїв вимірювання швидкості.
Суспільство

Активісти громадянського руху «Жовта Стрічка» розгорнули нову хвилю інформаційного спротиву на тимчасово окупованому півострові. Плакати, наліпки та жовті стрічки з’явилися на вулицях і в під’їздах житлових будинків у Сімферополі, Севастополі та Ялті.
Про це повідомили представники руху.
Учасники руху наголошують: попри окупацію та російську пропаганду, у Криму залишається багато українців, які чекають на звільнення. Символи спротиву допомагають людям відчути підтримку і нагадують, що вони не самі, і поруч є однодумці.
Рух «Жовта Стрічка» діє в різних регіонах України з перших місяців окупації, підтримуючи моральний опір і формуючи інформаційне середовище, вільне від нав’язаних російських наративів.
Читайте також: «Українці не зламалися»: активісти поширили нові символи спротиву у містах Криму (ФОТО)



Нагадаємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука. Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Благодійна організація втілює проєкт спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани/ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці організатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року. Щоб долучитися, необхідно заповнити анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо. Щоб стати волонтером, надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik