Суспільство
В Україні розширюють надання безкоштовної психологічної допомоги для ветеранів та їхніх сімей
Держава розширює доступ до надання безоплатної психологічної допомоги для ветеранів та їхніх сімей у громадах.
Про це розповіла міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.
«Надання якісної психологічної допомоги має відбуватися насамперед у громадах, куди повертатимуться українські Захисники і Захисниці. Така допомога є безоплатною і надаватиметься за трирівневою системою», – сказала міністера.
За словами чиновниці, перший рівень – це соціальні працівники, помічники ветерана та інші особи, які пройшли відповідну підготовку та надають соціально-психологічну підтримку та соціальні послуги, такі як соціальний супровід та адаптація.
Читайте також: Безкоштовна психологічна допомога для українців: 10 перевірених сервісів та платформ
Другий рівень – психологічна допомога, яку можуть надавати надавачі послуг з психологічної допомоги незалежно від форми власності, в тому числі фізичні особи-підприємці, які відповідають вимогам до фахівця.
Третій рівень – включає комплексну медико-психологічну допомогу, яку забезпечують ліцензовані установи, в яких є мультидисциплінарні команди мінімум з чотирьох фахівців (1 психіатр та 3 психотерапевти/психологи).
«Мінветеранів буде відшкодовувати вартість наданих послуг із психологічної допомоги суб’єктам другого та третього рівня, спеціалізованим закладам не залежно від форми власності, в тому числі й фізичним особам-підприємцям, які надають такі послуги», – розповіла Юлія Лапутіна.
Вона додала, що вже в цьому році за надання психологічної допомоги ветеранам та їхнім рідним у громадах буде сплачувати держава. Дана послуга для ветеранів та їхніх родин буде безкоштовною.
Лапутіна зауважила, що суб’єкти надання послуг другого і третього рівня мають бути включені у Реєстр надавачів послуг з психологічної допомоги, функціонування якого забезпечує Мінветеранів, та відповідати вимогам, встановленим до них як надавачів психологічних послуг.
Нагадаємо, на Рівненщині розпочав роботу перший Центр ментального здоров’я.
Раніше ми повідомляли, як у Житомирі запустили проєкт психологічної підтримки для дітей «Поруч».
Фото: Мінветеранів/фейсбук.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі