Суспільство
В Україні розпочалося навчання помічників ветеранів
В Україні стартували навчання помічників ветеранів. Курси з їхньої підготовки почалися у Миколаєві.
Про це йдеться на сайті Міністерства у справах ветеранів.
Зазначається, що впродовж трьох тижнів відібрані кандидати вивчатимуть різні навчальні модулі. Зокрема, модуль з вивчення права щодо супроводу ветеранів війни й демобілізованих осіб. Перше заняття вже відбулося у Центрі ветеранського розвитку.
Також їх навчатимуть роботи з громадськими об’єднаннями й органами влади різних рівнів. Програма передбачає участь у розробці регіональних програм щодо підтримки ветеранів війни.
До експериментального відбору на тритижневий курс підготовки на конкурсній основі в Миколаївській області відібрано доволі представницький склад з різних категорій громадян, які могли подавати заявку на пілотний проєкт.
Читайте також: «Ми їдемо у малі громади, аби навчати дітей». Як молодь змінює систему освіти вдалині від великих міст? Кейс «Навчай для України»
Тут є ветерани російсько-української війни, члени родин загиблих Героїв, військових, які були і перебувають нині в полоні, є діти ветеранів, які відповідають критеріям роботи в сервісному офісі громади.
Загалом весь навчальний курс має шість опорних модулів. Зокрема, перший з них стосується аспектів документообігу в державних органах та органах місцевого самоврядування з акцентом на вишколі необхідних цифрових навичок. Також у Центрі викладатимуть навички нормування та планування роботи й формування звітності. Третім і не менш важливим блоком є вивчення посадових обов’язків та прав фахівця з супроводу ветеранів війни і демобілізованих осіб.
Окремий модуль присвячений роботі з громадськими об’єднаннями ветеранів та органами влади різних рівнів. Навчать і веденню соцмереж, зокрема створенню та активності на своїй робочій сторінці. Важливо, що ще один модуль розглядає участь помічників ветерана у розробці регіональних програм розвитку громади в частині підтримки ветеранів війни.
Водночас самі майбутні помічники ветерана під час курсів зможуть навчитися самоорганізації, роботі з особами, які мають великий спектр запитів та проблем, що слід розв’язувати із залученням низки профільних фахівців чи інстанцій. Також у них тут є змога одержати потрібну їм психологічну підтримку й допомогу, адже кожен з них без винятку пройшов свої унікальні стресові ситуації, пов’язані з війною, болем та втратами на ній.
Після завершення навчання й успішного складання іспиту кандидати зможуть надавати широкий спектр ветеранського сервісу.
Нагадаємо, запровадження таких посад ініційовано у межах експериментального проєкту щодо запровадження інституту помічника ветерана.
Раніше ми розповідали, як оборонець заснував на Київщині психологічний хаб «Танто».
Фото: mva.gov.ua.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі