Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні при нарахуванні виплат для ВПО враховуватимуть нові документи

Опубліковано

Українська влада вирішила враховувати документи про склад сім’ї при нарахуванні виплат внутрішньо переміщеним особам. На гарячу лінію міністерства іноді надходять скарги громадян у тому, що під час прийому документів нарахування виплат не враховують акти обстеження складу сім’ї.

Про це повідомляє  пресслужба  Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

“Люди повинні отримувати належні їм виплати ВПО, навіть якщо члени їхніх сімей не проживають разом із ними на підконтрольній території “, – зазначила віце-прем’єр Ірина Верещук.

Читайте також: На Київщині за програмою “єВідновлення” відремонтували 17 тисяч зруйнованих будинків: в ОВА розповіли подробиці

Акт обстеження складу сім’ї можуть видати ОСББ, керуючі будинки чи інші комунальні підприємства.

У відомстві уточнюють, що форма цієї довідки є довільною, але вона має бути затверджена, наприклад, місцевою владою. Верещук доручила виробити єдину форму.

Нагадаємо, “Укрзалізниця” дарує подорож до будь-якого міста України.

Фото: НБУ

Суспільство

Подружжя відомих сироварів із Бердянська стали на захист України (ВІДЕО)

Опубліковано

Юрій та Альона Лубенські заснували у Бердянську сироварню на вогні, але після повномасштабного вторгнення росії та окупації були вимушені покинути сімейну справу й рідне місто.

Про це ШоТам розповіло в інстаграмі.

Рішення піти у військо

«Коли почалось повномасштабне вторгнення, ми були, я б сказала, на самому піку. Ми добилися всього, чого хотіли в плані сироваріння. Ми приручили той вогонь, те молоко, і просто працювали, і жили своє найкраще життя», — поділилася засновниця сироварні Formaggio olive Альона Лубенська.

Спершу сировари займалися волонтерством, а згодом удвох вирішили долучитися до лав Сил оборони.

«Чекати якогось чуда, що “воно-от закінчиться, і все буде добре”, — вже ця надія з кожним днем ставала все меншою і меншою. Прийняв таке рішення і все. Якось треба ж це все зупиняти і брати участь», — розказав Юрій Лубенський.

Альона Лубенська рік евакуювала поранених із гарячих точок. Наразі вона повернулася додому до доньки, а Юрій і сьогодні продовжує службу в ЗСУ. Родина вірить, що одного дня вони повернуться до справи свого життя — сироваріння.

Читайте також: Євген Клопотенко започаткує власну кулінарну школу в Києві

Про сироварню подружжя

Свій заклад родина Лубенських збудували у Бердянську за п’ять років. Вони відреставрували стару будівлю, створили невеличких льох для дозрівання сиру, який згодом покращували.

Альона Лубенська говорить: «Покидати усе це було боляче, але жити під російським прапором сім’я не хотіла. Це було дуже складне рішення — це правда. Це просто розрив душі».

За роки своєї роботи сировари опанували багато технологій сироваріння та мали своїх шанувальників. Подружжя з України добре знали й поважали колеги з усього світу, зокрема в Іспанії, Франції, Нідерландах та Швейцарії.

Нагадаємо, що українські сировари привезли вісім нагород з найбільшого сирного конкурсу у світі.

Фото: інстаграм-акаунт Formaggio olive

Читати далі

Суспільство

Український бариста прочитав у Кембриджі лекцію про культуру кави в Україні

Опубліковано

Бариста та засновник проєкту для військових Coffee Care Вадим Грановський провів лекцію в Кембриджському університеті про українську культуру споживання кави.

Про це бариста повідомив на фейсбуці.

Як пройшла лекція

«Лекція і розмова про українську культуру та ідентичність стала духовною, інтелектуальною частиною. Матеріальним, тілесним досвідом стала дегустація авторського напою Flat Red»‚ — написав бариста.

Під час лекції Вадим Грановський цитував лондонську редакцію щоденника Павла Алепського «Подорож антіохійського патріарха Макарія». Автор цих записів відвідував Україну всередині 17 століття.

Також бариста розповідав про твір одного сирійського мандрівника, який став літературною пам’яткою, і про те, що цей щоденник опинився в Україні завдяки Агатангелу Кримському.

Читайте також: Американська кореспондентка отримала нагороду за воєнні репортажі з України

Вадим Грановський відзначає, що створена в Україні кава Flat Red, яка поєднує каву та гранат, чорне та червоне, змогла передати у Кембриджі український наратив. Він додав, що під час заходу кілька десятків студентів слухали лекцію, смакували каву, ставили питання та говорили про Україну.

Нагадаємо, що Євген Клопотенко започаткує власну кулінарну школу в Києві.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Вадима Грановського

Читати далі

Суспільство

Американська кореспондентка отримала нагороду за воєнні репортажі з України

Опубліковано

Кореспондентка газети New York Post Кейтлін Дорнбос отримала нагороду Marie Colvin Award від Клубу журналісток Нью-Йорка. Визнання медійниця здобула, висвітлюючи війну в Україні. 

Про це повідомляє американське видання AOL.

Кореспондентка відвідала секретну воєнну базу, розповіла про те, як українці переобладнали зброю за мільярд доларів. У своїх репортажах Кейтлін наголошувала на затримці допомоги від Конгресу. Журналістка показувала війну, спілкуючись із військовими під час російських авіанальотів.

Кейтлін під час поїздки на Донбас

Читайте також: Ірена Карпа подарувала Далай-ламі прикрасу з літерою «Ї» (ФОТО)

«Я мала поїхати на місце подій, щоб показати нашим читачам у Нью-Йорку, що це боротьба за демократію, боротьба за вільний світ», — говорила Кейтлін у своїй промові на нагородженні.

Нагадуємо, що Ярослава Магучіх відкрила сезон 2025 року першим «золотом».

Фото: твітер Кейтлін Дорнбос

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес2 дні тому

Ремонтував техніку знайомому, а потім співпрацював із «Запоріжсталлю»: історія успіху підприємців із Сум

Випускники інженерного факультету Сумського державного університету Віталій Липовий і Дмитро Казнієнко успішно розвивають власні підприємства:...

Культура3 дні тому

Чи пробували купити книгу наосліп? Ці дівчата зробили бізнес на таємних обкладинках

«Детектив, у якому все одразу очевидно, а потім не зрозуміло, що в біса відбувається» або...

Суспільство4 дні тому

Що насправді стоїть за незламністю: відверто про волонтерство від жінок, які керують фондами й ГО

На початку повномасштабного вторгнення засновниця «Клубу Добродіїв» Марія Тодорчук мала маленьку дитину, діти засновниці фонду...

Технології1 тиждень тому

Охоронець у смартфоні. Як працює перший український сервіс для захисту жінок «KATERYNA»

Майже кожна жінка переживала цей страх, коли вночі поверталася додому та чула кроки незнайомого чоловіка...