Технології
В Україні побудують дев’ять атомних енергоблоків за технологіями Westinghouse
Кількість атомних енергоблоків, що побудують в Україні за технологіями Westinghouse, збільшили до девʼяти.
Про це повідомили на сторінці Міністерства енергетики України в Facebook.
Президент «Енергоатому» Петро Котін та головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман підписали три угоди про посилення співпраці між компаніями.
Згідно з цими угодами, в Україні збільшать кількість енергоблоків АЕС, які будуватимуть за технологією АР1000. Це реактори нового покоління із найкращими в галузі експлуатаційними характеристиками. Вони можуть працювати в режимі маневрування.
«Ми осучаснимо наш парк атомних енергоблоків, що вироблятимуть чисту, безпечну та надійну енергію без жодного впливу росії. У перспективі Україна може стати ключовим експортером електроенергії в Європу», — зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
Також енергетики домовилися про збільшення обсягів постачання американського ядерного палива для потреб усіх українських АЕС. Паливом забезпечать наявні енергоблоки, а також ті, які збудують в Україні в рамках співпраці.
Паливо постачатимуть з виробничого майданчика Westinghouse у Швеції. При цьому компоненти тепловиділювальних збірок вироблятимуть в Україні на базі одного з відокремлених підрозділів «Енергоатому».
Також Westinghouse має намір створити інженерно-технічний центр в Україні, який буде супроводжувати будівництво та експлуатацію енергоблоків АР1000 в Україні, а також опікуватиметься майбутньою програмою виведення з експлуатації енергоблоків українських АЕС.
Зазначимо, наразі в енергосистемі України є 15 діючих атомних енергоблоків на 4 АЕС. З початком повномасштабної війни у лютому 2022 року Україна повністю відмовилась від російського ядерного палива.
Про Westinghouse
Westinghouse Electric Company є світовим лідером у ядерній енергетичній галузі та провідним постачальником продукції та технологій для енергокомпаній у всьому світі. Westinghouse побудувала перший у світі промисловий реактор з водою під тиском – 1957 року на АЕС Шиппінгпорт у штаті Пенсільванія, США. Сьогодні в основі приблизно половини чинних атомних станцій світу лежить технологія компанії Westinghouse.
Нагадаємо, у Добротвірський громаді Львівської області побудували асфальтобетонний завод потужністю 120 тонн асфальту на годину.
Як ми повідомляли раніше, 16 громад Закарпаття разом будують сміттєсортувальний завод за 12 млн євро.
Фото: facebook.com/minenergoUkraine
Коментарі