Суспільство
В Україні оголосили конкурс рецептів успіху громади: що пропонують
В Україні стартував конкурс рецептів успіху. Його оголосили ресурсний центр ГУРТ, Фундація Дарини Жолдак та Асоціація об’єднаних територіальних громад.
“Ми чекаємо на історії від громад та бібліотек, де ви опишете позитивні зміни, яких вдалося досягнути у вашій громаді. Найактивніші учасники отримають практичні посібники із розвитку громади та дитячі книги для місцевої бібліотеки”, – йдеться у повідомленні.
Дедлайн – 4 грудня 2020 року.
Читайте також: ЮНІСЕФ підтримає екологічні проєкти молоді з усієї України
Зазначається, що рецепти успіху будуть опубліковані на порталі ГУРТ та фейсбук-сторінках Асоціації об’єднаних територіальних громад і Фундації Дарини Жолдак. Найактивніші отримають практичні посібники для громади та дитячі книги для місцевої бібліотеки, а також запрошення на тренінги, що сприятимуть розвиткові ОТГ.
Що потрібно зробити?
Написати історію у якій описати:
- проблеми на яких ви зосереджуєтеся у громаді;
- інструменти, які ви застосовували для вирішення цих проблем;
- деталізуйте, як ви втілювали ідеї в життя та що вважаєте своїм найбільшим досягненням;
- труднощі, з якими зіштовхуєтеся, та розкажіть на прикладах, як їх долаєте;
- як реалізована вами ініціатива сприяє соціальній згуртованості чи змінам у громаді;
- додайте коментарі – запишіть пряму мову/цитати членів громади, які відчули зміни на собі: вкажіть ім’я, прізвище (якщо коментатор не заперечує), рід занять людини, яка дала коментар.
Читайте також: П’ять українських книжок надрукували за кордоном іноземними мовами
Залиште свої контакти (ім’я, прізвище, e-mail, телефон), які можна опублікувати на порталі ГУРТ, аби зацікавлені особи змогли із вами сконтактувати.
Прикріпіть, будь ласка, у формі окремими файлами 3-5 якісних фотографій, які ілюструють вашу діяльність.
Будь ласка, заповнюйте форму і надсилайте рецепти вашого успіху:
Дедлайн подачі заявок — 04.12.2020.
Раніше повідомлялося, що в смт Козельщина на Полтавщині стару сільську двоповерхову бібліотеку перетворили на громадський культурно-освітній Smart Простір із урбаністичними можливостями. Тут є і зала для проведення освітніх лекцій та переглядів кінофільмів, і сучасна читальна зала не тільки з українськими, світовими бестселерами, а ще й із вбудованими системами для прослуховування аудіокниг. А найголовніше – усі послуги простору надаються громадянам безкоштовно.
Фото: chytomo.com
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі