

Суспільство
В Україні оголосили гранти на підтримку соціальних підприємств в умовах війни
Український соціальний венчурний фонд запустив програму грантів на підтримку соціальних підприємств в умовах війни.
Про це пише Гурт.
Конкурс проводиться в межах проєкту Програми розвитку Європейського Фонду для Південно-Східної Європи (EFSE Development Facility) за фінансового сприяння Європейського Союзу в рамках ініціативи EU4Business.
Для кого?
Грант передбачений для соціальних підприємств, у яких є потенціал для зростання та яким потрібна підтримка для розвитку та масштабування.
Діяльність таких соціальних підприємств має впроваджуватися на території України, відповідати викликам воєнного часу та бути спрямованою на задоволення потреб цивільного населення.
Термін подачі заявки і розмір гранту
Кінцевий строк подачі заявок — 25 листопада 2022 року о 18:00.
Розмір гранту становить до 10 000 євро для одного соціального підприємства включно з податками.
Читайте також: «Бабусині страви» з Херсонщини. Кухарка-переселенка з 50-річним стажем відкрила родинну крамницю у Франківську
Грант виплачується у гривні як безповоротна фінансова допомога на рахунок грантоотримувача.
Витрати в межах грантової програми можуть бути спрямовані на:
- виробництво/надання основних товарів/послуг (підтримка витрат виробництва та операційної діяльності);
- запуск виробництва/надання нових товарів або послуг, які відповідають потребам воєнного часу та потребам цивільних осіб (придбання обладнання, витратних матеріалів, операційна діяльність);
Важливі умови
- сплата податків, пов’язаних з реалізацією гранту, є обов’язком одержувачів грантів;
- гранти політичним партіям та фізичним особам за цим конкурсом не надаються;
- конкурсанти будуть письмово повідомлені про результати їхньої заявки;
- рішення експертної комісії за результатами конкурсу перегляду не підлягає;
- надіслані матеріали не повертаються та не рецензуються.
Підтримка не надається у таких випадках:
- не підтримують бізнеси, діяльність яких пов’язана з алкоголем, тютюновими виробами, гемблінгом, криптовалютою, токенами, паливом;
- не фінансують оплату відрядження персоналу, купівлю нерухомості, речей особистого вжитку, б/у обладнання, сплату боргів;
- не підтримують готівкові розрахунки;
- не покривають витрати, пов’язані з підготовкою заявки на участь у конкурсі;
- не підтримують бізнеси, товари/послуги яких виробляються безпосередньо для подальшого продажу ЗСУ;
- не підтримують соціальні підприємства, команда яких складається з однієї особи;
- не підтримують види діяльності, які заборонені політиками Європейського Союзу (повний перелік можна знайти за посиланням).
Як подати заявку
Подати заявку на отримання гранту можна, заповнивши аплікаційну форму за посиланням.
Нагадаємо, на Закарпатті власники ресторану перетворили заклад на безкоштовну їдальню.
Також ми розповідали, як на Рівненщині польський кондитер допомагає відкривати сімейні пекарні.
Фото: crossroadsforwomen.ca.
Суспільство

Внаслідок масованого ракетно-дронового обстрілу Києва та області в ніч на 23 червня загинули сім людей, постраждали житлові райони, лікарні й спортивна інфраструктура, проте співробітники ДСНС змогли врятувати 10 поранених громадян.
Про це повідомили в ДСНС.
ДСНС отримала сигнали про ураження Шевченківського, Подільського, Голосіївського, Святошинського, Солом’янського та Дарницького районів. Найбільші руйнування — у Шевченківському, де росіяни зруйнували вхід у багатоквартирний житловий будинок, де під завалами опинилися мешканці.
Рятувальники оперативно розпочали розбір завалів і відкопали 10 поранених, серед яких є дві дитини та вагітна жінка. Усім їм вже надають медичну та психологічну допомогу. Пошуково-рятувальна операція триває, оскільки є дані про людей, які досі можуть залишатися під уламками. Наразі відомо про сімох загиблих унаслідок атаки.
Читайте також: Рятують чотирилапі: надзвичайники показали, як собаки допомагають шукати людей під завалами
#Київ: внаслідок комбінованого російського обстрілу загинули 3 людини, ще 13 постраждали. 10 людей, серед яких 2 дітей та вагітна жінка, врятували надзвичайники ❗Ліквідація наслідків нічного удару по місту триває, працюють всі служби. Інформація уточнюється.
Опубліковано ДСНС України Неділя, 22 червня 2025 р.
Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС України
Суспільство

40-річний пацієнт центру UNBROKEN Микола Шот отримав нові постійні протези ніг, які сильно чекав. Він замовив особливий дизайн куксоприймачів у стилі військового пікселя.
Про це повідомили у реабілітаційному центрі.
Ветеран втратив на війні всі кінцівки. У протезистів центру UNBROKEN чоловік замовив спеціальний дизайн для протезів ніг — військовий піксель.
«Це буде мій символ боротьби та незламності. Я хотів, щоб було саме так. І протезист Олесь Солодуха втілив це у реальність», — сказав Микола Шот.
Читайте також: Український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО)
Втілили мрію ветерана, який втратив на війні всі кінцівки! 🔥 Днями 40-річний пацієнт Центру UNBROKEN та наш символ незламності Микола Шот отримав нові постійні протези ніг. Це мить, на яку він дуже сильно чекав. Микола замовив нашим протезистам спецдизайн. Він дуже хотів, аби його куксоприймачі були розфарбовані у військовий піксель. «Це буде мій символ боротьби та незламності. Я хотів, щоб було саме так. І протезист Олесь Солодуха втілив це у реальність», — з вдячністю промовляє Микола Шот. Перші кроки на нових протезах та щира радість – всі емоції захисника у нашому відео! 💙💛 Дивіться і підтримайте нашого НЕЗЛАМНОГО вподобайкою та коментарем. UNBROKEN Ukraine: лікуємо, реабілітуємо, протезуємо українців в Україні.
Опубліковано UNBROKEN Ukraine Середа, 18 червня 2025 р.
Нагадаємо, що український ветеран повернувся до гри на лірі завдяки спеціальному протезу (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Напередодні ударів армії США по об’єктах ядерної програми Ірану українські дипломати та представники ГУР евакуювали 176 людей з Ізраїлю, серед яких 133 — громадяни України.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки.
Команда Головного управління розвідки Міністерства оборони разом із Міністерством закордонних справ організувала евакуацію з Тель-Авіву до Каїру, під час якої вивезли 133 громадян України, а також громадян Молдови, Латвії, Азербайджану та США.
«Ми з родиною були у Тель-Авіві у відпустці, поїхали, щоб трішки перемкнутися від війни, однак застали там такий самий жах: вибухи, обстріли. Я зайшла на сайт посольства, подала заявку на евакуацію. І ось усього за кілька днів після цього ми повертаємося в Україну», — розповіла одна з евакуйованих з Ізраїля жителька Київщини.
Читайте також: «Конотопська відьма» на варті моря: Театр Франка передав бійцям ГУР дрон Magura V7
У ГУР зазначили, що водночас триває операція з евакуації громадян із території Ірану до Азербайджану.
Нагадаємо, що з російської в’язниці у Криму звільнили українського журналіста.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ГУР