Суспільство
В Україні набув чинності “органічний” закон: подробиці
В Україні з 2 серпня вводиться в дію закон “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції”, повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.
Новий закон встановлює вимоги до виробництва органічної продукції за галузями, її обігу, маркування та реалізації, а також механізм сертифікації органічного виробництва.
Що запроваджується?
- Запроваджується ведення реєстрів операторів, органів сертифікації, органічного насіння і садивного матеріалу;
- відкритість та загальнодоступність цих реєстрів надасть можливість отримувати актуальну, достовірну інформацію стосовно операторів органічного ринку, органів сертифікації органічного виробництва, а також наявності на ринку України органічного насіння і садивного матеріалу;
- Держпродспоживслужба перевірятиме діяльність операторів та органів сертифікації, а також проводитиме планові та позапланові заходи моніторингу органічної продукції на ринку з метою запобігання фальсифікації органічної продукції.
Покарання за порушення
Штрафи, передбачені законом про органічне виробництво за порушення його норм, залежно від виду порушення, становитимуть від 12,5 тис. грн до понад 100 тис. грн.
Розміри штрафів визначені в мінімальних заробітних платах, тому штрафи можуть зростати.
Перевірки на ринку органічної продукції за новим законодавством будуть планово здійснюватися починаючи з 2020 року.
Місце України на світовому сільськогосподарському ринку
Як відомо, Україна займає 20-те місце у світі та 11-те місце в Європі за площею сільськогосподарських угідь, зайнятих під органічним виробництвом. Загальна площа сільськогосподарських земель з органічним статусом та перехідного періоду становить близько 300 тис. га.
Найбільшими країнами – споживачами української органічної продукції є країни Європейського Союзу, США, Канада, Австралія та деякі країни Азії. Основними експортними продуктами є зернові, олійні, бобові, ягоди, фрукти та дико роси.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі