

Суспільство
В Україні на дорогах встановлять 600 камер фото- та відеофіксації
У Міністерстві внутрішніх справ плавнують встановити по всій країні 600 камер автофотовідеофіксації протягом трьох-чотирьох років.
Про це повідомляє Укрінформ.
Навіщо це потрібно?
Як йдеться у повідомленні, щороку в Україні фіксують до 150 тис. дорожньо-транспортних пригод, в яких гинуть 3,5 тис. українців. За інформацією МВС України, 30% ДТП відбуваються через перевищення швидкості. Ще приблизно 20% ДТП на українських автошляхах — через порушення правил маневрування. Ще 10% — через водіїв у стані алкогольного сп’яніння.
Українські правоохоронці за зразок беруть досвід Польщі, де на дорогах встановлено понад 400 відеокамер, і на третину зменшилася кількість ДТП.
Читайте також: У Харкові встановлять 1000 камер на дорогах
“Ми встановили 55 камер в Києві та Київській області. В перспективі — встановлення по всій країні 600 камер протягом 3-4 років”, — розповіли у МВС.
Раніше повідомлялося, що 21 грудня 2020 року Кабінет Міністрів затвердив нову Державну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року, розроблену на основі раніше схваленої Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2024 року.
Читайте також: У Житомирі встановлять ще 150 відеокамер для безпеки міста
У 2021 році на реалізацію Держпрограми передбачено 2,4 млрд грн, за які заплановано побудувати нові розв’язки кільцевого типу та освітлені пішохідні переходи зі світлофорами на вимогу; влаштувати нові демпферні системи, комплекси “Зважування у русі” для автоматичного габаритно-вагового контролю та майданчики для зупинки і зважування; розширити систему автофотовідеофіксації, встановивши ще 125 комплексів автоматичної фіксації; придбати фантоми і спецавтомобілі для перевірки поліцією стану вулично-дорожньої мережі та техстану транспортних засобів.
Нагадаємо, в електричках з’являться камери відеоспостереження та “червоні” кнопки.
Фото: nv.ua

Суспільство

У Києві рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій спільно з представниками служби льотного складу провели спільні навчання на борту літака АН-225 «Мрія».
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС у фейсбуці.
«Рятувальникам розповіли і показали особливості конструкції літака АН-225 «Мрія», аварійні люки і виходи, місця розташування первинних засобів пожежогасіння», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що рятувальники відпрацювали вправи з екстреної евакуації борт-інженерів за допомогою надувного трапу через аварійні люки літака.
Читайте також: Як у Черкасах котиків рятували (ВІДЕО)
Також потренувалися евакуювати льотний екіпаж через запасні евакуаційні виходи безпосередньо з кабіни літака.

Нагадаємо, рятувальники нагородили 4-річну киянку «За добру справу».
Усі фото: facebook.com/MNS.GOV.UA.
Суспільство

В останні вихідні травня – 29 і 30 числа – на Прикарпатті організують фестиваль дельтапланеризму «Свято неба».
Про це повідомив керівник Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун у фейсбуці.
За його словами, Дністровський регіональний ландшафтний парк та «Гірський рятувальний центр» вирішили, що фестивалю – бути.
Читайте також: Безрукавки з історією: як прикарпатець шиє та реставрує автентичні гуцульські кептарі
«В останні вихідні травня, в Одаєві або Ісакові (все залежить від напрямку вітру) відбудеться Свято Неба: wings of freedom», – написав Ковтун.
Він зазначив, що кожен може долучитись до організації фестивалю.

Свято Неба: крила свободи – фестиваль для тих, хто захоплюється польотами парапланеристів і дельтапланеристів над Дністровським каньйоном, літав чи бажає політати в тандемі з професійним інструктором або просто любить небо.
Нагадаємо, на Полтавщині активіст створив понад 60 скелелазних маршрутів.
Як ми повідомляли раніше, у Луцьку на вихідних проведуть кликун-квест.
Головне фото: kpi.ua.
Суспільство

Компанія «Шепард Поділля» в селі Михайлючка Хмельницької області має намір розширюватися і збільшити кількість овезь із 2 тисяч до 10 тисяч.
Про це пише Аgroportal.
Відзначається, вартість всього проєкту на 10 тис. голів становить 45 млн грн — це власні інвестиції компанії та інвестиції ОАЕ.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків

Про породу овець
Романовська порода овець виведена в 18 ст. Романівські вівці слід стригти 3 рази на рік. Шерсть використовується переважно в валяльному виробництві.
Читайте також: Безрукавки з історією: як прикарпатець шиє та реставрує автентичні гуцульські кептарі
Нагадаємо, на Прикарпатті відкрили ферму кіз зааненської породи.
Головне фото: smartagrotrend.com.