

Суспільство
В Україні можуть заборонити дельфінарії
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні пропонують заборонити дельфінарії. У Верховній Раді вже зареєстрували законопроєкт, який передбачає посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами (№2351). Про це повідомляє Укрінформ.
Про що йдеться в законопроєкті?
Як зазначається, стаття 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою передбачено покарання за жорстоке поводження з тваринами, практично не діє, адже вона не узгоджена із законом України “Про захист тварин від жорстокого поводження”.
“Раніше Україна ратифікувала міжнародну Європейську конвенцію про захист домашніх тварин, але за 5 наступних років її норми не були імплементовані в українське законодавство. Також є декілька директив ЄС, які регламентують гуманне ставлення, зокрема, до сільськогосподарських тварин, використання тварин у наукових цілях та транспортування тварин”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Львівська міська рада хоче заборонити цирки з тваринами
За словами директора Київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, законопроєктом вносяться зміни до 11 законів та кодексів.
“Ми вперше вводимо статтю щодо боротьби з контрабандою диких тварин та їхніх дериватів. Передбачається, зокрема, що переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю рідкісних видів тварин і рослин карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років”, – сказав Борейко.
Крім того, він зазначив, що вже розроблено законопроєкт про заборону дельфінаріїв в Україні.
Про які заборони йдеться?
Заступник директора ГО “Ведмежий притулок – Домажир” Тарас Бойко додав, що законопроєктом передбачено зміни до закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”, яким буде заборонено “утримання ведмедів, тигрів, левів та інших диких тварин біля закладів громадського харчування, біля готелів, біля інших місць, де демонстрація диких тварин є неприйнятною, а також в приватних будинках і на приватних подвір’ях”.
Він наголосив, що тільки зоопарки мають право утримувати цих тварин, для всіх інших закладів має бути заборона на утримання диких тварин.
Читайте також: В Уряді хочуть передати тварин з цирку до заповідників
Яка відповідальність?
“Цей законопроєкт зменшує вік, з якого особа може притягуватися до кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, до 14 років. Збільшується кримінальна відповідальність в ряді випадків. А також за деякі діяння, за які зараз є адміністративна відповідальність, буде передбачатися кримінальна відповідальність”, – уточнила представник ГО “Відкрити клітки” Світлана Руденко.
Вона зауважила, що законопроєкт дозволить ефективніше розслідувати відповідні випадки, зокрема, через зобов’язання слідчого призначити експертизу причин смерті тварини, в той час як зараз просто знищуються трупи тварин і кримінальне правопорушення закривають за недостатністю доказів. Також у законопроєкті передбачено поправки про заборону жебракування з тваринами, підвищення стандартів поводження з сільськогосподарськими тваринами, заборону евтаназії як методу регулювання чисельності тварин.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Нідерланди поділяться з Україною досвідом у сфері цифровізації культурної спадщини та сприятимуть популяризації українського мистецтва у цифровій площині.
Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.
«Нідерланди поділяться з нами своєю концепцією стратегії діджиталізації культурної спадщини. Переконана, що ми не повинні обмежуватися відцифруванням культурних об’єктів для їх “ув’язнення” у цифрових сховищах. Евакуйовано – не значить недоступно. Доступність фондів повинна бути основним пріоритетом», – розповіла заступниця міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар.
Також у Міністерстві повідомляють, що Україна перейматиме досвід проведення стрімінг артперформансів.
Читайте також: Куїнджі – не наш? Так він же з Донеччини! Час дізнатися, кому насправді належить геній пейзажів (ТЕСТ)
Зазначається, що Інституції перформативного сектору Нідерландів створили і успішно використовують технічну інфраструктуру для онлайн трансляції театральних виступів наживо.
В Україні планують використовувати таку ж платформу, аби збільшити можливість доступу до українського мистецтва для громадян, в тому числі переселенців за кордоном.
Нагадаємо, ЮНЕСКО виділило $1,5 млн на цифровізацію культурної спадщини України.
Крім того, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» отримав грант на закупівлю обладнання для оцифрування архіву.
Фото: unsplash.com
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Програма USAID АГРО надасть до 18 млн грн на інноваційні рішення українських агропідприємств.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці програми.
Про програму
В межах програми організатори планують надати фінансову підтримку українським мікро-, малим та середнім підприємствам (ММСП) у впровадженні та використанні інноваційних рішень, що сприятимуть покращенню їх продуктивності та ефективності.
Для кого
Взяти участь у програми можуть представники компаній, які прагнуть розширювати та популяризувати свої інноваційні продукти та сервіси, що направлені на підвищення продуктивності та ефективності агропродовольчих ММСП.
Читайте також: Українські стартапери можуть взяти участь у виставці Inscience Conference
Умови
USAID АГРО надасть співфінансування українським недержавним суб’єктам господарювання (за виключенням ФОП), які:
- мають досвід у наданні сервісних послуг для ММСП і відповідну кваліфікацію;
- розроблять та задокументують процедури надання таких сервісних послуг до початку реалізації проєкту;
- продемонструють своє лідерство і здатність впроваджувати сучасні інноваційні рішення для покращення діяльності ММСП.
Фінансування
Проєкт АГРО планує надати до 18 300 000 гривень двом субгрантам.
Як взяти участь
Для того, щоб взяти участь потрібно надіслати аплікаційну та бюджетну форму і супровідну
документацію на електронну адресу [email protected].
Шаблони заявок можна завантажити за покликанням.
Дедлайн
Подати заявку потрібно до 18:00 30 червня 2023 року. Крім того, 13 червня USAID АГРО проведе семінар для учасників, де вони зможуть поставити свої запитання. Зареєструватись на семінар потрібно до 12 червня через електронну адресу [email protected].
Нагадаємо, ГО «Інша освіта» оголошує грантовий конкурс на проєкти з інтеграції людей у нові спільноти через культуру.
До того ж благодійний фонд «Нова сім’я» оголошує грантовий конкурс для громадських ініціатив Чернівців та Чернівецької області.
Фото: unsplash.com
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Уряд Австралії у липні оголосить новий пакет безпекової допомоги Україні.
Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.
«Відбулася змістовна зустріч з високоповажним віцепрем’єр-міністром – міністром оборони Австралії Річардом Марлзом. Обговорили пріоритети України щодо посилення обороноздатності. Черговий пакет безпекової допомоги буде оголошено урядом Австралії у липні», – йдеться у повідомленні.
Олексій Резніков звернувся до австралійських колег з проханням розглянути можливість підготовки українських пілотів, надання транспортних засобів для медичної евакуації та засобів радіоелектронної боротьби з безпілотниками.
Had a meaningful meeting with the Hon. Richard Marles @RichardMarlesMP, Australia’s Deputy Prime Minister, Minister for Defence.
— Oleksii Reznikov (@oleksiireznikov) June 2, 2023
We discussed Ukraine’s priorities for strengthening defense capabilities. Another package of security assistance will be announced by the 🇦🇺… pic.twitter.com/Ftw4fVlrEH
Нагадаємо, Сили оборони України отримають від Швеції БМП CV-90, які стоять на озброєнні низки держав-членів НАТО.
До того ж Данія планує збільшити витрати на військову допомогу для України на 2,6 млрд доларів.
Фото: pixabay.com