Суспільство
В Україні можуть заборонити дельфінарії
В Україні пропонують заборонити дельфінарії. У Верховній Раді вже зареєстрували законопроєкт, який передбачає посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами (№2351). Про це повідомляє Укрінформ.
Про що йдеться в законопроєкті?
Як зазначається, стаття 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою передбачено покарання за жорстоке поводження з тваринами, практично не діє, адже вона не узгоджена із законом України “Про захист тварин від жорстокого поводження”.
“Раніше Україна ратифікувала міжнародну Європейську конвенцію про захист домашніх тварин, але за 5 наступних років її норми не були імплементовані в українське законодавство. Також є декілька директив ЄС, які регламентують гуманне ставлення, зокрема, до сільськогосподарських тварин, використання тварин у наукових цілях та транспортування тварин”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Львівська міська рада хоче заборонити цирки з тваринами
За словами директора Київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, законопроєктом вносяться зміни до 11 законів та кодексів.
“Ми вперше вводимо статтю щодо боротьби з контрабандою диких тварин та їхніх дериватів. Передбачається, зокрема, що переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю рідкісних видів тварин і рослин карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років”, – сказав Борейко.
Крім того, він зазначив, що вже розроблено законопроєкт про заборону дельфінаріїв в Україні.
Про які заборони йдеться?
Заступник директора ГО “Ведмежий притулок – Домажир” Тарас Бойко додав, що законопроєктом передбачено зміни до закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”, яким буде заборонено “утримання ведмедів, тигрів, левів та інших диких тварин біля закладів громадського харчування, біля готелів, біля інших місць, де демонстрація диких тварин є неприйнятною, а також в приватних будинках і на приватних подвір’ях”.
Він наголосив, що тільки зоопарки мають право утримувати цих тварин, для всіх інших закладів має бути заборона на утримання диких тварин.
Читайте також: В Уряді хочуть передати тварин з цирку до заповідників
Яка відповідальність?
“Цей законопроєкт зменшує вік, з якого особа може притягуватися до кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, до 14 років. Збільшується кримінальна відповідальність в ряді випадків. А також за деякі діяння, за які зараз є адміністративна відповідальність, буде передбачатися кримінальна відповідальність”, – уточнила представник ГО “Відкрити клітки” Світлана Руденко.
Вона зауважила, що законопроєкт дозволить ефективніше розслідувати відповідні випадки, зокрема, через зобов’язання слідчого призначити експертизу причин смерті тварини, в той час як зараз просто знищуються трупи тварин і кримінальне правопорушення закривають за недостатністю доказів. Також у законопроєкті передбачено поправки про заборону жебракування з тваринами, підвищення стандартів поводження з сільськогосподарськими тваринами, заборону евтаназії як методу регулювання чисельності тварин.
Суспільство
Що пропонує новий McDonald’s
Коментарі
Суспільство
Учасники ініціативи
Благодійний збір
Довідка
Коментарі
Суспільство
Аліна Шаповал
наставниця дітей, позбавлених батьківського піклування
Почула про наставництво і зрозуміла, що це моє
Я часто їздила в дитбудинок на свято Миколая — традиційно з іграшками та солодкими пакунками. Але засумнівалася, чи цукерки — це єдиний спосіб їх підтримати?
Чому наставництво краще за цукерки
Коли волонтери приходять до дітей, вони дуже швидко звикають, охоче обіймаються, розповідають історії. А потім люди їдуть, і дитина знову відчуває себе покинутою.
Хочу, щоб дитина стала собі опорою
Зрозуміла, що деколи треба прийняти позицію такого собі спостерігача — не втручатися в чужий досвід чи нав’язувати думку, а підтримувати людину.
Пам’ятаю, тоді прийшла до своєї старшої наставної, і вони якраз сиділи в укритті — почалася тривога. Дитбудинок збиралися евакуювати за кордон, тож я принесла смаколиків у дорогу. Тоді й побачила цю дівчинку — і вона мені так сподобалася! Така відкрита, харизматична. Мені хотілося зробити для неї щось хороше, тож за пів року я стала її наставницею.
Дитині потрібна людина, вона хоче мати друга.
Як стати наставником чи наставницею для дитини з інтернату
- Звернутися до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді там, де ви живете, або ж до організацій, які працюють з наставництвом — наприклад, до Асоціації Наставництва для дітей та молоді.
- З вами проведуть співбесіду, після цього можна збирати документи: медичні довідки, довідку про відсутність судимості тощо.
- Треба буде пройти спеціальне навчання, щоб дізнатися особливості вікової психології та як комунікувати з дітьми.
- Обрати собі наставного чи наставну, переглянувши анкети дітей. Познайомитися з обраною дитиною та переконатися, що й дитина не проти вас як наставника.
- Тільки після цього з вами укладають договір на надання послуг наставництва. І так ви можете починати своє волонтерство!
Коментарі