

Суспільство
В Україні до 2022 року можуть збудувати завод ядерного палива
Американська компанія Westinghouse надала дозвіл Україні використовувати технологію виробництва ядерного палива за умови будівництва тут заводу, передає Енергореформа.
“Через три роки завод можуть збудувати. Тобто, за межами України залишиться лише збагачення урану, яке ми здійснювати не можемо, адже втратили статус ядерної держави”, — йдеться в повідомленні.
Читайте також: За рік Україна на чверть зменшила імпорт газу
Наразі лише дві компанії у світі володіють технологіями, необхідними для виробництва ядерного палива типу ВВЕР, яке використовують українські АЕС — американська Westinghouse та російська “ТВЕЛЛ”.
Навіщо він потрібен?
Це дасть змогу скоротити обсяги закупівлі російського ядерного палива, яке використовується для роботи атомних електростанцій.
Також Україна відмовиться від зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росії. У попередні роки на ці цілі щороку витрачалось близько 200 мільйонів доларів.
Торік Україна купила в РФ ядерного палива на суму майже 68 мільйонів доларів. Майже 30% ядерного палива для українських АЕС закупили на шведському заводі Westinghouse, решту 70% — на російському заводі “ТВЕЛ”.
Суспільство

Під час весняних обліків у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували стадо з 23 оленів шляхетних. Це найбільша кількість цього виду, яку реєстрували на території заповідника від початку спостережень.
Про це повідомили в заповіднику.
Щорічне обстеження заповідника
Щовесни фахівці проводять маршрутні обліки копитних тварин, зокрема за слідами та екскрементами, що дозволяє визначати місця проживання й маршрути міграції. Копитні залишають сліди до 20 разів на добу, що допомагає формувати точні дані навіть за умов мінімального візуального контакту.
Читайте також: Львів’янка представить Україну на Miss Eco International у сукні з цитатами класиків (ВІДЕО)
Весняні обліки показали зростання чисельності коней Пржевальського та оленя шляхетного, водночас чисельність лося європейського дещо зменшилася. Однією з причин зниження популяції лосів може бути обмеження їхньої сезонної міграції через державний кордон.
«Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів»‚ — написали у заповіднику.


Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото: Сергій Жила
Суспільство

У пікові весняні дні «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд №159/160 за маршрутом Київ – Трускавець – Київ. Потяг курсуватиме наприкінці квітня та на початку травня.
Про це повідомили в УЗ.
Розклад руху
З Києва поїзд вирушатиме 25, 26, 27 квітня та 2, 3, 4 травня 2025 року о 10:16 з прибуттям до Трускавця о 19:37.
У зворотному напрямку — з Трускавця до Києва — він курсуватиме тими ж днями з відправленням о 09:03 та прибуттям о 19:11.
Поїзд зупиняється у Львові та Дрогобичі, що дозволяє зручно подорожувати пасажирам з різних регіонів заходу України.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» у Гайвороні встановила новий національний рекорд.
Також ми писали, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото обкладинки: «Укрзалізниця»
Суспільство

Німецький дизайнер Франк Петер Вільде ініціював благодійний збір на карету швидкої допомоги для України. Він закликав зробити пожертви в межах великодньої кампанії підтримки українських медиків.
Про це повідомив дизайнер на сторінці в інстаграм.
У своєму зверненні дизайнер наголосив, що пожертва на швидку допомогу — це внесок у мирне майбутнє Європи, вільне від російської агресії. Він підкреслив, що допомога Україні — це не лише акт солідарності, а й турбота про безпеку для наступних поколінь.
Збір відбувається через платформу YOUkraine, що системно підтримує українських військових та цивільних.
Читайте також: Принцу Гаррі подарували в Україні великодній кошик із символічним наповненням
Про дизайнера
Франк Петер Вільде — відомий німецький фешн-дизайнер, який публічно підтримує Україну від початку повномасштабного вторгнення. Він неодноразово виступав із заявами проти війни та закликами до європейської спільноти діяти.
У інстаграмі стиліст регулярно згадує Україну та поширює заклики про звільнення окупованих росією територій. У своїх образах Франк часто використовує поєднання кольорів українського прапора. Селфі Франка у ліфті стали фірмовим жестом для підтримки українців. На них Вільде доєднується до акцій Free Azov, одягає вишиванки та просуває автентику України.
Нагадаємо, що берлінський дизайнер Франк Вільде заспівав у таксі Uklon в Києві (ВІДЕО).
Також ми писали, що він вшанував пам’ять української художниці та бойової медикині Маргарити Половінко.
Фото обкладинки: інстаграм-сторінка Франка Вільде