Суспільство
В Україні безплатно лікуватися від безпліддя можна у 12 медзакладах: яких саме
Українці тепер мають можливість отримати безплатне лікування безпліддя. Йдеться про 12 медичних закладів, обрані для участі у Програмі медичних гарантій Національною службою здоров’я України.
Цю інформацію надала пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.
Загальний бюджет на цю програму становить 1,87 мільярда гривень. За ці гроші планують здійснити 30 тисяч циклів лікування. З огляду на те, що успішність процедури в середньому становить 30%, у відомстві розраховують, що близько 10 тисяч українських пар зможуть здійснити свою мрію стати батьками.
«Народжуваність в Україні падає не перший рік. Велика війна призвела до погіршення ситуації. Для того, щоб допомогти людям, які мріють відчути радість батьківства, цьогоріч ми запустили програму лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій. Відповідний пакет послуг включений до Програми медичних гарантій», – пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Читайте також: «Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею
Наразі безкоштовне лікування безпліддя доступне у 12 медичних закладах у шести областях України.
- Київська область та м. Київ: ТОВ «НАДІЯ», ТОВ «ГАРМОНІЯ КРАСИ», ТОВ «Медичний центр ДОБРОБУТ-ПОЛІКЛІНІКА», ТОВ «МІРУМ», ТОВ «Родинне джерело» та ТОВ «НЕОМЕД 2007».
- Дніпропетровська область: ТОВ «ЕКОДНІПРО» та ТОВ «СКАЙ-ВІННЕР».
- Львівська область: ТОВ «Клініка професора С. Хміля».
- Одеська область: ТОВ «Клініка репродуктивної медицини “НАДІЯ ОДЕСА”».
- Чернівецька область: колективний заклад охорони здоров’я «Медичний центр лікування безпліддя».
- Рівненська область: комунальний медзаклад «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім. Віктора Поліщука» Рівненської обласної ради.
Список медзакладів, які матимуть контракти з НСЗУ на медпослуги за пакетом «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій» буде оновлюватись. Стежити за оновленнями можна на порталі НСЗУ.
Нагадаємо, в Україні затвердили Програму медичних гарантій на 2024 рік: читайте, що зміниться.
Також ми розповідали, що в Україні вперше виконали спліт-трансплантацію печінки: орган розділили та пересадили малюку та дорослому.
Фото: ЮНІСЕФ.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі