fbpx
Звяжіться з нами

Економіка

В ОТГ на Вінниччині запустили сучасний сміттєсортувальний комплекс

17.12.2018

На території Іллінецької об’єднаної територіальної громади, що на Вінниччині, запровадили роздільний збір сміття та запустили сучасний сміттєсортувальний комплекс. Про це повідомили у прес-службі обласної держадміністрації.

Переробляють своє і ще й сусідів

Спочатку в місті запровадили сортування сміття та відбір пластикової тари. У зв’язку із цим, виникла потреба в будівництві сміттєсортувального комплексу.

“Ми сортуємо 60% від привезених відходів. Поки що збір сміття відбувається лише у місті та селах об’єднаної територіальної громади. Але в подальшому ми також плануємо збір побутових відходів в інших громадах. Зокрема, підписали меморандуми про співпрацю з Оратівським районом та Дашівською ОТГ”, – розповів голова Іллінецької міської ОТГ Володимир Ящук.

Читайте також: Запорізькі школярі створили екоробота, який плаває по Дніпру і збирає сміття

На реалізацію проекту з облаштування сміттєсортувального комплексу в Іллінцях виділили 8 млн грн. з обласного бюджету.

Завдяки спорудженому комплексу додатково створили 20 робочих місць. Крім цього, на території заклали яблуневий сад загальною площею 5 га, висадивши понад 5 тисяч саджанців яблунь.

Нині на території сміттєсортувального комплексу завершується будівництво боксових гаражів та складських приміщень. Сміттєсортувальна лінія змонтована та працює у тестовому режимі. Продовжуються роботи з благоустрою території.


Коментарі

Коментарі

Економіка

У Польщі будують завод-копію українського виробництва за 5 млн євро

Український виробник сільгосптехніки «Завод Кобзаренка» планує до 1 січня 2020 року здати в експлуатацію власний завод у Польщі (місто Белхатув). Про це повідомляє Agravery.com.

Окупиться за 5 років

Як розповів власник «Заводу Кобзаренка» Анатолій Кобзаренко, загальні інвестиції у будівництво заводу склали близько 5 млн євро.

«Із них 2,3 млн євро нам на безповоротній основі надав ЄС — лише за те, що ми будемо там виробляти інноваційну продукцію. Ці кошти підуть на погашення кредиту в банку, який ми брали під будівництво. Згідно з бізнес-планом, термін окупності інвестицій у завод — 5 років. Сподіваюся, це може статися навіть швидше», — розповів Анатолій Кобзаренко.

Він зауважив, що наразі почався активний етап будівництва.

Читайте також: Український завод поставив партію техніки до ЄС

«Зараз готовий дах будівлі заводу, навісили кран-балки, залишилось облицювати стіни й залити бетоном підлогу. До 1 січня 2020 року завод має бути повністю зданий у експлуатацію. Уже на наступний день ми відрядимо наших найкращих фахівців — налагоджувати там виробництво», — сказав Кобзаренко.

Чому не в Україні?

Власник заводу відмітив, що «Завод Кобзаренка» фактично створює компактний варіант підприємства — копію виробництва в Україні.

«У нас багато клієнтів у країнах ЄС. Для доставки продукції із Сумської області в Європу дуже велике логістичне «плече». В основному цеху площею 5 тис. м2 будуть розташовані зварювальна, фарбувальна, токарна та інші ділянки. Саме місце для будівництва обране теж не випадково — поруч розташовані кілька логістичних центрів, один із яких належить компанії Amazon. Тому звідти буде зручно доставляти клієнтам продукцію по всій Європі. Так само, в разі доставки з Польщі, немає жодних проблем із митним оформленням, відсутній подвійний митний тариф, який потрібно платити при ввезенні та при вивантаженні обладнання. Відповідно, нижче накладні витрати та вартість наших виробів. Ще одна причина — в Європі дуже низькі ставки кредитування виробника і ставки на лізинг техніки», — пояснив Анатолій Кобзаренко.

Що варто знати про “Завод Кобзаренка”?

“Завод Кобзаренка” заснований у 1993 році як українсько-німецьке товариство “Флігель”, перейменовано в “Завод Кобзаренка” в 2008 році. Свою діяльність підприємство розпочало з виробництва тачок та візків для присадибного господарства.

На сьогодні “Завод Кобзаренка” виробник номер 1 тракторних причепів в Україні. Основне виробництво розташоване в Сумській області у смт. Липова Долина.Завод експортує техніку у 30 країн світу, в 2018 році завод вийшов на ринок Німеччини.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

Де в Україні найвищі зарплати

Лідером за розміром заробітної плати у квітні цього року проти відповідного періоду торік залишається Київ (15,9 тис. грн за місяць), а найнижчі заробітні плати спостерігаються у Херсонській області – 7695 грн, що більш ніж у 2 рази нижче, ніж у столиці.

Про це йдеться в макроекономічному огляді Міністерства фінансів.

“Лідером за розміром заробітної плати залишається м. Київ (15,9 тис. грн за місяць). Найбільш динамічне зростання заробітних плат із ТОП-5 регіонів – Дніпропетровська область на 24,9%. Найнижчі заробітні плати спостерігаються у Херсонській області – 7695 грн, що більш ніж у 2 рази нижче, ніж у Києві”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: В Україні зросла середня зарплата: у кого найбільша?

За підсумком квітня серед 5 галузей лідером за розміром заробітної плати стала сфера інформації та телекомунікацій (20,5 тис. грн за місяць).

Найбільше зростання заробітних плат із ТОП-5 галузей також продемонструвала сфера інформації та телекомунікацій.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

Шість звичок, які зроблять вас організованою людиною, – бізнес-тренер Ваче Давтян

Спланувати свій день, а потім у якийсь момент зрозуміти – не вкладаєтесь у графік, не встигаєте зробити якусь із справ. На якому етапі вас затягнули соцмережі або другорядні справи? Чому не виходить так, щоб раз – і ідеально виконувати заплановані справи?

Для цього є безліч причин, але головна – відсутність енергії, ділиться досвідом із “ШоТам?” бізнес-тренер Ваче Давтян.

Ваче Давтян

власник компаній «Промкабель-Електрика», «Пан-Електро», «Школа розвитку лідерів Leaderway»

Прихильник теорії дикого начала в людині. Згідно неї частина нашої свідомості вважає, що ми досі живемо в дикій природі і потрібно боротись за виживання. Ця умовна “мавпа” всередині нас страх як не любить стратегічно важливих чи важких завдань. Людина може сказати “ні” мавпі всередині – але тільки у разі, якщо має достатньо енергії (або інакше – сили волі)

Секрет прокрастинації – у тваринному началі

Я прихильник теорії еволюції і вважаю, що людина походить від мавпи.

Тонка кора головного мозку – ті 4% від загального його об’єму у людини утворилась нещодавно за мірками еволюції. Якщо-по простому, це те, що й робить нас людьми. А друга частина мозку – 96% – це наше тваринне начало, ті інстинкти, які дістались нам від диких пращурів. Я називаю цю частину нашої свідомості “мавпочка”.

Читайте також: 9 безкоштовних онлайн-курсів для бізнесменів-початківців: від бізнес-плану до експорту

Тайм-менеджмент, планування, розподілення завдань на важливі і не дуже – це прерогатива тонкої кори мозку.

Але під час планування включається ця умовна “мавпочка”, яка починає створювати хаос, заважаючи концентрації на справді важливих для сучасної людини речах.

“Давай останній раз нажеремося на ніч, давай в останній раз зайдемо в фейсбук на 5 хвилин”, – впізнаєте? Це голос вашого тваринного начала.  

Зрозуміло, до чого це призводить? Так ми відкладаємо на потім важливі стратегічні завдання, іншими словами, прокрастинуємо.

У мене так було шість років тому, я тоді відновлювався після повного вигоряння. Від природи маю подвійний енергетичний бак – і от використав його повністю на якісь другорядні завдання.

Я був абсолютно непрацездатним, виснажився. До такого призвело невміння управляти енергією.

Шість років тому я знайшов вирішення, перечитавши багато бізнес-літератури.

Виявляється, кожна позитивна звичка дає людині можливість підняти рівень енергії, а чим більше рівень енергії – тим більше ймовірності, що ти втілиш задумане.

Шість звичок, які допоможуть вам у плануванні

Нещодавно проводив тренінг для компанії “ТЕРРАСОФТ”, і розповідав, що за останні 6 років набув 36 корисних звичок.

Проводячи тренінги, я визначив для себе список більш-менш універсальних звичок, які допоможуть стати усвідомленим при витрачанні свого часу та сил.

Читайте також: П’ять українських бізнес-шкіл, де вас навчать вести бізнес з нуля

Перед тим, як взятись до роботи над собою, врахуйте, що запроваджувати можна тільки одну звичку за один раз. Час “засвоєння” залежить від складності звички – як правило, він триває від 2 місяців.

1) Медитація. Цю звичку я вважаю найголовнішою для людей з розвинутими лідерськими якостями  – як тривожних істот, яким необхідно іноді відпочивати від потреби бути всюди першими. Медитація дає можливість керувати своїми інстинктами.

2) Спорт. Не обов’язково для цього бігти у спортзал. Наприклад, я користуюсь додатком “7 хвилин тренування”. Усього 13 вправ по 30 секунд кожна – і цього достатньо, аби відчувати себе бадьорим протягом дня.

3) “Ранок без гаджетів” – у мене він триває до одинадцятої ранку. У цей час я намагаюсь не заходити в соцмережі, не перевіряти електронну пошту та месенджери.

Помічаю, до речі, що якщо не відповідаю на повідомлення протягом 2-3 годин, 90% проблем, з якими до мене звертаються, вирішуються самі по собі.

4) “Золота година” – раз на день оберіть для себе годину, коли зможете присвятити себе лише стратегічним завданням – тим, які можуть вивести вас на новий рівень. У цей час не відволікайтесь ні на що, окрім них. Це реально працює: коли я у власній компанії ввів “золоту годину”, менеджери цілу годину раз в день не відволікатись ні на що, окрім пошуку нових клієнтів. Через місяць рівень продажів у компанії виріс на 30% – а це був кризовий 2014 рік.

5) 15-хвилинні перерви на відпочинок після кожної години роботи.

Читайте також: Психологія успіху: 9 порад для бізнесмена-початківця

6) Раджу дізнаватись більше про механізм появи звичок – через, наприклад, книжки про тайм-менеджмент.  Мені допомогли три книги, які стали для мене настільними. Це “Сила воли” від стенфордської професорки Келлі Макгонігалл, “Життя на повну потужність” від Джима Лоера та Тоні Шварца – якраз про те, що управління енергією – ключ до високої ефективності та щастя. І остання – “Як  привести справи в порядок”(Getting Things Done) – чи не найпопулярніша книга з особистої ефективності, яка в свій час допомогла і мені.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

Вінниця VS Венеція, або звідки гондоли на Південному Бузі?

Золотисті відблиски вечірніх вогнів над Бугом заходяться рябизною. Ні, то не рибальський човен порушив водну гладь. Придивіться і зрозумієте – перед вами найсправжнісінька гондола. Он парочка закоханих сидить всередині  на червоних подушках – милуються і роблять селфі, намагаючись спіймати у кадр і гондольєра у білому кептарі і червоно-білій сорочці. Ось він-то нам і потрібен: знайомтесь, це вінницький підприємець Віталій Гуменюк.

Читайте також: Вінниця планує купити катери і відновити транспортну інфраструктуру на Південному Бузі

Віталій Гуменюк

вінницький підприємець і за сумісництвом гондольєр

Тричі розпочинав свій бізнес. Зараз він власник пабу “Вінницька реберня”, ресторану “Грузинський дворик” та агентства з працевлаштування “Украинско-польский центр”.
Гондола дісталась йому від діда з Дніпра. Зараз планує налагодити серійне виробництво гондол із допомогою власної будівельної бригади та відкрити школу гондольєрів.

Зробити Вінницю столицею романтики

Думаю, що зупинюсь на цифрі у 10-15 гондол. У Венеції кількість ліцензій на роботу гондольєром жорстко обмежена – лиш 425. У Вінниці ми будемо робити нові човни по мірі необхідності, але більше 15 тут не треба.

Зараз Вінниця нічим не відрізняється від інших українських міст – Хмельницького,Тернополя, Житомира. Ну гарне містечко – і гарне собі. Я ж хотів би, щоб з усієї України з’їжджалися люди подивитись на цю красу.

Якщо Одеса – це столиця гумору, хочу, щоб Вінниця була столицею романтики.  

Віталій Гуменюк прагне із допомогою гондоли зробити Вінницю впізнаваною серед інших міст

У Вінницю приїхав з однією сумкою

У 2008 році криза вигнала мене з Вінниці до Києва. А в 2014 році знесли мій ларьок із шаурмою на палаці “Україна”.

У той же місяць пограбували зйомну квартиру, я пробив двигун свого автомобіля, а дружина пішла, не витримавши всього цього.

Читайте також: Для розчистки Південного Бугу придбали техніку за 6 млн гривень

З таким тягарем на серці приїхав до Вінниці і хотів тікати до Польщі – не звідси, а від себе. Але друг дав мені місце і комп’ютер у себе в конторі, сказав – он там робиш копії, тут вариш каву. Гроші  – навпіл.

Далі у мене стався Українсько-польський центр – і понеслося. Зараз у мене є паб “Вінницька реберня”, будівельна бригада, ресторан “Грузинський дворик” та Українсько-Польський центр.

Заклад на воді – і без човна?

Мій заклад “Вінницька реберня” відкрився кілька років тому. Це був невеличкий корабель, що стоїть на причалі вже років 10 – не менше.

Треба було оформити стоси документів і зробити просто купу реконструкцій для того, щоб зробити на цій баржі плавучий заклад.

В рамках цих реконструкцій ми зробили великий літній майданчик, альтанки і причал – наче “МакДрайв”, тільки для катерів. А потім я подумав – у нас все є: заклад на воді, причал, літні майданчики. Бракує своїх плавальних засобів.

Зараз гондолу часто арендують не тільки для романтичних прогулянок Бугом, але і для фотосесій та промороликів. Фото з проекту “На висоті”

Навіщо купувати, думаю, адже мати розповідала, що у покійного діда десь човен зберігся.

От і поїхав у Дніпро, знайшов людину, яка той човен зберігала, і заплатив їй символічні відступні.

Думав, Запорожець – натрапив на Роллс Ройс

Це було років із 60 тому, це був Дніпро – і річка, і місто. Тому причин для створення гондоли у мого діда, думаю, було дві: для романтичного моменту – зробити пропозицію бабусі, ну і для риболовлі – дід цю справу любив.

Він помер від раку, коли я був маленьким, і всю цю історію я чув з розповідей від мами і бабусі.

Поїхав дивитися на човник, а побачив гондолу!

Уявіть, це якщо б ти чув, що тобі у спадок від діда дісталася машина, і очікував побачити “Запорожець” – а тут раритетний “Роллс Ройс”!

Коли емоції стихли, зрозумів – мені це якраз і потрібно було.

Романтичний підприємець у керма гондоли

Гондола “Джульєтта” була на плаву – доглянута, але стара. Не розвалена, але видно, що пожована життям.

Як тільки привіз її додому, витратив десь 25 тисяч гривень – на флаєри та рекламу, щоб розбурхати ажіотаж навколо теми. Ну і на косметичний ремонт пішли десятки тисяч гривень.

Від самого початку гондолою керував я. Навіть в рекламі на радіо завершував своє запрошення покататись фразою “Гуменюк-романтик”.

Люди веселились – а мені тільки того й треба: зреагували – отже запам’ятали.

Спочатку я використовував гондолу як човен – катав на ньому друзів, своїх працівників – а у мене їх більше 100. Далі долучились журналісти зі статтями “Ого, у нашому місті є гондола”.

Потім став брати за це гроші – 200 гривень за годину. І якось так вийшло, що навколо мене почали виникати люди, яким це теж цікаво. Ведучі, приміром, яким в кайф проводити на гондолі заходи, фотографи усілякі з романтичними фотосесіями.

Зараз веду активні переговори з РАЦСом, як юридично зробити так, щоб у мене на причалі була можливість офіційного розпису людей.

Так що це вже не рекламний хід для гондоли, це початок нового проекту в проекті – весільна частина.

Так само провів переговори з місцевим туристичним центром і в минулому році під кінець сезону вони включили гондолу у туристичні маршрути.

Сам одружився прямо у човні

Пропозицію своїй коханій за родинною традицією також зробив у гондолі. А потім прямо у цьому човні проходила моя весільна церемонія.

Я зробив проморолик зі свого весільного відео для гондоли – ну, я бізнесмен, вибачте. Але я бачу його постійно цілий рік – і це гріє мені душу

Запитайте своїх друзів – як часто вони переглядають своє весільне відео? Я от зробив весільне відео рекламним. Воно хоч і маленьке, хоч і комерційне, але я його бачу з певною регулярністю уже цілий рік після нашого одруження. І це донині мені гріє душу.

Серійне виробництво гондол

Коли привіз човен з Дніпра, ми зробили тільки косметичний ремонт. А реставрувати човен я буду, коли отримаю європейський сертифікат. Для цього потрібно буде її більш якісно скопіювати з венеціанського оригіналу.

Ця ідея з’явилася поступово: коли я сам катав людей, коли зробив пропозицію на гондолі своїй дружині.

Читайте також: У Вінниці розробили онлайн-мапу незручних вулиць: як це працює?

Із місяць тому до Вінниці спеціально приїжджав чеський інспектор суден та плаваючих засобів. Саме він повинен прийняти рішення про надання сертифікату на масове виробництво.

Для цього треба привести у відповідність стандартам нашу гондолу. Багато часу це не займе.

Парк гондол та школа гондольєрів

Поки що школа гондольєрів та парк гондол – це тільки ідея.

Але ми вже порахували вартість створення однієї – десь 5 тисяч доларів.

Тепер замість мене гондольєром став мій тесть, я навчив його всього, що знав сам.

Він все життя був актором оригінального жанру – клоуном, якщо по-простому.

При цьому у нього є досвід керівництва школами акторської майстерності. Тож коли ми запустимо серійне виробництво гондол, у мене уже буде людина з педагогічним досвідом, яка навчить азів професії майбутніх гондольєрів.

У Венеції кількість ліцензій на роботу гондольєом жорстко обмежена – лиш 425. У Вінниці ми будемо робити нові човни по мірі необхідності, але не більше 15.

Думаю, мої гондоли зроблять Вінницю столицею романтики і стануть туристичним магнітом для закоханих.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

“Сік” із хробаків: на Житомирщині фермер успішно розвиває незвичний бізнес

На Житомирщині фермер вирощує каліфорнійських черв’яків, бо вони невибагливі і дуже продуктивні: здатні переробити на біогумус чи не будь-які відходи. А ще підприємець добуває “черв’ячний сік”, яким поливає городину задля зростання врожайності.

Олександр Щербина вирощує тут каліфорнійських черв’яків. 10 ящиків черв’яків – і органічні відходи перетворюються на біогумус.

“Вони дуже люблять картон – теж його перероблюють”, – розповідає Олександр Щербина.

Олександр купив черв’яків, аби не витрачатись на добрива.

“Годую їх рештками з кухні – залишки моркви, буряка, картоплі”, – пояснює Олександр Щербина.

Читайте також: В Україні з’явилась перша зміїна ферма: скільки коштує м’ясо

Тисяча таких хробаків коштує близько 400 грн. Відходи життєдіяльності фермер називає черв’ячним соком. Та використовує його для поливу огіркової плантації.

“Я не використовую жодних добрив та хімії – усе органічне”, – переконує Олександр Щербина.

У найближчих планах фермера – добудувати ще невелику ферму і збільшити кількість курей, а також почати вирощувати органічних поросят.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

Як весільні сукні з Івано-Франківська підкорюють світ

Весільні сукні з Івано-Франківська підкорюють світ. Тетяна Гріг шиє їх для Європи, Америки та навіть Австралії. А фотосесії її суконь проходять в Амстердамі та Римі.

Усі ці сукні виготовляють у невеличкому цеху у Франківську. Тетяна починала у 1999 році з невеличкого салону прокату.

“Займалася ремонтом вживаних суконь та потроху шила власні моделі”, – розповідає  Тетяна Гріг.

Торгова марка Tanya Grig зареєстрована у 1999 році і відтоді ж почала виходити на іноземні ринки. Зараз над однією її сукнею трудиться цілий штат майстринь.

“На бренд працює два десятки людей – декоратор, швеї, закрійниця”, – говорить Тетяна Гріг.

Тетяна вручну декорує сукні стразами Сваровські, робить вишивки. Та презентує власні вироби на міжнародних виставках.

Читайте також: Чому за сукнями від майстрині з Бердянська займають чергу

“У нас безмитна торгівля з ЄС – цим треба користуватись”, – стверджує Тетяна Гріг.

У дизайнерки вже готова колекція 2020 року. В основі – легка, “повітряна” сукня. Є і сукні-трансформери, де відстібаються довгі спіднички, рукава, паски, банти чи інші елементи. З такими сукнями наречені зможуть продемонструвати кілька образів на весіллі. До речі, білий колір вже не надто популярний. Клієнтки обирають здебільшого молочний, кремовий, колір слонової кістки, пудрові тони.  

Коментарі

Коментарі

Читати далі
Економіка1 хв. тому

У Польщі будують завод-копію українського виробництва за 5 млн євро

Суспільство30 хв. тому

Google допоможе прокласти 10 “віртуальних” турів Прикарпаттям

Економіка1 годину тому

Де в Україні найвищі зарплати

NewСхід2 години тому

На Донеччині відремонтували 226 будинків, постраждалих внаслідок обстрілів

Суспільство3 години тому

Уперше в історії український військовий підрозділ став частиною сил НАТО

Суспільство3 години тому

У Львові зробили обов’язковим сортування сміття

Суспільство4 години тому

Українець переміг у конкурсі класичного співу у Британії

Суспільство5 години тому

В Ірпені з’явився двійник американського реабілітаційного центру “Next Step”

Суспільство6 години тому

У Вінниці ввели систему онлайн-контролю послуг лікарів

Економіка6 години тому

Шість звичок, які зроблять вас організованою людиною, – бізнес-тренер Ваче Давтян

Технології7 години тому

На сміттєзвалищі у Кропивницькому запустять біогазову станцію потужністю 635 кВт

Суспільство22 години тому

Кинула виклик учневі: як запальна директорка запропонувала вихованцю парі на схуднення

NewСхід23 години тому

Переселенець зробив успішний бізнес на прибиранні

Суспільство24 години тому

В Україні створили історико-культурний заповідник “Державотворці Сіверщини”

Суспільство1 день тому

Дівчата можуть усе: як візажистка зі Львівщини стала далекобійницею

Технології1 день тому

В Україні створили платформу для інвестицій у проекти відновлюваної енергетики

Економіка1 день тому

Вінниця VS Венеція, або звідки гондоли на Південному Бузі?

Суспільство1 день тому

Нібулон відкрив сезон пасажирських перевезень з Миколаєва до Очакова

Суспільство1 день тому

Ryanair рекламує Київ як місце для літнього відпочинку

NewСхід1 день тому

Як громада на Донеччині відродила життя у селі

Суспільство1 день тому

Єдина в Україні гінекологиня на візку допомогла народитися сотням малюків

Технології1 день тому

Мрія еколога: українець виробляє унікальні меблі з картону

Економіка2 дні тому

“Сік” із хробаків: на Житомирщині фермер успішно розвиває незвичний бізнес

Суспільство2 дні тому

Як облаштовують новий пляж на Троєщині у Києві

Суспільство2 дні тому

Популярний британський рок-гурт зняв кліп у Києві

NewСхід2 дні тому

На Луганщині відремонтували Старобільській міст

NewСхід2 дні тому

Український студент винайшов програму, що прогнозує інфаркт

Суспільство2 дні тому

Незряча 6-річна киянка стала рекордсменкою України

Економіка2 дні тому

Як весільні сукні з Івано-Франківська підкорюють світ

Суспільство2 дні тому

ТОП-10 позитивних новин тижня

NewСхід2 дні тому

Луганчанка створила власний бренд одягу із залишків тканини

Суспільство2 дні тому

На музей Голодомору в Києві витратять 1,4 мільярда гривень

Оксана Оснач "Чумак"
Суспільство3 дні тому

Святі на сушеній рибі. Як херсонці відродили чумацький іконопис

Технології3 дні тому

Apple Pay став доступним для клієнтів ще одного банку

NewСхід3 дні тому

Маріупольську міську лікарню чекає капітальний ремонт на грант від USAID

Суспільство3 дні тому

Аеропорт Львів знову відкриває старий термінал: для чого?

Суспільство3 дні тому

В Одесі можна подарувати друге життя непотрібній техніці та меблям

Суспільство3 дні тому

Українці отримали нагороду на Канських левах

Суспільство3 дні тому

На пляжі у Бердянську з’явиться музей авангардистських муралів

NewСхід3 дні тому

Мешканці ОРДЛО отримають медичне обладнання від ООН

Суспільство3 дні тому

ОТГ на Вінниччині приваблює туристів найстарішим в Європі метеоритним кратером

Технології3 дні тому

Стало відомо, коли до ЗСУ надійде ракетний комплекс “Нептун”

Суспільство3 дні тому

В Україні вперше створять міжнародну виставку про Чорнобиль

Технології3 дні тому

ПриватБанк запустив грошові перекази з Польщі в Україну через банкомати

Економіка3 дні тому

Для аеропорту Херсон купують навігаційне обладнання за 28 млн гривень

NewСхід3 дні тому

У Маріуполі триває масштабна реконструкція парку за 100 млн грн

Економіка3 дні тому

Італійці висадили на Київщині сад мигдалю

Технології3 дні тому

Українські рятувальники отримали четвертий гелікоптер H225 Super Puma

Економіка3 дні тому

Київський метрополітен отримає нові вагони вже у 2020 році

Суспільство3 дні тому

Перед оперним театром у Львові збудують сухий фонтан

Економіка3 дні тому

Аеропорт Рівного віддають в управління приватній компанії

Суспільство3 дні тому

Максимальна відстань між новими станціями метро збільшена до 3 км – Мінрегіон

Суспільство3 дні тому

На Житомирщині відкриють перший зелений лабіринт

Суспільство3 дні тому

Українським військовим видадуть кросівки і спортивні костюми

NewСхід3 дні тому

За 158 млн грн збудують новий корпус для училища в Бахмуті

Суспільство3 дні тому

У розпалі масштабне будівництво автобану Дніпро-Решетилівка

Суспільство3 дні тому

Місія “Драккар”, або як рівняни борються за туристів

Економіка4 дні тому

Акваторію Чорного моря здаватимуть в оренду для вирощування мідій

Суспільство4 дні тому

Дніпро купує 44 нових тролейбуси з кондиціонерами

NewСхід4 дні тому

Іграшки з Дружківки підкорили Італію та потужні корпорації. Історія бренду “Denata Toys”

NewСхід4 дні тому

До 10 тисяч доларів можуть отримати суспільні організації на Донбасі

Суспільство4 дні тому

У Києві на Троєщину запустять швидкісний трамвай

Суспільство4 дні тому

Три українські ресторани номінували на престижну премію

Суспільство4 дні тому

Мешканців “хрущовок” переселятимуть у нові квартири з ремонтом

Технології4 дні тому

У серпні запустять оновлений «Приват24»: що зміниться

Суспільство4 дні тому

В українських супермаркетах почали продавати органічний одноразовий посуд

NewСхід4 дні тому

В Авдіївці почали ремонтувати відому багатоповерхівку з муралом

Суспільство4 дні тому

Як просувається будівництво метро на Виноградар

Суспільство4 дні тому

Канадський режисер зняв фільм про Троєщину

Економіка4 дні тому

На Закарпатті створюють унікальні лікарські препарати з меду

Суспільство22 години тому

Кинула виклик учневі: як запальна директорка запропонувала вихованцю парі на схуднення

NewСхід23 години тому

Переселенець зробив успішний бізнес на прибиранні

Суспільство1 день тому

Дівчата можуть усе: як візажистка зі Львівщини стала далекобійницею

NewСхід1 день тому

Як громада на Донеччині відродила життя у селі

Суспільство1 день тому

Єдина в Україні гінекологиня на візку допомогла народитися сотням малюків

Технології1 день тому

Мрія еколога: українець виробляє унікальні меблі з картону

Економіка2 дні тому

“Сік” із хробаків: на Житомирщині фермер успішно розвиває незвичний бізнес

NewСхід2 дні тому

Український студент винайшов програму, що прогнозує інфаркт

Суспільство2 дні тому

Незряча 6-річна киянка стала рекордсменкою України

Економіка2 дні тому

Як весільні сукні з Івано-Франківська підкорюють світ

NewСхід2 дні тому

Луганчанка створила власний бренд одягу із залишків тканини

Технології7 днів тому

Як українці будують smart-оазиси на сонячних панелях в Арабських Еміратах

Суспільство1 тиждень тому

Як канадець закохався в Україну та переїхав сюди назавжди

Економіка1 тиждень тому

Від безіменного виробника до відомого бренду: історія власника сироварні “Іберія”

Економіка1 тиждень тому

ТОП-5 відверто дивних бізнес-ідей від успішних українців

Економіка1 тиждень тому

На Закарпатті фермер збудував ягідну імперію на лекварі

NewСхід1 тиждень тому

Волонтерка на Донбасі допомагає тисячам людей

Економіка1 тиждень тому

Франківець робить меблі з мотлоху і продає за кордон

Суспільство1 тиждень тому

Дрогобич дивує туристів селфі-точками: що там цікавого

Економіка1 тиждень тому

Порція за 400 грн: як айтішнік виготовляє найдорожче в Україні крафтове морозиво

NewСхід1 тиждень тому

Школярі-підприємці з Торецька зайнялися виробництвом еко-сумок

Суспільство1 тиждень тому

Місто на вулкані: закарпатський Виноградів запрошує туристів

NewСхід1 тиждень тому

Швидка оптика: як на Донеччині виробляють окуляри за 15 хвилин

Суспільство1 тиждень тому

Як крихітне село на Вінничині розвиває сільський туризм

Економіка1 тиждень тому

Львівська школа зароблятиме на сонячній енергії 200 000 грн

NewСхід1 тиждень тому

Майстер з Донбасу заробляє на солі шалені гроші

Технології1 тиждень тому

ТОП-5 українських стартапів на Kickstarter

NewСхід2 тижні тому

Підприємець із Донеччини впровадив доставку їжі у своєму містечку

Суспільство2 тижні тому

Докторка Хаус зі Львівщини перевернула медицину у своєму селі

Суспільство2 тижні тому

Закарпаття запрошує туристів до незвичайного відпочинку із ловом форелі

Технології2 тижні тому

Українці створили постільну білизну, що розповідає казки дітям

Суспільство2 тижні тому

На українській фермі вирощують надкорисних африканських сомів

Суспільство2 тижні тому

ТОП-10: українські еко-бренди, які піклуються про довкілля

Суспільство2 тижні тому

Крафтова комбуча: українці зробили бізнес на модному напої

NewСхід2 тижні тому

Волонтери в Краматорську безкоштовно роблять ремонти нужденним

Суспільство2 тижні тому

70-річний волонтер зібрав для української армії 3 мільйони гривень

Економіка2 тижні тому

Як швидко заробити: ТОП-10 ідей

Технології2 тижні тому

Київський школяр винайшов спосіб, як переробляти гуму і не шкодити довкіллю

NewСхід2 тижні тому

Топ-5 шкільних проектів, які зібрали гроші на краудфандинговій платформі

NewСхід2 тижні тому

Майстриня з Донбасу робить бізнес на гігантських квітах

Суспільство2 тижні тому

Де шукати столицю виноробства на Закарпатті

Технології2 тижні тому

Українці навчились друкувати кістки на 3D-принтері

NewСхід2 тижні тому

Краматорчанин виготовляє катамарани і байдарки, які продаються по всьому світу

Суспільство2 тижні тому

Як дитячий клуб відремонтував сам себе через Бюджет участі

Суспільство2 тижні тому

5-річна українська екстремалка двічі підкорила Говерлу

Суспільство3 тижні тому

Чи може Чорнобиль знову бути небезпечним?

NewСхід3 тижні тому

Переселенка створила пекарню та працевлаштувала матусь-одиначок

Суспільство3 тижні тому

Стати барменом, коли тобі за п’ятдесят: як архітектор кардинально змінив кар’єру

NewСхід3 тижні тому

Стартап року бізнес-леді з Добропілля: як дівчина модернізує сферу реабілітації

Суспільство3 тижні тому

Місія “Зміни”: чоловік кинув роботу, аби змінювати Україну на краще

Суспільство3 тижні тому

У самотніх стареньких в Івано-Франківську з’явилися онуки на годину: унікальний проект STAY

NewСхід3 тижні тому

Ремінці для Rolex від українського переселенця

Технології3 тижні тому

У Книзі рекордів Гіннеса: найбільший почтомат у світі знаходиться в Києві

Суспільство3 тижні тому

У селі на Рівненщині збудували сучасний дитячий садок

NewСхід3 тижні тому

Ветеран АТО самотужки відкрив у своєму селі станцію шиномонтажу

Економіка3 тижні тому

Екзотика по-українськи: на Одещині існує незвичайна французька ферма

Економіка3 тижні тому

Одесит у 26 років побудував успішний бізнес на мікрозелені

Суспільство3 тижні тому

Що знайшли британські дрони в Чорнобильському лісі?

Економіка3 тижні тому

Вінничанин створює вино з кульбаби за унікальним рецептом

Суспільство3 тижні тому

Чак Норріс з Асканії-Нови

NewСхід3 тижні тому

Старшокласники на Донеччині заробляють на сортуванні сміття

Економіка3 тижні тому

Науковий фокусник заробляє в Україні, забиваючи бананами цвяхи

NewСхід3 тижні тому

На Донеччині підприємець виготовляє середньовічні бойові щити

Технології3 тижні тому

Українці створили 3D-принтер для металургії

Економіка4 тижні тому

Чому за сукнями від майстрині з Бердянська займають чергу

NewСхід4 тижні тому

Ніколи не буває пізно: як 40-річна переселенка відкрила школу танців на пілоні

Економіка4 тижні тому

Як заробити $100 000 на коробочках для обручок

NewСхід4 тижні тому

Меблевий бізнес переселенця підкорює світовий ринок

NewСхід4 тижні тому

Не впали духом: у Красногорівці відбудували обстріляну опорну школу

NewСхід4 тижні тому

Ексклюзивні ювелірні прикраси з Краматорська: переселенець заснував власну майстерню

Тренди