Звяжіться з нами

Економіка

Полтавська фабрика шкарпеток співпрацює із DISNEY

16.03.2019

Disney уклав контракт з Полтавською фабрикою шкарпеток “Premier Socks”. Невдовзі на українських шкарпетках з’являться персонажі їхніх мультфільмів.  

Власник фабрики Олег Хардін з самого дитинства заробляв на шкарпетках, спочатку завдяки батьку, потім – завдяки своєму досвіду та кмітливості. Зараз Полтавська фабрика експортує свої вироби до 5 країн.

Читайте також: Українська компанія та Disney вироблятимуть корисні солодощі

“Батько дав мішок шкарпеток і сказав самому заробити собі на навчання!”, – говорить Олег Хардін.

Спочатку продавав по ринках, поступово бізнес розширювався. Роботу починали з обладнанням 70-х років. Зараз тут працює понад 200 робітників. А шкарпетки продають у АТБ, Ашані, у Єві та експортують.


Економіка

Українські банки почнуть використовувати нові реквізити рахунків

З 5 серпня українські банки почнуть використовувати нові реквізити рахунків, в яких крім старого номера будуть вказані коди країни та банку. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Що змінюється?

“З 5 серпня 2019 року банки будуть відкривати клієнтам нові рахунки в стандарті IBAN, а чинні номери рахунків міняти відповідно до вимог цього стандарту зі збереженням діючого номера аналітичного обліку”, – йдеться в повідомленні.

Нові норми містить постанова Національного банку України від 28 грудня 2018 року №162 “Про введення міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні”.

Читайте також: Український банк потрапив до престижного світового рейтинг

Застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні грошових переказів як в гривні, так і в іноземній валюті, зокрема при транскордонні перекази з 1 листопада 2019 року. 

“Тобто, всі перекази з 1 листопада 2019 року будуть здійснюватися тільки з використанням IBAN”, – уточнюють в НБУ.

Чи потрібно змінювати рахунок?

У Нацбанку також підкреслюють, що в період з 5 серпня по 31 жовтня клієнти банків в реквізити розрахункових документів зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку в стандарті IBAN.

Власники вже існуючих банківських рахунків до 31 жовтня мають самостійно змінити номери своїх рахунків.

«Це дасть можливість уникнути дублювання реквізитів під час оформлення розрахункових документів на переказ коштів та привести нормативні акти Національного банку у відповідність до вимог міжнародних стандартів у банківській сфері», — пояснюють в Нацбанку.

Для України IBAN буде складатися з 29 букв і цифр: перші 10 знаків – це код країни і код банку, останні 19 – номер рахунку клієнта банку. 

За першими двох буквах можна буде відразу розпізнати країну-учасника – Україна (UA), а за допомогою контрольного розряду – забезпечити унікальну перевірку рахунку клієнта на коректність. При цьому чинний номер аналітичного обліку залишається незмінним.

Що таке IBAN?

IBAN – це унікальний банківський номер для кожного клієнта. Він не повторюється, і свій у кожної людини або підприємства. Як відбитки пальців. Номер значно спрощує систему взаєморозрахунків не тільки в рамках одного банку або країни, а взагалі по всьому світу. Така ідентифікація в рази скорочує перевірку платника і швидкість проведення розрахунків.

Загалом запровадження IBAN дасть можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку.

Читати далі

Економіка

Переселенці з Криму виготовляють на Черкащині 20 видів крафтових сирів

У селі Первомайське Черкаського району у сироварні «Пані Коза» виготовляють елітні крафтові сири в екологічних умовах. Про це повідомила прес-служба Черкаської ОДА.

Сироварня працює на базі сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Обиштинові зорі».

Буратта, халумі, моцарелла, рікотта, шевр, кротен. У цілому близько двох десятків видів крафтових сирів виготовляють у цій сиромайстерні за принципами натурального сироваріння. Започаткували тутешню справу рік тому подружжя Ігоря та Вікторії Бойправ. Вони переселенці з Криму.

«В межах обласної Програми підтримки розвитку кооперативів до 2020 р. СОК «Обиштинові зорі» одержали з обласного бюджету 299,6 тис. грн. Із районного виділили 30 тис. грн, також 98,4 тис. грн внесли самі члени кооперативу. Відтак на майже 450 тис. грн фермерам вдалося придбати необхідне для сироварні обладнання», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Покинула все, щоб варити сир: як полтавка сама зробила успішний бізнес

За словами Вікторії Бойправ, в тиждень вони переробляють до 1-1,2 т коров’ячого молока та 200 л козячого. Утримують більше ста кіз різних порід.

Вона також додала, що 70% усього виробництва припадає на моцареллу.

Читати далі

Економіка

Бізнес на палаючому поліні. Власник Vogner про те, як поєднати прибуток та екологічність

Елегантним рухом розпалити яскраве багаття з одного поліна – замість того, аби бігати лісом у пошуках хмизу і витрачати час на його распалювання. 

Вогнер – охайна дерев’яна свіча, що запалюється одним сірником. Коштує така колода від 200 до 250 гривень і горить до 3,5 годин.  Його автор Микола Паламарчук розповів, чим вогнер відрізняється від звичайного багаття, і чому таке поліно цілий ліс береже.  

Микола Паламарчук

підприємець, власник VOGNER

Перші вогнери робив для себе, бо любить подорожувати й рибалити. Каже, є такі моменти, коли просто незручно шукати десь хмиз – тому й перепробував багато компактних вогнищ. Особливо, його зацікавили дерев’яні свічки – зокрема, індіанська. Вона-то й стала прототипом вогнера.

Що можна готувати на палаючому поліні?

На вогнері готується все, що тільки можна приготувати на вогні – спокійно можете смажити від яєчні до м’яса. У мене уже зібралась купа улюблених рецептів саме для приготування на вогнері.

Спочатку ми не планували його як засіб для приготування їжі – скоріше, для атмосфери створювали. 

Читайте також: “Ми – Apple серед мурашиних ферм”. Як атовець продає мурах у Європу та Америку

Проте потім клієнти почали питати, як на ньому готувати – і ми зробили металеву фірмову підставку, яка розміщується на дерев’яній свічці, а на неї вже ставиться пательня, казан чи інший посуд.

На спеціальній пательні для вогнера можна приготувати все що завгодно – навіть посмажити мясо замість того, аби витрачати купу деревини на шашлик

Трохи пізніше почали виготовляти пательні з диска борони, які найкраще підходять для приготування їжі на відкритому вогні. На такій пательні дуже зручно картоплю посмажити чи м’ясо.

Пізніше зробили ще й чашу для вогню, в якій можна розпалити вогнер або звичайне багаття, не боячись зіпсувати поверхню вашої тераси або галявини.

Вогнер чи фінська свічка?

Зараз у нас продаться три моделі – за 200, 220 та 250 гривень (ціна залежить від розмірів і часу горіння). 

Хтось може сказати, що вогнер дорогий. А фінські свічки – майже те саме, але дешевше. 

Читайте також: Мопси та Фредді Мерк’юрі зі шкіри. Як слов’янська майстриня продає сумки за $150

Але відмінності є – і разючі. По-перше, це час горіння. Колода за рахунок того, що вогонь охоплюватиме її не одразу, палатиме близько 2,5 годин, і потім на залишках можна буде ще з кілограм шашлику посмажити. Тоді як фінську свічу полум’я охоплює повністю – і згоряє вона за годину-півтори.  

Вогнер можна ставити на будь-які поверхні – навіть на воду за умови, що вона не затікає у отвір із запалювальною сумішшю

По-друге, для вогнера навмисне дерева ми не ріжемо, а використовуємо короткі стовбури, які завжди є у залишках в лісгоспах.

До того ж, він – на відміну від інших дерев’яних свічок – не забруднить ні ваш одяг, ні багажник вашого авто.

Завдяки особливій технології виготовлення ви зможете поставити його і на сніг, і на пісок, і навіть у воду.

Але найголовніше в вогнері – це атмосфера, яку він створює. Чим відрізняється від звичайного багаття? Складно висловити словами, потрібно відчути.

Якась магія відбувається, коли запалюється вогнер – всі замовкають, сідають біля нього, А коли починають спілкуватись знов – розмови дуже глибокі виходять.

Я не знаю чому, але це саме так працює. Можливо, тому, що робив вогнер з любов’ю.

Спершу робив лише для себе

Цю ідею я побачив 10 років тому – в Youtube знайшов посилання на ролик про індіанську свічку. Там технологія така: поліно перерубується навпіл, з нього сокирою видовбується серцевина, знову складається і обв’язується шнурком. У результаті виходить така собі труба з дерева – вона ставиться на землю, під нею підкопується ямка, розпалюється вогонь.

Читайте також: Шедеври з непотребу: хто купує перероблений брухт за $2000

Я технологію удосконалив – просвердлив у поліні два отвори: вертикальний, що просвердлений не до кінця, десь на три чверті поліна. І другий – зроблений під кутом 90 градусів, що відіграє роль піддувала.

Один вогнер може горіти до 3,5 годин

На перетині їх знаходиться розпалювальний брикет з тирси і парафіну, який дозволяє розпалити вогнер. Також вогнер має зручну ручку для переносу, містить сірник та чиркало, що робить його повністю автономним джерелом вогню.

Робив їх для себе – але друзі з часом сказали, мовляв, чому б не продавати мої “свічки”? І я подумав – дійсно, треба спробувати. З самого початку я вирішив, що найголовніше у виробництві –  максимально класний, красивий і зручний продукт.

Із кожного проданого вогнера Микола Паламарчук виділяє суму на посадку одного дерева. Минулої осені вже посадили 1000 дерев у київському лісництві

Конкуренти і 10 тисяч доларів на запуск

Для того, щоб запуститися, мені знадобилося 10 тисяч доларів.

Мабуть,що й більше – але гроші з обороту трохи відшкодували витрати.

Читайте також: Торби й авоськи: українські бренди шиють стильні альтернативи пакетам

Скажімо так, найбільша сума пішла на маркетинг, і набагато менша – на виробництво.

Тільки здається так, що досить зробити кілька таких моделей, і можна виходити на ринок – один такий вогнер виготовляється за спеціальною технологією більше місяця. 

При готуванні їжі на вогнері об’єм спалюваної деревини зменшується у три рази – порівняно зі звичайним вогнищем

Звісно, ми нічим його не просочуємо, але дуже багато ручної праці – і полірування, і шліфування.

Можна було зробити набагато простіше, але це був би вже не вогнер.

Уже були спроби вкрасти цю ідею. Але у мене є патент на корисну модель, тож є можливість захистити права на інтелектуальну власність. 

Хто купує?

Портрет покупця у нас не гіпотетичний, а вималювався вже в процесі продажів. Це, як правило, чоловік близько 35 років – людина-лідер, яка готова спробувати щось нове і здивувати цим своїх друзів і близьких.

Люди, які купують вогнер, цінують свій час та люблять якісні речі.

Раніше жінки більше коментували наш продукт, але не купували. Тепер же покупців жіночої статі значно додалось. Припускаю, що такі вогнери здебільшого все ж йдуть на подарунок чоловікам.

Читайте також: Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію

Вогнер робили скоріше для чоловіків, але останнім часом жінки купляють його все частіше

Тисяча висаджених дерев та співпраця з закордоном

Зараз у світу проблеми з екологією, а ця історія для мене дуже близька.

Взагалі у мене є мрія – засадити лісами усю планету. Я і волонтерив, і організовував прибирання лісу.

А потім прийшла ідея, що з прибутку за кожний вогнер ми можемо садити нове дерево.

Нас підтримало лісництво в Київській області. Тож у серпні 2018 року ми задекларували, що з кожної проданої колоди висаджуватимемо нове дерево. І вже восени команда “Вогнера” та волонтери провели першу висадку на 1000 дерев. Робили це під керівництвом досвідченого лісника.

Читайте також: 9 безкоштовних онлайн-курсів для бізнесменів-початківців: від бізнес-плану до експорту

Я переймаюсь проблемою лісів, бо їх масово винищують. Ви знали, що для приготування так званого деревного вугілля, на якому готують шашлик, вирубують сотнями гектарів цілі дубові рощі? Більшість не знає, коли смажить собі шашлик.

Але насправді через деревне вугілля знищується дуже багато лісів. Не тільки в Україні, але і у світі.

Через виробництво деревного вугілля деякі ліси взагалі зникли з поверхні планети.

А це м’ясо – його ж можна приготувати, і просто посмаживши. Від готування м’яса на вогнері буде менше шкоди для довкілля, а вийде воно не менш смачним за той самий шашлик. 

Ми підрахували, що при готуванні їжі на вогнері порівняно з приготуванням на вугіллі, об’єм спалюваної деревини зменшується у три рази!

З одного боку ми економимо деревину, яка пішла б на вугілля. З іншого боку, висаджуємо дерева. 

Ми вже вийшли на європейський ринок – після одного посту-історії у Фейсбуці нас знайшли іспанські партнери. Зараз до них приєдналась Японія.

Розраховую на те, що вони зацікавляться цією ініціативою і теж будуть залучати людей – не просто до використання вогнера, але і до відновлення екології. 

Читати далі

Економіка

Каберне Совіньйон за 90 грн та 15 000 літрів вина на рік: історія закарпатської винарні Nota Bene

272 e1562929401762

Совіньон за 90 грн? Це не жарти. Василь Нодь виготовляє вино у власному 400-річному підвалі у Берегово. Має 4 гектари виноградників та продає у роздріб вино по всій Україні.

“Зараз у винарні виготовляємо близько 15 сортів вин. Вони, здебільшого сухі. Є у мене і «Цвайгельт» з вишневим смаком для глінтвейну, і «Чорний лікар» та «Роза Закарпаття» з витримкою у 6 років. На майбутнє будемо зменшувати асортимент і концентруватись на тих напоях, які є нашою візитівкою”, – ділиться винороб.

Спробувати вина можна у дегустаційному залі у підвалі виноробні.

“Але практикуємо і пересилки “Новою поштою”. Люди, які були в нас і знають наші вина, стають нашими постійними покупцями”, – каже пан Василь. 

Читайте також: Каберне Совіньйон за 90 гривень. Власник винарні про те, як роблять справжнє вино

Є у винарні й своя енотека – винний архів, туди відкладають вина, які дуже блискуче себе поводять. Деяким пляшкам там – 25 років. Справа у тому, розповідає винороб, що з одного куща неможливо отримувати одне і те ж вино кожного року. І коли вино поводить себе ідеально якийсь рік, якийсь сезон, тоді його трохи відкладають і дегустують.

“Як це – блискуче, спитаєте ви? Наприклад, одного року кущ може дати ліпший букет, ніж у інші роки – яскравіше виражені відтінки смаку, насиченіший колір. Кожен сезон винороба і кожне вино унікальне”.

Читати далі

Економіка

Жорсткий та неввічливий crash-ТЕСТ: Який ти бізнесмен?

Ви ще не стали бізнесменом, бо це складно. Бо чекаєте зручного моменту, думаєте, що краще б спочатку закінчити курс економіки, та й нема грошей для старту. 

А може ви просто не готові? Придумуєте собі відмовки, аби виправдати небажання стрибати з місця в кар’єр? 

От не мають деякі люди підприємницького хисту – їх таланти виражені у якійсь іншій сфері людської діяльності, і це абсолютно нормально.   

Ну і все-таки – чи вам до снаги відкрити свій бізнес прямо зараз?

Давайте перевіримо це із допомогою тесту.

Читайте також: Ліні не існує – існує тільки вигорання! Пройди ТЕСТ в кінці статті

Нащо вам підприємництво?

Навіть якщо ідея фантастична, стартап може не запрацювати одразу. Скільки готові чекати прибутку?

Уявіть, ваш бізнес вже працює. Скільки часу ви готові витратити на нього?

Чому ви все ще працюєте “на того дядька”?

Що у вас з фінансами станом на сьогодні?

Все власноруч, все самотужки. А готові передати комусь частину обов’язків?

Не пошкодуєте коштів на найвищу якість товару, чи досить і міцного середнячка?

Ваш бізнес - розкручений і успішний, а тут пропозиція - продати. Що будемо робити?

Жорсткий та неввічливий crash-ТЕСТ на те, який ти бізнесмен
Бізнес не для вас, поки не приготуєтесь віддавати йому більше часу і зусиль!

Вам подобається саме уявляти себе бізнесменом - з купою грошей, домом у Ніцці і купою прихильників. А, ну і бізнес успішний - щось там собі працює і гроші приносить. Ви всерйоз думаєте, що якщо станете бізнесменом, будете попивати собі коктейльчики на Мальдівах, ніжкою каламутячи води Індійського океану? А бізнес сам буде робитись магічним чином і приносити вам прибутки без вашої участі? Змушені вас розчарувати - з такими уявленнями про ведення власної справи вам небезпечно звільнятись зі своєї контори. Або готуйтесь трудитися: над власною справою і над собою… Або і далі думайте, що проблема не у вас, а у оточенні, і уявляйте своє “а от якби ж”. Ну серйозно, так же справи не робляться. Давайте з вами для початку спробуємо зрозуміти, як мислить справжній бізнесмен. Тримайте 9 порад для бізнесмена-початківця від крутого бізнес-тренера за посиланням is.gd/18Vr9M Зверніть на них увагу, адже наш спікер як власник двох успішних бізнесів знає, що радить.
Бізнес не для вас, поки не будете більш рішучим і не навчитесь делегувати обов’язки!

О, здається, ми знаємо, який ви тип бізнесмена! Такі, як ви, працюючи на власну справу, загоняють себе до стану напівдохлої коняги. І їх бізнес закривається через півроку, бо вони не хочуть передати частину обов’язків найманим працівникам. З ранку до вечора потопаючи у другорядних справах, ви так і хочете втримати увесь небокрай на своїх плечах. З такими темпами ви швидко вигорите, будете згодом ненавидіти власну справу і лікуватись від наслідків вигоряння. А проблема тут не у тому, що з бізнесом щось не так - це ви впевнені, що краще від вас справу ніхто не зробить. Зрозумійте, у бізнесі настає такий момент, коли для розвитку потрібно наймати делегувати частину завдань співробітникам. Сприймайте це як додаткові ресурси для досягнення цілей: залиште їм буденні справи, а самі починайте вже мислити стратегічно!
Ваша доля - бути дрібним підприємцем. Доки не подумаєте про оригінальність власного продукту

На що ви сподіваєтесь, коли йдете в бізнес з ідеєю, скопійованою у конкурентів? Як клієнти вирізнять вашу кав’ярню чи рекламне агентство з-поміж інших, якщо навіть ви самі не знаєте їх характерних рис? Коротше, може, ми зараз відкриємо вам величезний секрет, але левова частка успіху при запуску вашого бренду полягає у його унікальності та чітко продуманих меседжах для клієнтів. До речі, ви вже знаєте портрет вашого клієнта? Кого конкретно ви чекаєте у себе в закладі чи агентстві, чи навіть ларьку з шаурмою? Ось вам величезний секрет № 2 - унікальні фішки ви можете продумати, відштовхуючись саме від портрету вашої цільової аудиторії. Пропонуємо замислитись над особливістю саме вашої ідеї і меседжами, будете доносити до ваших споживачів - адже прийде час, і саме ці критерії допоможуть вашому бізнесу масштабуватись.
Чому ви проходите цей тест, природжений ви підприємець?

Здається, ви зайшли сюди потішити власне его - бо або маєте бізнес, або точно знаєте, як це робиться. Ну то тримайте похвали, бо підприємницька жилка, готовність працювати день і ніч, і головне - розуміння, що успішний бізнес виростає з вирішення проблеми людей, а не жаги захмарних прибутків - все при вас. Можемо тільки порадити підтягнути теорію - безкоштовно)) За скороченим посиланням is.gd/jqZOCp знайдете лекції від топових освітніх платформ по складанню бізнес-плану, піару та експорту.

Поділіться своїми результатами:

Читати далі

Економіка

Україна підписала угоду про безвіз із ще однією країною

28507 e1562945307786

Посол України в Північній Македонії Наталія Задорожнюк підписала з міністром закордонних справ Північної Македонії Ніколою Дімітровим угоду про безвізовий режим між двома країнами, який діятиме на постійній основі. Про це вона повідомила у Facebook.

“Сьогодні разом з міністром закордонних справ Республіки Північна Македонія Ніколою Дімітровим від імені Уряду України підписала надзвичайно важливу міжурядову Угоду про безвіз на постійній основі. Більше немає потреби пролонгувати існуючу Угоду щороку. Працюємо далі!” – написала посол.

Читайте також: Скільки українців скористалися безвізом за два роки?

Які умови угоди?

Угода дозволяє громадянам двох країн з біометричними паспортами в’їзді, транзит чи короткострокове перебування протягом 90 днів у 180-денний період.

Раніше безвізовий режим між Україною та Північною Македонією мав тимчасовий характер. Відповідні угоди пролонгувалися кожного року.

Що варто знати про країну?

Північна Македонія – країна, розташована в північній частині Балканського півострова. Незалежність Македонії була проголошена в вересні 1991 року, до цього вона була однією з республік у складі Югославії. Столиця Македонії – місто Скоп’є. Сусідами Македонії є Югославія, Болгарія, Греція і Албанія. Площа країни складає 25,7 тис. Км2, населення – 2,1 млн людей. Крім македонців, в країні проживають також албанці, тури, серби, чорногорці. Державна мова – македонська (досить близька до болгарської мови).

Минулого року Македонія і Греція поклали край суперечці, яка тривала майже три десятиліття й заважала першій вступити в ЄС та НАТО. Країни підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки, щоб вона не співпадала з назвою грецького регіону Македонія.

Велику частину території Македонії займають середньовисотні гори (до 2764 м на кордоні з Албанією) з плоскими вершинами і крутими схилами. Гори порізані глибокими річковими долинами. Найбільша річка Македонії – Вардар. 

Дуже красиві озера Македонії, розташовані на кордоні з Албанією і Грецією і заповнюють великі міжгірські улоговини. Справжня перлина цього краю – Охридське озеро. Розташоване на березі озера місто Охрід знамените своїми архітектурними пам’ятками: базилікою Св. Софії 11 ст. і церквою Св. Климента XIII століття, в якій збереглися візантійські фрески. Інші великі міста Македонії – Бітола, Прилеп, Куманово.

Читати далі
Суспільство2 години тому

“П’яний посуд” із Харкова конкурує з ІКЕА та продається в Омані

Технології2 години тому

Київському облавтодору передали партію дорожніх машин

Технології2 години тому

Для ЗСУ закуплять надсучасне медичне обладнання

Суспільство3 години тому

Аеропорт у Черкасах готується до відновлення польотів

Суспільство3 години тому

У Києві будинки отримуватимуть паспорти: для чого це потрібно?

Суспільство3 години тому

В Одесі відреставрують 100-літні трамвайні зупинки

Суспільство4 години тому

Держава профінансує 280 проектів будівництва та реконструкції шкіл і дитсадків

Технології4 години тому

В Україні хочуть створити центр кібербезпеки у сфері телекомунікацій

Економіка4 години тому

Українські банки почнуть використовувати нові реквізити рахунків

NewСхід5 години тому

У зоні ООС запустили культурний проєкт “Українське кіно – Донеччині”

Технології5 години тому

На всіх парковках України до 2030 року можуть з’явитися електрозарядки

Економіка5 години тому

Переселенці з Криму виготовляють на Черкащині 20 видів крафтових сирів

Суспільство6 години тому

На першу сортувальну станцію у Запоріжжі принесли вже більше 700 кг вторсировини

Суспільство6 години тому

Про завантаженість дитячих садочків Києва батьки можуть дізнаватися онлайн

NewСхід6 години тому

11 міст Донеччини отримають понад 106 мільйонів державних коштів

Технології7 години тому

Фортеця Тустань запрошує туристів випробувати локацію віртуальної реальності

Суспільство7 години тому

В Умані відкрили оновлену частину фентезі-парку “Софіївка”: що цікавого

Технології7 години тому

На зупинках у Вінниці встановлять 50 електронних табло

Суспільство8 години тому

Назвали ТОП-5 найпопулярніших вишів серед абітурієнтів

Технології8 години тому

Норвежці зведуть сонячну станцію на 12,6 га у Київській області

Технології8 години тому

Українські десантники отримали новітні БТР

NewСхід9 години тому

ООН виділить 5 млн доларів для зміцнення безпеки Донбасу

Суспільство9 години тому

Українські собаки-рятувальники потрапили до сотні найкращих у світі

Суспільство9 години тому

Перші пропозиції: якою буде об’їзна дорога Борисполя

Технології10 години тому

Літак Збройних сил пройшов успішні випробування з турецькими радіостанціями

Суспільство10 години тому

На лівому березі Києва завершується масштабна реконструкція стадіону

Суспільство10 години тому

В Україні набув чинності закон про мову

Технології11 години тому

Український проєкт компактної фотостудії зібрав $25 000 за 2 години

NewСхід12 години тому

Українці отримають компенсацію за зруйноване на Донбасі житло

Суспільство12 години тому

У Києві реставрують чотири пам’ятки

Суспільство12 години тому

Синдром бідності: що це таке та як розпізнати

Суспільство1 день тому

Ліки з доставкою додому: як Liki24.com вирішує проблеми українців

Суспільство1 день тому

В Україні по-новому будуватимуть лікарні

Технології1 день тому

Українці створили камери для власників домашніх тварин: можна дистанційно розважати своїх улюбленців

Технології1 день тому

На Волині ввели в експлуатацію модернізовану систему посадки українського виробництва

Суспільство1 день тому

Коли українським абітурієнтам обов’язково потрібно буде здавати ЗНО з англійської

NewСхід1 день тому

У Станиці Луганській запустили автобус до КПВВ

Суспільство1 день тому

Головну вулицю України внесуть до списків спадщини ЮНЕСКО

Суспільство1 день тому

Українська тенісистка перемогла у Вімблдонському юніорському турнірі: це вдруге в історії світового тенісу

Суспільство1 день тому

На Прикарпатті встановлюють лавки, зроблені з пластикових кришечок

Технології1 день тому

Повітряні сили України переходять на систему логістики НАТО

Технології1 день тому

Сервіс таксі Uklon запустив можливість оплати проїзду через Google Pay

Суспільство1 день тому

Український майстер викував героїню “Гри престолів” із заліза

Економіка1 день тому

Бізнес на палаючому поліні. Власник Vogner про те, як поєднати прибуток та екологічність

Суспільство1 день тому

Де полюбляють відпочивати українці: рейтинг від Google

Технології1 день тому

У ЗСУ оновили близько половини санітарного транспорту

Суспільство1 день тому

Для електромобілів в Україні введуть нові дорожні знаки і зелені номери

Суспільство1 день тому

У Києві школярі отримуватимуть електронні учнівські квитки

NewСхід1 день тому

Виші-переселенці Донбасу отримають до 350 тисяч доларів

Суспільство1 день тому

Український школяр здобув срібло на Олімпіаді геніїв у США

269 e1562924327231
Суспільство2 дні тому

ТурботаHub: капелан створив центр адаптації для ветеранів АТО

272 e1562929401762
Економіка2 дні тому

Каберне Совіньйон за 90 грн та 15 000 літрів вина на рік: історія закарпатської винарні Nota Bene

273 e1562930054299
NewСхід2 дні тому

Як вибити молотком зі шкіряної сумки візерунок та 3500 грн на додаток

271 e1562925580499
Суспільство2 дні тому

Разом попри все: як дівчина рятує життя своєму чоловіку-ветерану АТО

Економіка2 дні тому

Жорсткий та неввічливий crash-ТЕСТ: Який ти бізнесмен?

262 e1562837389481
Суспільство2 дні тому

Син українського героя став чемпіоном світу з футболу

Суспільство2 дні тому

Два вестибюлі київського метро працюватимуть без жетонів уже з 15 липня

268 e1562923802732
NewСхід2 дні тому

На Донеччині створюють екосувеніри, які з’єднують Україну

Суспільство2 дні тому

Київські екскурсії локаціями серіалу “Чорнобиль” уже запустили

260 e1562836166523
Суспільство2 дні тому

Власний Гранд Каньйон і не тільки: Кривий Ріг запрошує туристів на екстремальні екскурсії

249 1 e1562576298400
Суспільство3 дні тому

Житловий квартал патріотів під Києвом, де Україна змінюється на краще

IMG 5564
Суспільство3 дні тому

Ігрові зони для дітей та кімната “маленький свідок”: як зміняться українські суди

264 e1562841867942
NewСхід3 дні тому

На Донбасі підприємець добуває паливо з гуми, полімерів та ПЕТ-пляшок

28507 e1562945307786
Економіка3 дні тому

Україна підписала угоду про безвіз із ще однією країною

265 e1562850548401
Без рубрики3 дні тому

Чому морська академія в Херсоні унікальна: відео

266 e1562919265702
NewСхід3 дні тому

Вихователька зі Сватового робить Залізну людину… з торта

267 e1562923379141
Економіка3 дні тому

Покинула все, щоб варити сир: як полтавка сама зробила успішний бізнес

263 e1562667925542
Суспільство3 дні тому

Ніяких чортів: чому варто відвідати Чортків

fotolivejournalcom rect 14cb 50px qpr e1562947618470
Суспільство3 дні тому

ТОП-10 позитивних новин тижня

261 e1562598048969
Економіка3 дні тому

Харківським склом прикрашають готелі в Омані і Дубаї

269 e1562924327231
Суспільство2 дні тому

ТурботаHub: капелан створив центр адаптації для ветеранів АТО

272 e1562929401762
Економіка2 дні тому

Каберне Совіньйон за 90 грн та 15 000 літрів вина на рік: історія закарпатської винарні Nota Bene

273 e1562930054299
NewСхід2 дні тому

Як вибити молотком зі шкіряної сумки візерунок та 3500 грн на додаток

271 e1562925580499
Суспільство2 дні тому

Разом попри все: як дівчина рятує життя своєму чоловіку-ветерану АТО

262 e1562837389481
Суспільство2 дні тому

Син українського героя став чемпіоном світу з футболу

268 e1562923802732
NewСхід2 дні тому

На Донеччині створюють екосувеніри, які з’єднують Україну

260 e1562836166523
Суспільство2 дні тому

Власний Гранд Каньйон і не тільки: Кривий Ріг запрошує туристів на екстремальні екскурсії

249 1 e1562576298400
Суспільство3 дні тому

Житловий квартал патріотів під Києвом, де Україна змінюється на краще

264 e1562841867942
NewСхід3 дні тому

На Донбасі підприємець добуває паливо з гуми, полімерів та ПЕТ-пляшок

265 e1562850548401
Без рубрики3 дні тому

Чому морська академія в Херсоні унікальна: відео

266 e1562919265702
NewСхід3 дні тому

Вихователька зі Сватового робить Залізну людину… з торта

267 e1562923379141
Економіка3 дні тому

Покинула все, щоб варити сир: як полтавка сама зробила успішний бізнес

263 e1562667925542
Суспільство3 дні тому

Ніяких чортів: чому варто відвідати Чортків

261 e1562598048969
Економіка3 дні тому

Харківським склом прикрашають готелі в Омані і Дубаї

257 1
Суспільство4 дні тому

Українка у США організувала курс англійської мови для рідної школи в Сумах

256 e1562576402298
Суспільство1 тиждень тому

“Сніг на голову”: кафе у Харкові, де люди з інвалідністю готують кулінарні шедеври

255 e1562577248765
Технології1 тиждень тому

17-річна українка здійснила унікальний прорив у медицині

259
Суспільство1 тиждень тому

Як українські “п’яні” стакани підкорили світ

246 1 e1562576424137
Економіка1 тиждень тому

Динозаври у стилі стимпанк: український майстер виробляє скульптури з металобрухту та продає їх за $2000

cropped 246
Суспільство1 тиждень тому

Як священник-староста відновив життя у глибинці на Дніпропетровщині

247
Технології1 тиждень тому

Українці створили футболки для протирання окулярів

253 1
Суспільство1 тиждень тому

Картингова лихоманка на Чернігівщині: у містечку Остер збираються будувати картодром міжнародного рівня

248
Суспільство1 тиждень тому

Опера під відкритим небом: як український райцентр заманив купу туристів

239
Суспільство1 тиждень тому

Не равликами єдиними: ТОП-5 екзотичних українських ферм

251
Суспільство1 тиждень тому

Майже Венеція: у Вінниці туристів катають на екзотичній гондолі

258
Економіка1 тиждень тому

Як заробити 35 000 доларів на гектарі черешні

254
Суспільство1 тиждень тому

Бандерівська кав’ярня: як працює прикарпатський центр реабілітації бійців

252
NewСхід1 тиждень тому

Переселенка заснувала на Донеччині естетичний центр і допомагає онкохворим

243
NewСхід1 тиждень тому

Переселенець шиє білизну на експорт до Франції

242
Економіка1 тиждень тому

Як побудувати бізнес на салатній зелені з нуля

241
Економіка1 тиждень тому

Підприємець у Харкові робить гамаки за 10 тисяч гривень

240
NewСхід2 тижні тому

Ляльки майстрині з Донбасу підкорюють ринки Європи і США

230
NewСхід2 тижні тому

Пряжа Barwa: як бізнес-леді з Маріуполя заснувала власне виробництво

235
Економіка2 тижні тому

Ульотні “льотні” комбінезони українського виробництва, які скуповують Америка та Європа

233
NewСхід2 тижні тому

На Донеччині колишній викладач відкрив унікальний столярний дім

238
Економіка2 тижні тому

Гра престолів та коти: українка робить “залізні трони” для домашніх улюбленців

cropped 231
Суспільство2 тижні тому

Мандруй: сім неймовірних озер України, які варто відвідати

232
NewСхід2 тижні тому

Сувеніри з гільз та патронів: незвичайні витвори від військовослужбовиці добровольчого батальйону

234
Економіка2 тижні тому

Закарпатська грибна юшка смакує за кордоном: підприємниця зробила бізнес на сушених грибах

224
NewСхід2 тижні тому

Підприємниця з Донеччини навчає діточок програмуванню та китайської мови

cropped 225
Суспільство2 тижні тому

Український полковник консультував творців культового серіалу “Чорнобиль”

215
Економіка2 тижні тому

Бізнес на равликах: на Закарпатті заробляють десятки тисяч доларів на незвичайній фермі

cropped 237
Економіка2 тижні тому

Училище на Вінниччині виготовляє найдорожчий сир в Україні

226
NewСхід2 тижні тому

Масаж як бізнес: скільки заробляє переселенка з Луганська

228
NewСхід2 тижні тому

Лікар у Попасній провів під обстрілами 380 операцій

236
Суспільство2 тижні тому

ТОП-5 виробників українського морозива

223
NewСхід2 тижні тому

Підприємець на Донбасі вчить, як заробляти сотні доларів на взутті

222
Економіка2 тижні тому

У Харкові подружжя виготовляє популярні за кордоном алкогольні цукерки

220
Економіка2 тижні тому

Колишній тракторист на Луганщині заробляє на сирі до 35 000 грн

217
Економіка2 тижні тому

Українець заснував бізнес на картинах з моху

cropped 216
Суспільство3 тижні тому

Неймовірне місто в Україні, яке варто відвідати на вихідні

cropped 219
Суспільство3 тижні тому

Кинула виклик учневі: як запальна директорка запропонувала вихованцю парі на схуднення

212
NewСхід3 тижні тому

Переселенець зробив успішний бізнес на прибиранні

218
Суспільство3 тижні тому

Дівчата можуть усе: як візажистка зі Львівщини стала далекобійницею

213 1
NewСхід3 тижні тому

Як громада на Донеччині відродила життя у селі

214
Суспільство3 тижні тому

Єдина в Україні гінекологиня на візку допомогла народитися сотням малюків

211
Технології3 тижні тому

Мрія еколога: українець виробляє унікальні меблі з картону

210
Економіка3 тижні тому

“Сік” із хробаків: на Житомирщині фермер успішно розвиває незвичний бізнес

209
NewСхід3 тижні тому

Український студент винайшов програму, що прогнозує інфаркт

198
Суспільство3 тижні тому

Незряча 6-річна киянка стала рекордсменкою України

207 1
Економіка3 тижні тому

Як весільні сукні з Івано-Франківська підкорюють світ

206
NewСхід3 тижні тому

Луганчанка створила власний бренд одягу із залишків тканини

Screenshot 6
Технології4 тижні тому

Як українці будують smart-оазиси на сонячних панелях в Арабських Еміратах

07295197236c0f1688ab4e6062107ace e1560506463730
Суспільство4 тижні тому

Як канадець закохався в Україну та переїхав сюди назавжди

DSC 4035 768x513
Економіка4 тижні тому

Від безіменного виробника до відомого бренду: історія власника сироварні “Іберія”

imgonline com ua resize jh61sa8nuohewtya 1024x768
Економіка4 тижні тому

ТОП-5 відверто дивних бізнес-ідей від успішних українців

0060 e1560505088431
Економіка4 тижні тому

На Закарпатті фермер збудував ягідну імперію на лекварі

201 2
NewСхід4 тижні тому

Волонтерка на Донбасі допомагає тисячам людей

IMG 0819
Економіка4 тижні тому

Франківець робить меблі з мотлоху і продає за кордон

184
Суспільство4 тижні тому

Дрогобич дивує туристів селфі-точками: що там цікавого

Тренди