

Економіка
В ОТГ селяни самотужки звели міст, на який чекали 10 років
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Прикарпатті в Ланчинській ОТГ селяни самотужки звели міст, на який чекали десятиліття. Про це Укрінформу повідомив голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович.
Вартість моста через річку Слобушниця складає 169 тис. грн., однак селяни понад половину коштів змогли заоощадити, бо взялися за роботу самі.
“Ми купували матеріали і підписали угоду з людьми, які самостійно збудували міст, бо чекали на це десятиліття. Нині затрати склали 69 тис. грн. Нам залишилось зробити поруччя. Ми зекономили кошти, бо люди побудували собі міст самотужки”, – розповів Попович.
Працювали 5-6 односельців щодня
Річка Слобушниця розділяє селище так, що кілька десятків дворів опинились у її полоні. Досі тут стояв лише пішохідний перехід через річку. Автомобілям доводилось їхати убрід. Навесні та у сезон дощів Слобушниця розливається так, що ані “швидка”, ані жоден інший автомобіль добратися до тієї частини селища не міг. Порятунком міг стати лише міст.
“Ми взялися за цю справу, бо нам дуже потрібний був цей міст. Ми ініціювали його будівництво, все робили своїми силами. Щодня влітку тут працювали 5-6 односельців. Ось у мене син хворів, ми всю зиму їздили до лікаря. А тут – як не крига, то вода. Ані проїхати, ані проплисти, бо пороги дуже високі. Об’єднана громада нам пішла назустріч і допомогла з матеріалами. Роботи тут залишилось на тиждень”, – каже активіст Василь Іваночко.
Читайте також: У Семенівській ОТГ вулиці патрулює муніципальна варта
У Ланчинській ОТГ таку практику вважають позитивною. Тут кажуть, що лише спільними зусиллями можна побачити проблеми громади і знайти шляхи їх рішення.
До Ланчинської ОТГ входять селище Ланчин та село Добротів. Об’єднана громада чисельністю понад 10 тисяч людей працює всього 9 місяців. З початку 2019 року до Ланчинської ОТГ приєднаються ще три села: Середній Майдан, Вишнівці та Глинки.
Загалом на Прикарпатті діють 23 ОТГ, з яких 22 – сільські та селищні об’єднані громади і 1 – міська.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
«Тернопільгаз» перейшло під управління держави та групи «Нафтогаз».
Про це повідомили у пресслужбі Нафтогазу.
Зазначається, що підприємство обслуговує близько 200 тис. домогосподарств і 3 тисячі юридичних осіб.
Загальна кількість інтегрованих у групу «Нафтогаз» газорозподільних компаній збільшилася до 23.
«Звертаємо увагу, що особові рахунки клієнтів, тариф на розподіл і реквізити для оплати послуг для жителів Тернопільщини залишаються незмінними», — уточнюється в повідомленні.
«Тернопільгаз» – це вже 23-тя газорозподільна компанія у складі «Нафтогазу». Поза його охопленням залишились тільки Одеська і Полтавська області, а також чотири повністю чи частково тимчасово окуповані регіони: Херсонська і Луганська області, Крим та Севастополь.
Читайте також: Дергачівські месники: від розвідки для 92-ої бригади до відновлення на прикладі Японії. Кейс відбудови сміливої громади Харківщини
Про Нафтогаз
Відзначимо, що компанії Групи Нафтогаз:
- здійснюють повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам;
- здійснюють безперебійний транзит газу до європейських споживачів, імпорт газу;
- переробляють газ, нафту та конденсат на п’яти газопереробних заводах, що входять до складу групи, виробляючи на них скраплений газ, моторні палива та інші типи нафтопродуктів.
- реалізовують автомобільні палива через фірмову мережу автозаправних станцій.
Нагадаємо, уперше в історії Україна увійшла в опалювальний сезон без імпорту газу.
Раніше ми повідомляли, що Укргазвидобування встановило трирічний рекорд із видобутку газу.
Фото: facebook.com/NaftogazGroup.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Майстерня дерев’яних іграшок SABO з Полтави на грант збільшила обсяги виготовлення продукції.
Історію підприємця розповіли у Міністерстві економіки України.
Олександр Классович — підприємець із Полтави, займається виготовленням дерев’яних екологічних іграшок для дітей під брендом SABO. Значна частина їхньої продукції продається на американському ринку. Решта – в Україні. В майстерні виготовляють понад 100 видів іграшок.
«Це розвивавальні ігри, дерев’яний іграшковий посуд, продукти харчування, солодощі. Також є тематичні іграшки, наприклад, ми розробили подарунковий набір “Я – Україна”, серію тематичних іграшок-конструкторів “Італія”, абетки», – розповідає Олександр.
Читайте також: Кав’ярня-шоурум з роботами переселенців. Як «Просто кава» з Донеччини підкорила Івано-Франківськ
Цього року він отримав грант за програмою «Власна справа», яка впроваджується Міністерством економіки, і придбав додаткове обладнання для своєї майстерні — калібрувально-шліфувальний і токарний станки.

«У такий спосіб розвантажили робочі руки і підвищили якість продукції на виході. Додаткове обладнання дозволяє збільшити обсяг виготовлення продукції на день. Тепер ми виконуємо всі замовлення вчасно. До цього нам було дуже важко вкластися в 1-2 тижні. Іноді навіть не встигали виготовити іграшки у домовлений термін», – пояснює Олександр.
У майбутньому підприємець планує надалі розширювати ринки для експорту та збільшити впізнаваність бренду як в Україні, так і за кордоном. Зокрема, планують вийти зі своєю продукцією на ринок Азії.

Про грант
З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.
Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Нагадаємо, у Луцьку дві дівчини-підприємиці на грант відкрили бізнес здорових десертів.
Також ми розповідали, що завдяки мікрогранту жителька Рівненщини відкрила клінінгову компанію.
Фото: me.gov.ua.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська компанія «Нова пошта» відкрила третє відділення в Чехії — у місті Брно.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці компанії.
Наступного року компанія планує відкриття ще у чотирьох чеських містах — Пльзені, Остраві, Ліберці та Чеські Будейовіці.
Клієнти можуть відправляти та отримувати з України документи та посилки до 30 кг. Термін доставки в Україну — від пʼяти днів.
Також доступна курʼєрська доставка та адресний забір вантажів до 1000 кг, тобто кур’єр чеської «Нової пошти» забере відправлення з будь-якої адреси по країні, де буде зручно клієнту, і у визначений час.
Читайте також: Володимир Поперешнюк. Торгівельна війна – це помилка
Відділення працює щодня за адресою Trnitá 491/5, 602 00. За шість місяців роботи в Чехії компанія доставила 30 000 відправлень.
Про компанію
«Нова Пошта» — українська компанія з логістики. Заснована у 2001 році. Є лідером експрес-доставки за кількістю перевезених посилок в Україні — за 2020 рік доправила 327 млн посилок та вантажів.
«Нова пошта» у 2022 році почала працювати у країнах ЄС, де перебуває близько 6 млн біженців з України. Угорщина стала дев’ятою країною ЄС, де з’явились відділення Nova Post, після Польщі, Литви, Чехії, Румунії, Німеччині, Словаччини, Латвії та Естонії.
До кінця 2023 року компанія планує відкрити відділення в Мілані й Парижі, а у наступному році – ще 16 відділень за кордоном.
Нагадаємо, нещодавно Нова пошта запустила друге відділення у Румунії.
Фото: facebook.com/novapostcz.official.