

Суспільство
В Одесі знімають фільм про флот
В Одесі знімають повнометражний документальний фільм «Український флот. Століття традиції». Проєкт став переможцем конкурсу, проведеного Українським культурним фондом, та отримав підтримку на етапі девелопменту, передає armyinform.com.ua.
Яким буде сюжет?
Цей фільм розповість про історію заснування та становлення українського флоту в часи Визвольних Змагань 1917–1921 рр., відновлення ВМС України, «холодної війни» з Чорноморським флотом Радянського Союзу 1992–1996 рр. до анексії Криму та модернізації і реформування Військово-Морських Сил України у новій реальності гібридної війни.

Автори фільму – творці творчого об’єднання DocNoteFilms. Це вже не перша їхня співпраця з Військово-Морськими Силами ЗС України. У 2016 році саме вони створили повнометражний документальний фільм «Крим, як це було/Crimea. As it was».
“Ідея створення стрічки виникла давно, ще під час роботи над першим фільмом. Тоді ми зрозуміли, що про флот треба говорити, оскільки це маловідкрита тема, особливо історія його формування, яка є досить непростою. Нині дуже цікавий момент трансформації флоту, коли ламається стара система, відбувається перехід на стандарти НАТО, зміцнюється співпраця з іншими країнами, з’являються нові кораблі і формуються екіпажі. Тому ми очікуємо, що фільм стане своєрідним екскурсом в історію і відповість на безліч запитань”, – розповідає виконавчий продюсер Сергій Малярчук.
Читайте також: Завершили роботу над фільмом про феномен українського «вусатого фанку»
Хоча архівів дуже мало, проте творча група акумулює всі сили, аби створити насправді цікавий і якісний продукт.

Кому буде цікаво?
Зйомки проходять не лише в Одесі, творча група працюватиме в Бердянську, Маріуполі, Миколаєві.
“Ми намагаємось зрозуміти, в якому стані флот перебуває нині і куди він прямує далі. Багато спілкуємося з людьми, які є носіями історії флоту: з тими, хто ще служить і з ветеранами, – зазначає режисер Костянтин Кляцкін. – Цей фільм для широкої глядацької аудиторії. Ми хочемо, щоб українці побачили цю стрічку і зрозуміли, що Україна – це морська держава, у неї є свої Військово-Морські Сили, щоб зрозуміли, навіщо Україні захищати свої моря. Зйомки триватимуть ще довго, адже це непростий шлях, як і непростий шлях формування самих ВМС. І разом з глядачами ми станемо свідками великої трансформації, на яку моряки чекали давно”.
Творча група впевнена, що, спостерігаючи разом з безпосередніми учасниками новітньої історії українського флоту за морською стихією, її станом, надихаючись нею, глядач зможе перейнятись життям моряків, духом флотського братерства та честі.
Суспільство

У ТРЦ River Mall проведуть фестиваль з прилаштування котів AdoptMe Days. Десяток притулків у форматі Only Cats передадуть вакцинованих, чипованих та оброблених тваринок. Чотирилапих безкоштовно віддаватимуть у люблячі родини.
Про це повідомили організатори фестивалю Gostomel Shelter та Pethouse.
Не тільки котики, а й подарунки
«Пухнасті, плямисті, грайливі та сонні, маленькі та великі – усі ці котики 13 квітня чекатимуть своїх петбатьків на фестивалі адопції звірят AdoptMe Days», — розповідають у анонсі.
Організатори фестивалю підготували консультації ветлікарів та поради з адаптації для майбутніх родин котиків. Також на учасників чекають партнерські подарунки — набори звірячого щастя з кормом, лежаком, іграшками та іншими.

Серед гостей розіграють петбокс зі смаколиками та іграшками. А тих, хто поки не готовий взяти у родину котика, організатори закликають підтримати притулки інформаційно, донатом чи волонтерством. За півтора року існування фестивалю прилаштували понад 1 400 тварин.
Зареєструватися на подію можна за посиланням. Фестиваль відбудеться з 13:00 до 19:00 за адресою Дніпровська набережна, 12.
Читайте також: Кіт Степан приєднався до ФК «Шахтар» та розігрує призи на збір для Третьої штурмової бригади
Про організаторів
Pethouse — найбільший інтернет-магазин зоотоварів в Україні, з асортиментом понад 10 000 товарів. Компанія входить до ТОП-15 e-commerce магазинів країни за версією журналу Forbes. З 2010 року Pethouse щодня примножує звіряче щастя, розвиваючи культуру відповідального петбатьківства. Системно підтримує притулки, ініціює соціальні кампанії як-от AdoptMe Days та просуває адопцію тварин в Україні.
Gostomel Shelter – приватний притулок у Київській області, мета якого побудувати культуру спілкування між тваринами та людьми. Шелтер руйнує стереотипи про притулки та опікується понад 700 звірятами.

Нагадуємо, що для близьких ветеранів і ветеранок організували зустріч про силу підтримки.
Фото: з архіву минулих фестивалів AdoptMe Days
Суспільство

У своєму інстаграм Франк Вільде опублікував селфі з картиною Маргарити Половінко, яку вона писала кров’ю. Українська художниця загинула 5 квітня.
Про це сповістили у Другому механізованому батальйоні 3 ОШБР, де служила Маргарита.
У своєму дописі Франк Вільде додав цитату Маргарити, якою вона описувала власну картину:
«Я намалювала дівчину, яка, мов ангел, летить над будинками. Дівчина літає над цією гидотою світу. Перше моє сприйняття росіян було таким, що вони — монстри, які прийшли битися з людьми»

Читайте також: «Символ гордості»: 13-річний каратист відмовився від спільного фото з росіянином на п’єдесталі (ВІДЕО)
Про мисткиню
Маргарита Половінко — українська художниця, фельдшерка і волонтерка. Вона загинула на війні 5 квітня у 31 рік. Маргарита служила у 3-й окремій десантно-штурмовій бригаді Збройних Сил України. У 2024 році Маргарита Половінко зголосилася допомагати в евакуації поранених бійців, керуючи евакуаційним транспортом у першій ланці ланцюга евакуації. Згодом увійшла до 2-го механізованого батальйону 3-ї окремої десантно-штурмової бригади.

У інтерв’ю для «Суспільного» Половінко розповідала, що почала багато малювати на початку повномасштабного вторгнення, коли побачила перші новини про загибель дітей в Ірпені.
11 квітня Маргариту поховають у рідному Кривому Розі на Алеї Слави центрального кладовища.
Нагадуємо, що на Донеччині розробили 3D-модель стели з підписами, які в 2024 зафарбували.
Фото: інстаграм Франка Вільде
Суспільство

Керівниця ГО «Моє місто» Вікторія Зацнова представила український досвід краудфандингу на міжнародній програмі Voices United у Стокгольмі. Програму організував Шведський інститут, щоб зібрати українські та шведські організації для обміну досвідом і пошуку спільних рішень.
Про це повідомляють в громадській організації.
Краудфандинг в Україні та за кордоном
Український досвід краудфандингу викликав у шведських партнерів особливий інтерес, адже в нашій країні спільнокошт став відповіддю на виклики воєнного часу. У Швеції громадське фінансування використовують переважно для підтримки стартапів і творчих ідей.
Під час проєкту Вікторія провела тренінг про те, як українці використовують краудфандинг для вирішення нагальних потреб — від допомоги ВПО до відновлення інфраструктури.
Читайте також: «Тримаюся далі»: як багатодітна мама з Києва передала 240 тонн допомоги за рік

Іноземці приїздитимуть переймати досвід
На зустрічі зі шведськими організаціями українка познайомилася з роботою ForumCiv (розвиток громадянського суспільства у 70 країнах світу), The Independent Living Institute (підтримка людей з інвалідністю) та Reach for Change (підтримка соціальних підприємців).
«Цей нетворкінг показав мені перспективу для українських організацій виходити на міжнародний рівень, організовувати спільні освітні програми для організацій-початківців та розвивати обміни між країнами. Ми вже бачимо можливість створення проєктів, у межах яких українці їздитимуть за кордон вивчати, як там працює громадський сектор, а іноземці приїздитимуть до нас переймати наш досвід та волонтерити», — каже Вікторія Зацнова.
Український громадський сектор вміє діяти швидко: мобілізувати ресурси, адаптуватися до змін і будувати довіру з людьми. Цей досвід може бути цінним для міжнародної спільноти. А от у західних партнерів ми можемо вчитися системності: сталого управління, планування наперед і міжнародних стандартів прозорості.


Про «Моє місто»
«Моє місто» — це громадська організація, що надає можливості для реалізації суспільно корисних ініціатив через краудфандинг і навчання.
Організація вже понад 10 років розвиває культуру краудфандингу в Україні, допомагаючи соціальним ініціативам збирати кошти на важливі зміни.
Нагадаємо, бойова медикиня Олена Риж розповіла у «Збірному подкасті» про донати і дії, що під силу кожному
Фото: «Моє місто»