Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
img 0510 1 img 0510 1

Суспільство

В Одесі відкривають студію переробки пластику

Опубліковано

В Одесі відкривається студія Precious Plastic Odessa, де можна буде переробити сміття. Про це на своїй сторінці в Facebook написав фотограф Євген Хлєбніков, засновник проекту.

Євген каже, що локація буде не тільки пунктом прийому пластикових відходів, а ще й місцем для переосмислення цього матеріалу.

“Це реалізація давньої мрії. Зробити пункт прийому пластику. Зробити його красивим і приємним для людей. Зробити місце, куди можна приносити свій пластик, замість того, щоб викидати його на смітник. Місце, де можна дізнатися про пластик. Теоретично і практично взяти участь вивчення можливостей цього матеріалу. Захоплююче місце для дітей та дорослих. Ми раді дарувати подарунки на знак вдячності. Ми готові співпрацювати з організаціями та виконувати великі замовлення в обмін на пластикову сировину”, – написав він.

У студії будуть розповідати про пластик, влаштовуючи теоретичні та практичні заняття. Місце хочуть зробити цікавим для дорослих і для дітей.

“Це місце відкрито для експериментів і реалізації ідей. Ми робимо це, тому що віримо, що люди готові припинити викидати пластик”, – каже Євген Хлєбніков.

Студія Precious Plastic Odessa розташовується на вул. Невського, 57.

Як переробляють пластик?

Євген Хлєбніков відомий не тільки в Одесі тим, що винайшов для переробки пластику спеціальний прилад. Деталі купував на ринку і замовляв в Інтернеті. А ідею запозичив у голландського інженера Дейва Хакінса.

Спочатку пластик сортують за кольорами, потім його подрібнюють і плавлять за допомогою апарату для дроблення, який обійшовся чоловікові у 100 доларів. З пластика можна зробити все, що завгодно, від ручок і пружин для блокнотів, до ялинкових іграшок.

Допомагають Євгену студенти одеського екологічного університету. Вони дуже захопилися ідеєю переробки пластику і намагаються кожен день використовувати вторинну сировину по максимуму.

Екологи підрахували, якщо кожен одесит щорічно буде викидати сміття на один грам менше, то обсяг міського звалища скоротиться на 358 тонн. Звичайно, ситуацію могло б змінити будівництво сміттєпереробного заводу, але поки в Одесі про це тільки говорять.


Суспільство

МВС запускає електронний кабінет постраждалого й гарячу лінію з питань соцзахисту для військових

Опубліковано

Міністерство внутрішніх справ запускає два сервіси для військовослужбовців та правоохоронців. Йдеться про електронний кабінет постраждалого і контактний центр з питань соціального захисту.

Про це повідомляє пресслужба МВС України.

Електронний кабінет постраждалого буде працювати на сайті правоохоронного відомства. Там військовослужбовці Нацгвардії, Держприкордонслужби, поліцейські та рятувальники, які мають статус постраждалих, а також члени їх родин, можуть отримати доступ до своїх облікових даних та залишити запит на медичну, психологічну, юридичну допомогу. Для цього необхідно зареєструватися в Єдиному вікні для громадян.

Читайте також: В Україні затвердили програму ГрінДіс: що це таке та як цим скористатись

Контактний центр з питань соціального захисту доступний за коротким номером 1536. Фахівці гарячої лінії з понеділка по суботу з 9:00 до 18:00 консультуватимуть щодо отримання психологічної, медичної та грошової допомоги, нарахування пільг, призначення пенсії тощо.

Нагадаємо, на вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії.

Фото: МВС

Читати далі

Суспільство

Уряд змінив умови оренди держмайна на час воєнного стану: хто зможе не платити

Опубліковано

Кабмін уніс зміни до постанови від 27 травня 2022 року №634 “Про особливості оренди державного та комунального майна в період воєнного стану”.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Зокрема, вирішили звільнити від орендної плати фізичних осіб та ФОП, призваних на військову службу.

А також – припинити нарахування орендної плати орендарям державного та комунального майна, розташованого на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або на тимчасово окупованих територіях (відповідно до Переліку територій, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 року № 309 (зі змінами).

Читайте також: UAnimals запустили онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля

Крім цього, комунальним підприємствам, які повністю або частково фінансуються за рахунок місцевого бюджету, дозволили оренду держмайна без проведення аукціону для цілей облаштування гуртожитків для ВПО за ціною 1 гривня за 1 квадратний метр площі.

Ці зміни були розроблені Фондом державного майна України у співпраці з Мінреінтеграції та іншими відомствами.

Нагадаємо, у Міноборони розповіли про грошове забезпечення для важкопоранених військових.

Фото: Уряд

Читати далі

Суспільство

Офіційний канал застосунку “Дія” з’явився у месенджері WhatsApp

Опубліковано

У месенджері WhatsApp з’явився офіційний канал застосунку “Дія”. Підписатися на канал “Дії” у WhatsApp можна за посиланням.

Про це повідомляє пресслужба застосунку.

“Дія у WhatsApp. Дізнаватися про діджитал-новини країни відтепер ще зручніше. Турбуємось, щоб українці отримували перевірену інформацію з офіційних джерел, — розширюємо канали комунікації держави у смартфоні”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Дії можна подати заяву у Міжнародний реєстр збитків: як це зробити

Крім того, нещодавно свою діяльність у месенджері розпочали офіційні канали Мінцифри та міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

Про Дію

«Дія» — мобільний застосунок, офіційно запущений у 2020 році. Дає змогу зберігати водійське посвідчення, внутрішній і закордонний паспорти й інші документи в смартфоні, а також передавати їхні копії при отриманні банківських чи поштових послуг, заселенні в готель і в інших життєвих ситуаціях.

Також через «Дію» можна отримати такі державні послуги як єМалятко (комплексна послуга при народженні дитини), зареєструвати бізнес і ФОП онлайн, сплачувати податки й подавати декларації, підписувати будь-які документи, змінювати місце реєстрації тощо. До 2024 року планується перевести 100 % державних послуг у Дію.

Нагадаємо, Дія запустила нову послугу спільно із ДТЕК.

Фото: ДІЯ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Можливості28 хв. тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

РЕКЛАМА: