Суспільство
В Одесі відкривають студію переробки пластику
В Одесі відкривається студія Precious Plastic Odessa, де можна буде переробити сміття. Про це на своїй сторінці в Facebook написав фотограф Євген Хлєбніков, засновник проекту.
Євген каже, що локація буде не тільки пунктом прийому пластикових відходів, а ще й місцем для переосмислення цього матеріалу.
“Це реалізація давньої мрії. Зробити пункт прийому пластику. Зробити його красивим і приємним для людей. Зробити місце, куди можна приносити свій пластик, замість того, щоб викидати його на смітник. Місце, де можна дізнатися про пластик. Теоретично і практично взяти участь вивчення можливостей цього матеріалу. Захоплююче місце для дітей та дорослих. Ми раді дарувати подарунки на знак вдячності. Ми готові співпрацювати з організаціями та виконувати великі замовлення в обмін на пластикову сировину”, – написав він.
У студії будуть розповідати про пластик, влаштовуючи теоретичні та практичні заняття. Місце хочуть зробити цікавим для дорослих і для дітей.
“Це місце відкрито для експериментів і реалізації ідей. Ми робимо це, тому що віримо, що люди готові припинити викидати пластик”, – каже Євген Хлєбніков.
Студія Precious Plastic Odessa розташовується на вул. Невського, 57.
Як переробляють пластик?
Євген Хлєбніков відомий не тільки в Одесі тим, що винайшов для переробки пластику спеціальний прилад. Деталі купував на ринку і замовляв в Інтернеті. А ідею запозичив у голландського інженера Дейва Хакінса.
Спочатку пластик сортують за кольорами, потім його подрібнюють і плавлять за допомогою апарату для дроблення, який обійшовся чоловікові у 100 доларів. З пластика можна зробити все, що завгодно, від ручок і пружин для блокнотів, до ялинкових іграшок.
Допомагають Євгену студенти одеського екологічного університету. Вони дуже захопилися ідеєю переробки пластику і намагаються кожен день використовувати вторинну сировину по максимуму.
Екологи підрахували, якщо кожен одесит щорічно буде викидати сміття на один грам менше, то обсяг міського звалища скоротиться на 358 тонн. Звичайно, ситуацію могло б змінити будівництво сміттєпереробного заводу, але поки в Одесі про це тільки говорять.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі