

Технології
В Одесі презентують десантні катери для ВМС України
В Одесі протестують два нових десантно-штурмових катери типу “Кентавр”, які повинні приєднатися до сил постійної готовності Військово-морських сил України. Про це повідомляє прес-центр Міноборони.
За інформацією Міноборони, вже завершено заводські випробування побудованих катерів типу “Кентавр”.
Місія нових катерів – значно підвищити боєздатність українського флоту. Катери вже кілька разів виходили в акваторію Чорного моря біля берегів Одеської області.
Технічна довідка про “Кентаврів”
Військовослужбовці зазначають, перші враження дуже хороші – вони досить маневрені, швидкісні, стійкі до морським хвилюванням. Навіть при хвилюванні в три бали, катери впевнено маневрують і дають максимальні швидкості до 40 вузлів.
У катера броньований корпус, на ходу він повністю автономний і малопомітний у море через невеликих розмірів. Військові виділяють його маневреність, він добротно оснащений озброєнням, щоб знищити окремі маломірні ворожу ціль.
Читайте також: ВМС України отримали новий розвідувальний корабель
Чим особливі нові військові катери?
Катери побудовані за стандартами НАТО, тому значно відрізняються від інших кораблів або катерів національних ВМС, радянського виробництва. У процесі його виробництва, експерти внесли деякі зміни, що дозволяють збільшити кількість десанту. Зараз в “Кентавр” легко вміщаються 32 військовослужбовців.
“Система управління “Кентавра” працює в автоматичному режимі. На борту якісно працює як радіолокаційна станція, так і сучасне навігаційне обладнання. На екранах планшетів чітко відображена вся інформація про поточну надводну обстановку. До того ж, катери є малопомітними для засобів стеження противника”, – зазначив представник суднобудівного підприємства “Завод “Кузня на Рибальському”.
Читайте також: В Україні планують створити потужну Морську охорону за три роки
Також у “Кентаврі” встановлена така система активного захисту, як і на малих артилерійських бронекатери – спеціальна система судна попереджає про бойовий опроміненні, і автоматично встановлює димової і теплової завіс.
Нагадаємо, на Одещині триває будівництво сучасної військової бази для морської піхоти ВМС Збройних сил України. Зокрема, зводяться об’єкти інфраструктури у військовому містечку Дачне-2.
Технології

У столиці з’явилися перші електровелосипеди для шерінгу.
Про це повідомив Олександр Гречко з ГО «Пасажири Києва».
Електровелосипеди надає в оренду компанія Zelectra, яка займається дистанційною системою прокату мопедів і самокатів. Новий вид транспорту рухається за допомогою легкого обертання педалей, а електропривід одразу асистує. Без обертання педалей велосипед лише на електродвигуні не їде.
Читайте також: Мешканці будинку у Львові встановили зовнішній ліфт для свого сусіда з інвалідністю (ФОТО)
«Навантаження на ноги мінімальне. Особливо приємно в такому режимі їхати вгору», — ділиться Олександр Гречко.
На тестовому заїзді визначили, що ці велосипеди не їдуть швидше 20-21 км/год. Після цієї швидкості асистент вимикається, а велосипед далі навіть педалями розігнати важко.
Старт на електровелосипеді коштує 15 грн, а кожна хвилина використання — 5 грн.
Нагадуємо, що на Мапу доступності в застосунку «Київ Цифровий» додали понад 1500 об’єктів.
Фото: фейсбук Олександра Гречка
Технології

Маркетплейс українських технологічних компаній CodeUA увійшов до короткого списку The Webby Awards у категорії «Працевлаштування». Сервіс змагатиметься за перемогу з чотирма іншими проєктами.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
CodeUA запустили у листопаді 2024 року розробники Мінцифри та Львівського IT-кластера. На платформі зібрали найкращі українські IT-компанії, які надають свої послуги для підприємців з усього світу. Окрім інформування, CodeUA також популяризує Україну як державу, що має великий технологічний потенціал.
Читайте також: В Україні розпочали створювати національну велику мовну модель
«The Webby Awards — це “Оскар” у світі вебдизайну та розробки. Щороку премію дають крутим технологічним проєктам у найрізноманітніших нішах — від вебсайтів та реклами, до ШІ-продуктів та подкастів»‚ — написали в Мінцифри.
Серед переможців минулих років є такі компанії як Google, Apple, Pinterest, Spotify, NASA тощо.
Аби підтримати український сервіс, необхідно до 18 квітня проголосувати за CodeUA на сайті премії за посиланням.
Нагадаємо, що Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України.
Фото обкладинки: Freepik
Технології

Українські зброярі створили наземний роботизований комплекс D-21-12R. Міністерство оборони України кодифікувало комплекс та дозволило його викорстовувати в ЗСУ.
Про це повідомили в Міноборони.
Комплекс оснастили великокаліберним кулеметом. Робот може виконувати широкий спектр завдань: від спостереження і патрулювання до вогневої підтримки та ураження живої сили й легкоброньованої техніки противника.
Читайте також: Український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО)
D-21-12R має високу прохідність і здатен пересуватись по бездоріжжю, трясовині, а також долати неглибокі водні перешкоди. Комплексом керуватиме оператор, який перебуватиме у безпечному місці на значній відстані.
Нагадаємо, що українські зброярі створили новий БпЛА, що знищує бронетехніку та стійкий до РЕБ.
Фото обкладки: сайт Міноборони