Суспільство
В Одесі демонтують пам’ятник російській імператорці Катерині II
Одеська міськрада підтримала демонтаж пам’ятників російській імператорці Катерині II та полководцю Олександру Суворову.
Відповідне рішення депутати ухвалили 30 листопада.
За демонтаж пам’ятника Катерині проголосували 43 депутати, за демонтаж Суворова – 41 депутат. У майбутньому їх планують перемістити до парку імперського минулого, а поки пам’ятники передадуть на тимчасове збереження до Одеського художнього музею.
Чому це важливо
Одесити неодноразово влаштовували акції на підтримку знесення пам’ятника російській імператорці Катерині ІІ, наголошуючи, що тези про нібито заснування нею Одеси – це всього лише російський міф. Цієї думки притримуються й українські історики, запевняючи, що Катерина не засновувала, а лише перейменувала місто.
На підтримку знесення пам’ятника свідчать й історичні факти. Зокрема, Катерина скасувала гетьманство, а останній гетьман України Кирило Розумовський позбувся булави саме за її розпорядженням. За її вказівками було фактично ліквідоване українське козацтво, а у 1775 році Катерина ліквідувала та знищила Запорізьку Січ.
Також Катерина запровадила цензуру на друк книжок Києво-Печерською лаврою (1766 рік), розпорядилась, аби з церков забрали всі українські книжки і замінили їх на російськомовні (1769 рік). Зрештою саме через Катерину ІІ офіційною мовою викладання в у Києво-Могилянській академії стає російська (1783 рік).
«Історична постать Катерини постійно використовувалась і Радянським Союзом, а потім сучасною Росією як один зі стрижнів їхніх претензій на південь України та й на всю Україну. Це одне з ідеологічних, історичних обґрунтувань сучасної агресії проти нас», – зазначає історик Олександр Алфьоров у коментарі Радіо Свобода.
Нагадаємо, у 14 країнах світу на знак солідарності з Україною перейменували чи назвали на честь нашої держави загалом майже 20 вулиць і площ.
Також ми писали, що у Дніпрі перейменували понад 30 вулиць та провулків, назви яких були пов’язані з Росією. Серед нових топонімів – вулиці Чорнобаївська, Волонтерська, Авдіївська та Азовсталі.
Фото: suspilne.media.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі