Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В Києві презентували перший електричний фургон MAN: що відомо

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Компанія MAN Truck & Bus презентувала в Україні перший повністю електричний мікроавтобус eTGE. Про це повідомляє видання НВ.

«Хтось же має бути першим», — саме з таким слоганом український офіс MAN Truck & Bus днями у Києві представив свій перший повністю електричний мікроавтобус eTGE.

Дійсно, модель офіційно стала першою електровантажівкою, яку завезли в Україну. Німецький бренд в цьому сенсі виявився для нас своїм Ілоном Маском: поки автоперевізники шукають, де б подешевше купити тонни дизеля, — MAN Truck & Bus представляє свій «кібертрак».

Чим особливий перший електричний мікроавтобус MAN

Фургон eTGE побудований на платформі нового багатофункціонального вена MAN TGE, але, очевидно, має принципові відмінності в силовій установці та трансмісії.

Виробництво електричного мікроавтобуса почали в липні 2018-го на заводі MAN Truck & Bus у польській Вжесьні, а світова прем’єра моделі відбулася на конференції комерційного транспорту IAA 2018 у Ганновері. За цей час eTGE встиг отримати нагороду найкращого електровена 2019 за версією ETM Eurotransport, і компанія продала вже кілька партій своїх електричних моделей для вантажоперевезень у європейських містах.

Що стосується характеристик: у моделі встановлено електродвигун загальною потужністю в 100 кВт, який забезпечує 290 Нм крутного моменту, і одношвидкісна коробка передач.

Читайте також: Усього 5 хвилин: українці розробляють систему швидкої зарядки для електромобілів

Як працює батарея?

За зберігання електроенергії у фургоні відповідає літій-іонна батарея, об’ємом 35,8 кВт-год. Щоб встановити 344 кілограмовий акумулятор під днище авто, інженерам MAN довелося трохи підняти підлогу мікроавтобуса, але при цьому обсяг вантажу, який може взяти на борт eTGE становить до 10,7 куб. м., а вага — до однієї тонни.

Акумулятор можна експлуатувати в температурному діапазоні від мінус 25 до плюс 55 градусів за Цельсієм, а повний цикл його заряду на електростанції потужністю 7,2 кВт становить трохи більше п’яти годин. Комбінована швидка зарядна система MAN CCS DC потужністю 40 кВт дозволить зарядити батарею з нуля до 80% лише за 45 хвилин. У MAN кажуть, що навіть після повторно циклу у 2000 зарядів-розрядів їхній високоефективний енергоблок втрачає тільки 15% від початкового об’єму.

Головна характеристика для будь-якого електромобіля — запас ходу. У новому eTGE цей показник становить 110−115 км за стандартом WLTP, а в ідеальних умовах авто максимально може проїхати до 160−170 км. Якщо комусь ці цифри здадуться незначними — врахуйте: після дослідження ринку в MAN Truck & Bus визначили, що середній кілометраж, який проїжджають комерційні автомобілі в містах за день становить до 100 км.

Кому потрібен eTGE?

Насамперед eTGE призначений для сервісів індивідуальних доставок, локальних вантажоперевезень і логістичних послуг. За підрахунками MAN, автомобілі, які виконують такі завдання у великих містах, в середньому проїжджають від 60 до 80 км на день, з чим повністю справляється eTGE.

З огляду на щільний трафік, постійний простій і повільний рух в центральних частинах мегаполісів, економія на транспортних перевезеннях виходить на абсолютно інший рівень, оскільки це ідеальні умови для експлуатації електромобілів.

Технології

Два українські стартапи перемогли на міжнародному конкурсі інноваторів в Афінах

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На міжнародному конкурсі європейських інноваторів Jumpstarter 2023 два українські стартапи отримали найвищі призи — 10 тис. євро та підтримку у розвитку проєкту від Європейського інституту інновацій та технологій.

Про це ШоТам повідомили у  Спільноті EIT.

Зазначається, що ерше місце отримав стартап GAPPO — інноваційне рішення, що допомагає зацифрувати оперативні процедури звітності в аграрній галузі.

Читайте також: «Я Юля, пасу кози та вівці, і це – кайф!». Вона переїхала з міста на хутір, щоб руйнувати стереотипи про село

У номінації Urban Mobility переміг український стартап MeGoElectric. Головна ідея проєкту — розробка доступних електричних вантажівок малої та середньої вантажності, які обслуговуватимуть компанії, що займаються транспортуванням вантажів. Проєкт отримав 10 тисяч євро та супровід провідних європейських спеціалістів для реалізації ідеї.

Про Спільноту EIT

Спільнота EIT — це спільна мережа, що включає довгострокові партнерства Європейського інституту інновацій і технологій (EIT), відомі як Спільноти знань та інновацій (KIC).

Ці інноваційні спільноти спрямовані на стимулювання системних змін у Європі та за її межами, зосереджуючись на таких ключових сферах, як зміна клімату, енергетика, здоров’я, харчові продукти, виробництво, сировина, цифровізація, міська мобільність, культура та творчість. Використовуючи колективний досвід KIC, ініціативи Спільноти EIT стимулюють інновації, підприємництво та креативність у Європі.

Нагадаємо, український ШІ-стартап AiSDR залучив $3 млн інвестицій.

Також ми розповідали, як українська компанія Mosqitter, яка спеціалізується на виробництві технологічних засобів для боротьби з комарами, залучила $200 000 інвестиції.

Фото: надане ШоТам.

Читати далі

Технології

Завод Кобзаренка презентував новий самоскидний напівпричіп

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українське підприємство «Завод Кобзаренка» презентувало модернізований автомобільний самоскидний напівпричіп АСП-23 з надміцним кузовом зі шведської сталі HARDOX.

Про це повідомляє пресслужба компанії-виробника.

Так, оптимізований за розмірами причіп виготовляється з найкращих європейських компонентів і має такі характеристики:

  • Вантажність 26 т
  • Комплектується 3 осями SAF INTRADISC (опціонально ADR)
  • Максимальний кут зсипу – 46
  • Колеса 385/65 R22,5
  • Об’єм кузова 25 м3.

Має адаптацію з тягачами усіх виробників. Унікальністю самоскида АСП-23, є те, що конструкція причепа дає змогу змінювати сталевий кузов на алюмінієвий для перевезення полегшених вантажів.

Читайте також«В крані – іржава вода». Як на Донбасі екоактивісти взялися досліджувати стан водойм

Довідка

«Завод Кобзаренка» був заснований в 1993 році, як українсько-німецьке товариство «Флігель» (перейменовано в «Завод Кобзаренка» в 2008 році). На сьогодні «Завод Кобзаренка» — відомий виробник тракторних причепів в Україні.

Нагадаємо, «Завод Кобзаренка» презентував аграріям спецтехніку для гасіння пожеж.

Як ми повідомляли раніше, Київський «Завод Кобзаренка» розробив і протестував подрібнювач деревини.

Фото: facebook.com/zavodkobzarenka.

Читати далі

Технології

Перші 30 команд винахідників представили свої проєкти у сфері розмінування

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Біля 30 з команд, що претендують на участь в програмі підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні, представили свої розробки та ідеї.

Про це повідомляють у Міністерстві економіки.

Зазначається, що протягом дводенного Demining Bootcamp, що відбувся в Києві 2-3 грудня, біля 30 з команд, що претендують на участь в програмі, представили свої розробки та ідеї.

Пані міністр економіки Юлія Свириденко зазначила, що Україна планує впродовж 10 років повернути у використання 80% потенційно замінованих територій. Для цього планується стимулювати розвиток виробництва машин та обладнання в Україні.

Команди інноваторів представили експертам свої напрацювання за напрямами: Техніка для розмінування, Комплексні рішення, IT-рішення, Обстеження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ20 років працювала «на когось», а тепер має власне ательє за грант: досвід швачки з Дніпропетровщини

Команди, чиї проєкти будуть визнані експертами найбільш перспективними, чекає чотиримісячна акселераційна програма. Весною наступного року планується протестувати вже готові чи удосконалені продукти на полігонах та в реальних умовах.

У Мінекономіки нагадують, що учасники програми матимуть змогу скласти індивідуальну дорожню карту у супроводі менторів та експертів, отримати підтримку при розробці бізнес-моделі та плану розвитку бізнесу від ідеї чи прототипу до сертифікованого виробу, чи технології.

Нагадаємо, 27 листопада по 3 грудня підрозділи з розмінування Державної спеціальної служби транспорту виявили, вилучили та знешкодили 828 вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, в Україні стартував акселератор для стартапів у галузі розмінування.

Також ми розповідали, що Асоціація саперів України запустила навчальну платформу для дітей з мінної безпеки.

Фото: Мінекономіки.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство18 години тому

Як поєднується «Кадилак» і кози? Ця фермерка з Київщини робить крафтовий сир, береже своїх «дівчат» і руйнує стереотипи

Фермерка Анастасія Кириленко розвозить замовлення на особливій моделі «Кадилака» — таких у світі всього 2000....

Суспільство22 години тому

Власноруч робить натуральну олію та хлібці. Історія матері чотирьох дітей з Полтавщини, що започаткувала екобізнес

«Чи є вас щось, заради чого хочеться вставати рано-вранці чи зовсім не лягати спати? Щось,...

Суспільство2 дні тому

«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Усі навколо казали, що вона порушує закони фізики та робить неможливе. Ольга Пометун народилася з...

Суспільство2 дні тому

З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Перше слово найменшої доньки подружжя Распертових з Донеччини було не «мама», а «там бах». «Їй...

РЕКЛАМА: