Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
688342 41806 0 688342 41806 0

Економіка

В Краматорске делают протезы на 3D-принтере

Опубліковано

В Краматорске Донецкой области на 3D-принтере делают протезы. Местные предприниматели Богдан Тристан и Сергей Гаков сами разрабатывают модели и принтеры для печати, сообщает сайт “Донецкие новости”.

Еще в студенческие годы ребята увлеклись 3D-производством, именно тогда у них появилась идея о собственном деле. Сегодня на свою продукцию они уже имеют клиентов из-за границы. Готовые протезы отправляют в медицинские центры Европы и Ближнего Востока.

Разве в Украине не нужны протезы?

В Украине эту продукцию не реализуют, поскольку сейчас она еще проходит сертификацию. Молодые предприниматели имеют ряд идей и разработок, на которые у них сейчас не хватает ресурсов.

По словам парней, одна из таких идей сделать протез руки с обратным тактильным ощущениям. Это более высокий уровень протеза. Но нужны ресурсы на разработку и на тестирование.

Как делают такую “новую” руку?

Пока рука – это экспериментальная модель. Для печати протеза руки необходимо три принтера и около 3 часов времени.

Как рассказал Богдан Тристан, такая рука полностью распечатана на 3D-принтере. Даже гибкие сочленения. Это все изготовлено на принтере из различного типа материалов. Силиконовые хвататели, чтобы можно было ухватиться за любой объект, чтобы не скользил, изготовлены тоже на 3D-принтере. Это изначальный вариант протеза, есть разные его конфигурации под человека.

Протез руки состоит из 20 деталей. В случае поломки каждую можно снова напечатать и заменить.

Сколько это стоит?

Цена протезов начинается от 30 долларов. “Заканчивается цена у нас примерно на 1 тыс. долларов за электромеханический протез с датчиками считывания импульсов мышц”, – говорит Богдан Тристан.

К примеру сапожок для ребенка с детским церебральным параличом (ДЦП) из Селидово делают бесплатно. Сначала в компьютерной программе задают необходимые параметры: форму, размер, цвет. Потом отправляют в печать.

Продажа оборудования и планы

Первый 3D-принтер для себя айтишники создали собственноручно, впоследствии расширились и продали его. Разработка оборудования для других теперь их основная деятельность. Для изделий ребята используют качественное эко-сырье, которое заказывают в Чехии.

Краматорские изобретатели работают также над социальными проектами. В их планах сотрудничать с учебными заведениями и делать для них развивающие печатные аппараты.

 

Натисни та коментуй

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Економіка

ЄС надає Україні 68 генераторів для підтримки критичної інфраструктури

Опубліковано

Європейський Союз та гуманітарна програма уряду Німеччини надають Україні 68 великих генераторів для підтримки роботи об’єктів критичної інфраструктури.

Про це повідомили у Представництві ЄС в Україні.

«На тлі постійних атак на українську енергетичну інфраструктуру, ЄС та гуманітарною програмою уряду Німеччини надають 68 генераторів для підтримки роботи об’єктів критичної інфраструктури», — йдеться в повідомленні.

Читати також: Лікарня на Київщині забезпечена автономною енергією завдяки благодійникам: як саме

У Представництві ЄС в Україні також зазначили, що серед інших і місто Покровськ, яке отримає допомогу для забезпечення теплопостачання своїм мешканцям.

Нагадаємо, де отримати гроші на генератори й сонячні станції? 5 програм, які допоможуть.

Фото: Представництво ЄС в Україні.

Читати далі

Економіка

Лікарня на Київщині забезпечена автономною енергією завдяки благодійникам: як саме

Опубліковано

КНП «Броварська багатофункціональна клінічна лікарня» тепер має сучасну сонячну електростанцію потужністю 24 кВт з додатковою системою резервного живлення на 29 кВт/год, що гарантує наявність електроенергії для порятунку життів.

Про це повідомляє Броварська міська рада.

Сонячна електростанція значно покриє енергетичні потреби лікарні, зменшить вуглецевий слід та допоможе заощадити кошти, які можна буде спрямувати на покращення медичних послуг. Цей проєкт був реалізований завдяки підтримці благодійного фонду.

Нагадаємо, що ДТЕК інвестує 4 млрд. грн. у ремонт ТЕС.

Також ми повідомляли, як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними.

Фото: Броварська міська рада.

Читати далі

Економіка

В Україні за кілька днів почнуть вилучати купюру в 500 грн: як відбуватиметься обмін 

Опубліковано

В Україні з 1 серпня починається процес вилучення з обігу старих банкнот номіналом 500 грн. Йдеться про купюри зразків 2003-2007 років випуску.

Як відбуватиметься обмін пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Населенню не потрібно робити ніяких спеціальних активних дій: просто розраховуйтесь у магазинах за покупку, здійснюйте оплати у банках, поповнюйте свої карткові рахунки у терміналах тощо – і «старі» купюри вилучатимуться та утилізовуватимуться НБУ», – пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Замість старих купюр номіналом в 500 грн в обіг вводитимуться нові купюри зразка 2014 і наступних років випуску. Якщо вам телефонують, надсилають повідомлення про необхідність звернутись кудись для «обміну банкнот», пропонують внести їх на карти з чиїмись реквізитами, попереджають про дуже стислі терміни, після яких гроші «згорять» тощо – не вірте, це шахраї, ні в якому разі не робіть нічого із запропонованого, за можливості повідомляйте правоохоронців та регулятора.

Старі банкноти залишаються дійсним платіжним засобом і надалі, вам не можуть відмовити у їх прийнятті будь-де.

Читайте також: Банк видав перший кредит на альтернативну енергетику за програмою «5-7-9%»

«Для чого робиться заміщення? Для оновлення та підвищення якості та стану банкнот в обігу (адже окремі купюри «відходили» вже по 18 років і перебувають у не кращому стані), а також підвищення рівня захисту готівкового ринку від підробок», – пояснив Гетманцев. 

Усю роботу зроблять НБУ та банки – потрапляючи в останні від торгівельних мереж та населення, старі купюри від банків підуть виключно у Нацбанк, який їх перерахує та утилізує.

Нічого нового у цьому процесі немає – НБУ ще у 2020 році розпочав вилучення банкнот 1 та 2 гривні, а з 2023 року – 5, 10, 20 та 100 гривень та заміну їх на нові платіжні засоби (банкноти і монети). Тепер черга дійшла до номіналу 500 грн.

Нагадаємо, українські банки почали видавати доступні кредити на розвиток альтернативних джерел енергії.

Фото: НБУ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство3 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: