Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В’ялені помідори з Херсонщини: як українці створюють італійський делікатес

Опубліковано

«Ми не просто в’ялимо помідори, ми граємо з їх смаком», – говорять творці «Українських в’ялених помідорів», які у 2015 році стали єдиними виробниками такого делікатесу в Україні.

За цей продукт чубляться Італія та Греція, а українці тим часом створюють  такі смаки, які в закордонних виробах не зустрінеш. Андрій Бігленко та Дмитро Моцак розповіли про те, чим готові балувати смакові рецептори українців.

 <strong>Андрій Бігленко</strong> ” width=”250″/></div><div class=

Андрій Бігленко

Засновник компанії

Підприємець з Херсонщини. У 2015 році разом зі шкільним другом вирішив виготовляти українські в’ялені помідори. На сьогодні є не лише виробником делікатесу, а й обличчям продукції. Саме він зображений на етикетках «Українських в’ялених помідорів».
За словами Андрія – те, що виробника бачать «в лице» не лякає, а мотивує. І саме він стає гарантією якості свого товару.

Ми були єдиними, хто зайняли цю нішу в Україні

У 2015 році мій шкільний друг спробував за кордоном в’ялені томати, а коли повернувся в Україну, не знайшов такого продукту в наших магазинах. Ми зрозуміли, що це вільна ніша і вирішили самі цим займатися.

Іноземні в’ялені помідори на смак були всі однакові, бо до них додають оцет, стабілізатори, барвники, підсилювачі смаку. Це псує смак. А помідори, коли в’яляться, на смак стають такими, що ні з чим не можна порівняти. Ми подумали, що це може бути нашою фішкою. Навіть ті, хто почав після нас виготовляти такий продукт, не створили подібного. 

Експерименти над помідорами

Спочатку мій товариш спробував зів’ялити томати в себе на кухні. Потім ми вчилися, робили, дивилися, як це роблять італійці.

Читайте також: Заробляти 2000 євро за кілограм: як на Вінниччині вирощують трюфелі

У нас в області було підприємство, в якого ми за збігом обставин викупили в’ялені помідори – десь більше тонни – і доробили їх.

Потім спробували сушити, як це роблять італійці – на сонці. Для того, щоб просушити таку кількість помідорів, потрібно було знайти відповідний майданчик. Я і знайшов – майже біля моря. Але наш клімат для цього не підходить. У італійців він більш сприятливий для такої процедури.

Дві тонни помідорів та крафтове виробництво 

Щоб зробити 1 баночку в’ялених помідорів (300 мл) – потрібно від 1 до 2 кілограмів свіжих. Щоб зробити крафтове виробництво, потрібно 1,5-2 тони в’ялених помідорів на рік, а для цього потрібно переробити десятки тон свіжих томатів. Наша баночка, у якій 275 грамів продукту, коштує 100 гривень. 

Смаки та види помідорної магії

Ми вигадали та створюємо п’ять смаків помідорів і три види паштет-соусу із в’яленими помідорами (гострий та лагідний). Наш продукт повністю натуральний, ми не використовуємо жодних стабілізаторів і консервантів, навіть оцет не використовуємо. Тільки помідори, спеції, сіль, часник, олія.

Ми досі єдині, хто пропонує таку лінійку смаків. У нас така кількість спецій, якої достатньо, щоб зробити смак продукту виразнішим. Наприклад, ми виготовляємо «Класичний смак», у який додаємо базилік, орегано, часник і соняшникову та оливкову олії. Також робимо «Пікантний смак», «Оригінальний», «Пекучі помідори» та інші.

Працюємо на результат

Мені подобається в роботі результат. Мені цікаво розв’язувати технічні задачі, я вигадую як застосовувати зелені технології у виготовлені помідорів. Радує, коли людям подобаються помідорчики, їх купують.

Дмитро Моцак

Бізнес-партнер

Служив в ЗСУ на Сході у 2014-2015 роках. Після війни вирішив змінити свою юридичну діяльність і почав виготовляти в’ялені томати. Дмитро відповідає за договори, гранти, залучення інвестицій і за поширення продукції.

Як створюються українські делікатеси

Помідор – це той продукт який легко зіпсувати, якщо додати неправильну кількість спецій. Тому у нас все вивірено до грама. А процес сушки вимагає ретельного контролю температурного режиму. Висока або низька температура може все зіпсувати. З помідорами довелося пофантазувати, поексперементувати. Сам процес дегідрації займає не один день. Щоб виготовити одну партію, потрібно багато годин, а часом і кілька днів.

Коли ми починали справу, перш за все потрібно було придбати обладнання, яке дегідрує томати. В це і вкладалися кошти. Щодо самих помідорів, то у Херсонській області з цим проблем немає. Там томати всюди. Ми домовляємося з фермерами.

Співпраця з гігантами

Ми працювали з мережею ресторанів Salateira, Il Molino, Okko. Для деяких з них ми навіть розробили спеціальну рецептуру. Зараз розповсюджуємо через магазини типу «Корисна крамниця», «Лавка традицій», магазини для веганів і вегетаріанців. Домовляємося з «Сільпо», «Ашаном». 

Але для співпраці з такими гігантами ринку, необхідні вільні оборотні кошти, не менш як в півмільйона гривень, потрібні значно більші об’єми виробництва. Ми над цим працюємо. А ще нас точно можна знайти і легко замовити продукцію через Instagram-канал – Ukrtomat та у Facebook

Маленькими кроками до великої мети

Я сам дуже люблю в’ялені помідори. Вони ідеально підходять до піци, стейків, під вино. Як на мене, – це ідеальний продукт до м’яса. В Італії, наприклад, роблять паніні, додають в різні види пасти.

Читайте також: Ковбаса з равликів чи устриці made in UА: 7 українських виробників для справжніх гурманів

Усі наші рецепти ми вигадували самі і методом спроб доводили до ідеалу. Найцікавіше в роботі не результат, а процес, коли помідор, який росте на полі, перетворюється на кінцевий продукт. 

Наразі обов’язки між нами поділені. Андрій відповідає за виготовлення конкретного продукту, а я відповідаю за договірну роботу, гранти, залучення інвестицій і за поширення в мережах різних магазинів. Ми отримуємо задоволення від процесу роботи, і хоч виробництво не таке велике, та дрібними кроками ми досягнемо більшого.

Суспільство

Грузія продовжила термін безвізового перебування українців до трьох років

Опубліковано

Грузинська влада збільшила термін безвізового перебування в країні українців до трьох років. Зазначається, що відповідні зміни були внесені у постанову «Про затвердження переліку країн, громадяни яких можуть в’їжджати в Грузію без візи».

Про це повідомляє Грузія Online.

Згідно із поправкою, громадянам України дозволений в’їзд в Грузію без візи та перебування в країні протягом повних трьох років.

Раніше цей термін був обмежений одним роком, однак у лютому минулого року був продовжений до двох років.

Читайте також: ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах ВПО, станом на жовтень 2023 року в Грузії перебувало близько 27 тис. громадян України.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: Міграційної служби

Читати далі

Суспільство

«Біжу за Азов»: у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону

Опубліковано

П’ятого травня, о 14:00, у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений до 10-ї річниці заснування батальйону «Азов». Забіг присвятять памʼяті полеглих азовців та підтримці захисників «Азовсталі», а всі зібрані кошти спрямують на підтримку бригади «Азов».

Про це повідомляє “ТиКиїв”.

Точну локацію проведення повідомлять у листі-підтвердженні після обов‘язкової реєстрації за посиланням.

Читайте також: Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про розмитнення авто в «Дії»: що він передбачає

Для участі необхідно зробити благодійний внесок — 600 грн до 30.04 і 1 000 грн — вже з 01.05 по 05.05. На учасників чекають чотири дистанції на вибір: 1 км, 3 км, 5 км та 10 км.

Нагадаємо, батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя.

Фото: ТиКиїв

Читати далі

Суспільство

На Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо

Опубліковано

У Києві на вулиці Костянтинівській 6/8 планують відреставрувати кам’яницю київського війта — пам’ятку архітектури XVII–XVIII століть. Споруду ще називають “будинок Яна Биковського” або “будинок Петра I”.

Про це стало відомо з оголошення на сайті публічних закупівель Prozorro.

У Києві проведуть реставрацію кам’яниці київського війта — будинку Яна Биковського

Тендер на реставрацію оголосив київський науково-методичний центр з охорони, реставрації та використанню пам’яток історії, культури й заповідних територій. Очікувана вартість робіт — понад 3 мільйони гривень. 

Читайте також: Українські бібліотекарі почали співпрацю з “Вікіпедією”, та займуться написанням статей

Відкриті торги відбудуться 6 травня. Переможець має виконати реставраційні роботи до 10 грудня 2024 року.

Нагадаємо, Jamala буде речницею від України на Євробаченні 2024.

Фото: Наш Київ

Читати далі