Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Антарктиці здійняли прапор «Азову» та втілили мрію захисниці Маріуполя (ВІДЕО)

Опубліковано

Над українською антарктичною станцією «Академік Вернадський» здійняли прапор бригади «Азов». Цим полярники вшанували військових «Азову», а також втілили мрію захисниці Маріуполя Валерії «Нави» Суботіної, яка пройшла російський полон.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Мрія української захисниці

Під час оточення «Азовсталі» у травні 2022 року Валерія Суботіна написала українським полярникам, що дуже хотіла би поїхати на зимівлю в Антарктику. Це додавало б їй мотивації вистояти. Потому вона потрапила в російських полон.

Військова повернулася в Україну навесні 2023 року, а в грудні 2024-го здійснилася частина її мрії. Валерія разом із посестрою, яка також пройшла полон, Марією «Гердою» Чех вирушила до Антарктики завдяки платформі UNITED24, її амбасадору Скотту Келлі та Національному антарктичному науковому центру.

Через негоду та сильний шторм лайнер не зміг доплисти останні кілька десятків кілометрів до української наукової станції. Капітан був вимушений повернутися назад.

Читайте також: Як достукатися до тих, хто не знає, що таке війна? Дар’я Коломієць про культурну дипломатію в США

Втілення задуму

«Того дня і ми в центрі, і полярники на станції, і Нава з Гердою дуже засмутилися. Але ми пообіцяли, що докладемо всіх зусиль, щоб у майбутньому вони потрапили до “Вернадського”. А найближчим часом виконаємо одну з головних місій їхньої поїздки: здіймемо прапор “Азову” над станцією», — розповів директор НАНЦ Євген Дикий.

Прапор бригади дістався до наукового центру разом із сезонною українською експедицією. На флагштоку його підняв Юрій Лишенко. Полярник воював на фронті, отримав тяжке поранення та залишився без ноги. Наразі він уже пройшов реабілітацію і також здійснив свою мрію: повернувся до «Академіка Вернадського» на протезі.

«Хоч ми і засмутилися, що не потрапили на станцію, але я бачу в цьому й оптимізм: значить, ця подорож ще попереду. А поки ми повернулися на службу, наш стяг все ж дістався “Вернадського” і замайорів над ним. Це ще один спосіб нагадати світу про війну в Україні та нашу незламність», — сказала Нава.

Прапор "Азова" над Антарктикою

🇦🇶 В Антарктиці, над українською станцією «Академік Вернадський» здійняли прапор бригади «Азов», щоб вшанувати її військових та втілити мрію захисниці Маріуполя Валерії «Нави» Суботіної. У травні 2022 року, перебуваючи на оточеній ворогом «Азовсталі», Валерія написала нашим полярникам, що дуже хотіла б поїхати на зимівлю в Антарктику, і це буде її додатковою мотивацією, щоб вистояти. Потому вона потрапила в полон, але в найважчі дні думала про крижаний континент 🫂 Навесні 2023 року Нава повернулася в Україну, а в грудні 2024-го частина її мрії стала реальністю. 🚢 Військова разом з посестрою, яка теж пройшла жахи російського полону, Марією «Гердою» Чех вирушила до Антарктики на круїзному лайнері завдяки платформі UNITED24, її амбасадору Скотту Келлі та Національному антарктичному науковому центру. Фінальною точкою цієї мандрівки мав стати візит на станцію «Академік Вернадський». Але коли лайнер був за кілька десятків кілометрів від української наукової бази, почалася негода та сильний шторм. Капітан був змушений розвернути судно й піти назад. 💬 «Того дня і ми в центрі, і полярники на станції, і Нава з Гердою дуже засмутилися. Але ми пообіцяли, що докладемо всіх зусиль, щоб у майбутньому вони потрапили до “Вернадського”. А найближчим часом виконаємо одну з головних місій їхньої поїздки: здіймемо прапор “Азову” над станцією», — розказав Євген Дикий, директор НАНЦ. Стяг дістався Антарктики із сезонною українською експедицією. А підняв його на флагштоку «бойовий пінгвін» Юрій Лишенко — полярник, який воював на фронті, отримав тяжке поранення й залишився без ноги. Нині він відновився і теж здійснив свою мрію: на протезі повернувся до «Вернадського» (докладна історія є на сторінках НАНЦ). 💬 «Хоч ми і засмутилися, що не потрапили на станцію, але я бачу в цьому й оптимізм: значить, ця подорож ще попереду. А поки ми повернулися на службу, наш стяг все ж дістався “Вернадського” і замайорів над ним. Це ще один спосіб нагадати світу про війну в Україні та нашу незламність», — зазначила Нава. Дякуємо нашим полярникам за втілення мрій, а нашим захисникам — за можливість жити у вільній країні та будувати її майбутнє навіть у далекій Антарктиці.

Опубліковано Національний антарктичний науковий центр Неділя, 23 лютого 2025 р.

Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

Також ми писали, що біля станції «Академік Вернадський» знайшли рідкісну родину пінгвінів (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка НАНЦ

Суспільство

Київ цвіте! Де погуляти та зробити весняні фото: ботсад імені Гришка

Опубліковано

У самому серці Києва розташований Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка. Це місце, куди можна втекти від міської метушні та насолодитися красою рослин з усього світу. ШоТам ділиться найквітучішими локаціями.

Історія саду 

Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка — один з найвідоміших наукових і природних осередків Києва. Його ідею подав ще у 1918 році Володимир Липський, але рішення створити сад на Звіринці ухвалили лише в 1935-му.

Звіринець (історична місцевість Києва) до 1918 року. Фото: BBC

У роки Другої світової війни осередок зазнав руйнувань. У 1944-му його відновлення очолив академік Микола Гришко — саме він перетворив ботсад на потужний науковий центр і популярне місце для відпочинку.

У 1964 році його офіційно відкрили для відвідувачів. За кілька років кількість гостей сягнула мільйона на рік. Площа саду становить 130 га — таким великим простором не може похвалитися жоден ботанічний сад в Україні.

Фото: Національний ботанічний сад

Сьогодні там ростуть понад 10 тисяч видів рослин з усього світу. Сад також став центром досліджень, освітніх подій і сезонних виставок (наприклад, у 2024 році тут провели фестиваль науки та благодійну виставку «Весняний вернісаж»).

Сад магнолій

У Києві магнолії починають квітнути наприкінці березня. У 2025 році завдяки теплій погоді ці ніжні квіти з’явилися навіть раніше, ніж зазвичай. 

Розпал цвітіння припадає на середину квітня. Цей період триває близько двох тижнів, тож не зволікайте, щоб насолодитися його красою та зробити яскраві весняні фото. Наразі колекція налічує 10 видів, 3 різновиди та 10 культиварів магнолій.

Ще на ділянці магнолій ростуть рідкісні тюльпанові дерева — ліріодендрони. Перший ліріодендрон тут висадили в 1957 році.

Ці дерева цвітуть з другої половини травня до середини червня. Їхні квіти мають форму тюльпанів і приваблюють багатьох відвідувачів.

Фото: Національний ботанічний сад

Сірінгарій (Сад бузку)

На початку травня ботанічний сад охоплює аромат бузку. У минулому році через погодні умови він розцвів ще в кінці квітня. Для відвідувачів це приємне місце для селфі серед кущів, але при цьому сірінгарій є справжньою лабораторією під відкритим небом, де вчені досліджують і зберігають бузкове різноманіття.

Фото: Національний ботанічний сад

Сад півоній 

Сад півоній у ботсаду Гришка — одна з найстаріших і найвідоміших колекцій у Східній Європі, яку формували протягом десятиліть і яка налічує 9 видів і 565 сортів квітів. Найкращий час для його відвідування — з середини травня до середини червня, коли півонії розквітають у всій своїй красі. Сад розташований на ділянці «Пори року».

Сад троянд

Сезон цвітіння троянд у ботсаду Гришка триває кількома хвилями з червня по жовтень. Розташований на площі 3,5 гектара, він є найбільшим розарієм в Україні. Колекція налічує 26 видів, 11 форм і понад 530 сортів троянд, включно з як старовинними — XVIII–XIX століть, — так і сучасними гібридами відомих світових селекціонерів.

Фото: Марина Григоренко

Сад троянд створювали в повоєнні роки. Саме тоді локація перетворилася на провідний науково-дослідний центр та улюблене місце відпочинку киян. ​З 2006 року розарій має статус національного надбання.

Читати також: У Львові створили мапу з місцями, де квітнуть сакури, магнолії та інші рослини

Корейський сад

Цей сад відтворює зразок корейського ландшафтного дизайну з автентичними архітектурними елементами та рослинами. Серед останніх — сосни, ялини, кипариси, азалії, іриси та півонії. Особливо красивим є період цвітіння азалій та півоній, який триває з квітня по червень. Це чудове місце для того, щоб розслабитись і побути сам на сам з природою.

Фото: Freepik

Сад відкрили у 2012 році, відзначаючи 20-річчя дипломатичних відносин між Україною та Республікою Корея. 

Оранжерейний комплекс

Оранжерейний комплекс відкритий для відвідувачів із середи по неділю: у будні — з 11:00 до 17:00, у вихідні — з 10:00 до 17:00. Квитки можна придбати безпосередньо при вході до оранжереї, а їхній продаж припиняють о 16:30.

Фото: Вандрівка

Тамтешня колекція орхідей налічує понад 80 видів і сортів, зібраних з різних континентів, включно з Південно-Східною Азією, Південною та Центральною Америкою, Африкою та Австралією. А перші сорти азалій привіз академік Микола Гришко в 1946 році з Німеччини.

Гірський сад

Гірський сад — це частина ботанічного саду, де можна побачити рослини з Карпат і Криму в природному для них середовищі. Тут відтворили атмосферу гірських ландшафтів, а зі схилів відкривається панорама на Київ.

Фото: Вікіпедія

Цей сад створили в 1971–1974 роках під керівництвом професора Леоніда Рубцова. Тут ростуть рідкісні й унікальні рослини, тож місце важливе і для науки, і для збереження біорізноманіття.

Шовковиця Шевченка

Дерево росте неподалік від Видубицького монастиря. Його висота сягає 10 метрів, а обхват стовбура — 3,4 метра. Вік шовковиці оцінюють у 150–200 років, хоча за їй легендами понад 500 років. У 2024 році дереву провели комплексне лікування, ініційоване в заповіті активіста Романа Ратушного.

Фото: Будинок-музей Тараса Шевченка в Києві

За переказами, під час своїх відвідин монастиря Тарас Шевченко неодноразово робив замальовки цієї шовковиці.

Фото обкладинки: Uhryn Larysa / Shutterstock

Читати далі

Суспільство

За місяць на UNITED24 зібрали понад 1,1 мільярда гривень (ВІДЕО)

Опубліковано

​У березні 2025 року донори та партнери фандрейзингової платформи UNITED24 задонатили 1 116 784 299 гривень на підтримку України.

Про це повідомили в UNITED24.

Куди спрямували гроші

  • Оборона — 856 621 945 гривень;
  • медична допомога — 206 567 750 гривень;
  • відбудова України — 22 874 599 гривень;
  • гуманітарне розмінування — 17 533 077 гривень;
  • освіта і наука — 13 186 928 гривень.

Більшість пожертв надійшли від донорів зі США (64,2%), Великої Британії (4,82%), Німеччини (4,58%), Канади (4,43%) та Франції (2,2%).

Читайте також: Меценати з Франції профінансували відновлення лікарні в Чернігові через UNITED24 (ВІДЕО)

Завдяки донорам і партнерам UNITED24 вдалося зібрати 1 116 784 299 грн через платформу впродовж березня. Ваші донати допомагають Україні щодня. Дякуємо за підтримку 💙💛 https://u24.gov.ua/uk?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=main_page __________________________ Thanks to UNITED24 donors and partners, $26,910,130 was raised via the platform in March. Your donations help Ukraine every day. Thank you for your support 💙💛 https://u24.gov.ua/uk?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=main_page

Опубліковано United24 Понеділок, 14 квітня 2025 р.

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів.

Нагадаємо, що завдяки розіграшу футболок із фразою Зеленського зібрали понад 40 мільйонів гривень.

Також ми писали, що UNITED24 і Тімоті Снайдер зібрали чотири мільйони доларів для Сил оборони.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Суспільство

Українка Адріана Пущак здобула титул Miss Petite USA Universe 2025

Опубліковано

Адріана Пущак, яка народилася в Дрогобичі, здобула титул Miss Petite USA Universe 2025. Вона стала першою представницею України, яка виборола головну корону у своїй категорії на престижному міжнародному конкурсі краси Ms/Mrs Universe Pageant.​

Про це повідомила Андріана Пущак.

Фінал конкурсу відбувся 9-12 квітня в Лас-Вегасі, штат Невада. Участь у конкурсі взяли фіналістки з усіх куточків США, які змагалися в чотирьох конкурсних етапах. Вони демонстрували не тільки зовнішню красу, але й харизму, акторську майстерність, цінності та внутрішню силу.​

Окрім головного титулу, Адріана також отримала звання Першої віцеміс Ms USA Universe та увійшла до трійки переможниць у номінації «Народний вибір».​

«Ця корона — не про ідеальність. Вона про силу бути собою і не здаватися, навіть коли важко. Моя перемога — для всіх жінок, які колись сумнівалися у своїй силі. Ви вже гідні. Ваша корона — у серці», — зазначила Адріана після перемоги.

Читайте також: Принцу Гаррі подарували в Україні великодній кошик із символічним наповненням

Адріана переїхала до США у 2022 році разом із донькою Ванессою після початку повномасштабного вторгнення. У США вона відкрила власну справу в бʼюті-індустрії та стала активною частиною української діаспори.

Нагадаємо, що ДТЕК здобула шість «золотих» нагород на Davos Communications Awards 2025 (ФОТО).

Фото: інстаграм-сторінка Адріани Пущак

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Писанкарка з Тернополя продає великодні набори, щоб підтримати чоловіка та його побратимів

Перед Великоднем світло у вікні квартири Ксенії горить до пізньої ночі. Жінка вкладає двох маленьких...

Суспільство4 дні тому

Плете понад 40 років: це майстер з Волині, який робить великодні кошики

«Цього мене навчив батько, якого в селі всі називали майстром, адже він мав золоті руки...

Суспільство1 тиждень тому

«Навіть якщо є лише одна рука, другою буде моя»: керамістка з Херсона ліпить разом із пораненими військовими

У Василя з позивним Метелик проблеми з моторикою. В нього не вистачає кількох пальців на...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....