Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
smartmed products banner 01 telemedicine  7006618 1080p e1559737660679 smartmed products banner 01 telemedicine  7006618 1080p e1559737660679

Суспільство

В амбулаторіях проведено майже 2 тисячі телемедичних консультацій

Опубліковано

У сільських амбулаторіях п’ятьох областей України, які стали пілотними для впровадження телемедицини, провели вже 1854 телемедичні консультації. Про це повідомляють у прес-службі Мінрегіону.

Понад 250 спеціалістів консультують сімейних лікарів

“У 5 пілотних областях телемедична послуга запрацювала у 905 амбулаторіях, в яких працює 1400 сімейних лікарів. І вже проведено 1854 телемедичних консультацій (по кардіології, ендокринології, дерматології та пульмонології) для сільського населення”, – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що на обласному рівні підібрали 268 вузькопрофільних спеціалістів, які консультують сімейних лікарів за допомогою телемедицини на другому та третьому рівнях.

Які області вже приєдналися до телемедицини

Лідерами процесу є Харківська, Кіровоградська і Полтавська області. Уже включились до впровадження телемедицини – Луганська, Донецька, Івано-Франківська, Рівненська, Миколаївська і Київська області.

Читайте також: Одещину повністю укомплектували комплексами телемедицини

“Наша мета — за 2019-2020 роки покрити всі амбулаторії мережею інтернет, забезпечити їх телемедичним обладнанням, транспортом. Бо для нас головне, щоб запропонований стандарт і далі ментально змінював місцеве самоврядування”, – наголосили у Мінрегіоні.

Нагадаємо, в Україні впроваджують єдиний медичний простір – відомчі лікарні стануть доступними для всіх українців у 2020 році.

Суспільство

У Черкасах розмалювали пішохідний перехід біля дитячої лікарні (ФОТО)

Опубліковано

У Черкасах біля дитячої клінки на вулиці Олени Теліги розмалювали пішохідний перехід та прикрасили його яскравими квітами.

Про це пише Вичерпно.

Зазначається, що ініціатор проєкту Микола Бондаренко, захотів, щоб «діти зростали у гарному середовищі, серед квітів, зелені та мистецьких об’єктів».

Читайте також: Переїхала з міста до села, бо повірила у МЕДРЕФОРМУ: історія лікарки з Полтавщини

«Кілька років тому намалювали чудові соняхи на стіні будинку по вул. 30 років Перемоги 22/1, вчора закінчили прикрашати перехід. За ці дні почув багато вдячних та схвальних слів про те, що відчуває кожен: що в ці сумні дні коронавірусу та економічного спаду багатьом потрібен привід для посмішки та кращого настрою. І це можуть бути саме такі об’єкти!» – написав автор арт-об`єкта.

Нагадаємо, на Черкащині колишній сільський голова на пенсії і майструє унікальні скрипки.

Як ми повідомляли раніше, у Черкасах відкрили дитячу вітрильну школу.

Усі фото: vycherpno.ck.ua.

Читати далі

Суспільство

На Львівщині відкрився Музей любові

Опубліковано

У селі Скнилів на Львівщині у Краєзнавчій бібліотеці Анатолія Недільського відкрився Музей любові. Про це повідомляє Еспресо.

У Скнилові є Музей галицької родини, Музей стародруків, виставкові зали і навіть імпровізована театральна сцена, а днями було урочисто відкрито Музей любові.  Як утримування музею, так і підбір колекцій лежать на плечах львівського краєзнавця, котрий впродовж десятків років займався торгівлею антикварними книгами. Початковий задум книгозбірні у 20 тисяч примірників розгорнувся у масштабніший музейний комплекс.  

Читайте також: Понад 120 інтерактивних експонатів та інсталяцій: коли відкриють і яким буде перший Музей науки в Києві

“Можна було наставити возів, вишиваних рушників, глечиків, написати великі таблички “сідати заборонено”, “не торкатись”, “не фотографувати”. Я вирішив зробити все з точністю до навпаки, – розповідає Анатолій Недільський, – ці ж традиційні заборони є інерцією радянського краєзнавства, котре намагалось зробити все, аби стало нудно і відвідувач якнайшвидше втік. Я дозволяю брати експонати до рук, можна вбирати старий одяг, діти можуть взяти ляльку, погортати книжку. Зрештою, замість зіпсутого одягу повішаю інший, чи поставлю іншу книжку. Головне, аби минуле промовляло до відвідувачів”. 

Чим особливий музей

Задум Музею Любові виник завдяки функціонуванню Музею галицької родини, в якому крім літератури експонувались предмети “побутових галицьких радостей” 1920-30 років, включно із ліжком чи старовинними рейтузами. “Президенти змінюються, політики приходять інші, війни теж закінчуються рано чи пізно, а любов – вічна. Доки існує людство, доти є любов до батька, до мами, до дружини, до жінки, до чоловіка, до всього сущого”, – розповідає музейник.  Сама ж експозиція Музею любові складається як з ужиткових предметів, так і з витворів мистецтва. За словами музейника, серед раритетних експонатів й є такі, що немовби багато і не коштують, натомість вони цінні і цікаві в історичному, етнографічному й патріотичному плані.  

“Звісно, можна було відкрити будку з біляшами чи шаурмою, чи поставити мережу таких будок, відкрити ресторанчик чи барчик. Але це мені нецікаво, – пояснює Анатолій Недільський, – я вже немолода людина, тож хочу зробити щось в радість іншим. І знаєте, за 2 останні роки жодна людина ні в очі, ні поза очі не сказала, що це щось непотрібне, що це пуста трата енергії чи грошей”. 

Під час карантину Краєзнавча бібліотека Анатолія Недільського працюватиме лише на вихідних, для відвідин слід попередньо записатись, зокрема через  сайт https://nedilskiy-library.com.ua/

Фото: espreso.tv

Читати далі

Суспільство

Київський академічний театр ляльок презентує прем’єру «санітарної вистави»

Опубліковано

Київський академічний театр ляльок «Замок на горі» 15, 16 та 30 серпня покаже новий спектакль «Зубата втрата». Востаннє до «санітарних тем» театр звертався у 1930-х роках, коли на замовлення радянського Народного комісаріату охорони здоров’я було створено низку вистав, присвячених правилам гігієни та запобіганню поширення хвороб. 

Через 90 років обставини коригуються, у зв’язку з пандемією попит на санітарний театр поновлюється, однак, мотивація змінюється – тепер така вистава не примусове виконання директив державних установ, а особиста творча ініціатива митців. 

У новій виставі «Зубата втрата» актори – це лялькарі-лікарі, костюми – це захисний медичний спецодяг. Наразі це єдина «санітарна» вистава у театрах Києва.

Чим особлива п’єса?

П’єсу було написано спеціально для Київського академічного театру ляльок. «Зубата втрата» – результат творчої співпраці авторки та режисерки Катерини Лук’яненко з Національною спілкою театральних діячів України. Пані Катерина брала участь у роботі першої Лабораторії драматургії та працювала під творчим наглядом куратора лабораторії Павла Ар’є.

В основі сюжету лежить не шаблонна історія відомої народної або літературної казки. Ніхто з глядачів навіть не уявляє, що за дійство розгорнеться у прем’єрі, ніхто не знає фіналу, але всі сподіваються на гепі-енд. Але щоб його досягти, глядачам треба буде пройти цілий квест разом з головними героями – дівчинкою Лізою та її другом зубчиком Різцем -, здійснити подорож до країни молочних зубів, перемогти карієс, зустрітися із золотим зубом, сподобатися щіткам-контролерам, підкорити зубну пасту-літак, справити гарне враження на Зубну фею.

Зубна комедія жахів

За жанром це «зубна комедія жахів для дітей від 4 років». Постановники стверджуюсь, що глядачам боятися нічого, що цікаво буде і дітям, і дорослим. Адже недаремно побутує думка, що всі бояться візиту до стоматолога. Різниця лиш у тому, що діти – через біль, а дорослі – через вартість послуг.

«Це фантазія, гра, в якій стоматологи щирі, кумедні, нестрашні союзники, а не вороги, до речі, дуже засмучені через те, що діти їх бояться. Спектакль дозволить дитині (а може і дорослим) подивитися на роботу дантиста зовсім з іншого боку. Актори розраховують навіть викликати співчуття у юних театралів до цієї «невдячної» професії. Ми переконані, що після перегляду вистави стоматологічна ситуація глядачів значно поліпшиться», каже режисерка Катерина  Лук’яненко.

«Ми намагалися максимально гіперболізувати найстрашніші «зубні жахи». В жодному іншому театрі глядачі не побачать метрових гамбургерів та чизбургерів, що витанцьовують та чешуть язиками з шинки та салату латук, не почують арію чупа-чупсів заввишки з людський зріст, не спостерігатимуть за лицарським двобоєм на зубочистках-мечах, не сплетуть сітку з зубної нитки», – зазначає художниця Дар’я Волокушина.

Читати далі

Суспільство

Українці відкривають книжкову кав’ярню в центрі Кракова

Опубліковано

Представники української громади планують відкрити у центрі Кракова  кав’ярню, де можна буде придбати українські книжки. 

Про це виданню «Наше слово» розповіла Надія Мороз-Ольшанська, яка щороку організовує театральний фестиваль «Схід-Захід», а зараз долучилася до ініціативи створення літературного місця на мапі Кракова, передає Укрінформ.

Чим особливий заклад?

Як зазначається, очікується, що заклад відкриється наприкінці серпня – початку вересня на вулиці Славковській (Sławkowska 28). Зараз у приміщенні закінчується ремонт.

Кав’ярня-книгарня «Nić» («Нитка») буде діяти в кам’яниці «Цеху кравців Кракова», яка на час підготовки приміщення не бере гроші за оренду. Проєкт буде працювати як соціальне підприємство при фонді «Активна інтеграція». Також проєкт кав’ярні-книгарні буде намагатися отримати фінансову підтримку від Малопольського осередку підтримки соціальної економіки (MOWES). В закладі працюватимуть особи, які мають загрозу бути виключеними з суспільства, – люди віком до 30 років, які шукають роботу, але не мають досвіду, йдеться у повідомленні.

Читайте також: У селі на Сумщині облаштували цикорну бібліотеку-кав’ярню

Місце соціально-культурних проєктів

Приміщення кав’ярні невелике – на 6-8 столиків, але поруч – велике подвір’я. На зиму з нього планують зробити зимовий садок.

«Ми співпрацюємо з осередком соціальної економіки. Плануємо в цьому місці організовувати якнайбільше соціально-культурних, інтеграційних проєктів. Вже невдовзі, з 17 по 23 серпня, пройде 7-й Міжнародний фестиваль українського театру «Схід-Захід». Частина подій поза основною програмою в вересні відбудеться у цій кав’ярні-книгарні. Цього року фестиваль в основному буде в онлайн-форматі, в кінотеатрах можна буде подивитись вистави. Але тут, в кав’ярні, у нас буде кілька читок п’єс українських авторів у виконанні польських акторів – реальні, живі, на які можна прийти, послухати і подивитись», – розповіла українка.

Ініціатори фонду «Активна інтеграція» закінчують офіційну реєстрацію організації та решту завдань, пов’язаних з відкриттям кав’ярні-книгарні. Діяльність фонду буде направлена на інтеграційні проєкти для різних людей, не тільки для українців. Але українська тема буде присутня, тому що один із засновників – українець Микола Ганюшкін. Його напарник – поляк Якуб Матушевський, філософ-культуролог, а також хореограф аргентинського танго. В команді фонду також брат Миколи – Олександр, за освітою художник-кераміст, та Надія Мороз-Ольшанська, режисерка, директорка Міжнародного фестивалю українського театру «Схід-Захід», президентка Фонду масових видовищ.

Фото: nasze-slowo.pl

Читати далі

Суспільство

“Фабрику Повидла” у Львові перетворюють на сучасний арт-центр: яким він буде

Опубліковано

У Львові працюють над створенням сучасного артцентру «Фабрика Повидла». Як розповіли у міськраді, візія мистецького центру — сформувати платформу міжнародної професійної співпраці, творення сучасного мистецтва та культури, інноваційних і міждисциплінарних мистецьких та освітніх програм.

Коли відкриють арт-центр

«Фабрику Повидла» планують відкрити наприкінці 2021 року. Наразі власники досі очікують дозвіл на будівництво та реконструкцію від ДАБІ України.

Проєктом передбачені площі для виставок, виставковий простір, приміщення для роботи театру. Конструкції у просторі будуть мобільними, що дозволить працювати з різними виставками. Також тут будуть відпочинкові зони, кафе та простір для вуличних подій у дворику. З 25 серпня тут планують відкривати перші міжнародні резиденції.

Додамо, що тут також організовуватимуть різні мистецькі практики для підлітків. Відтак, частину приміщень будуть залучати до роботи ще цього року.

З виставковим простором і рестораном

Додамо, зі сторони вулиці Механічної планують добудувати мінімалістичний куб, який стане театральним простором. Виставковий простір матиме рухомі стіни, а у блоці для театральних та музичних виступів передбачили репетиційні зали та повністю оснащені гримерки, приміщення для зберігання техніки та елементів сценографії. На території працюватиме кав’ярня та ресторан, крамниця та відпочинкові зони.

В грудні 2018 року у місті погодили містобудівні умови та обмеження на реконструкцію Фабрики Повидла, що на вулиці Богдана Хмельницького, 124. Будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення, тож приміщення вежі планують реконструювати.

Читайте також: У Києві гумову фабрику перетворили на бізнес-центр (ФОТО)

Довідка

Будівля Артцентру — унікальний приклад фабрики, збудованої у модерністському неоготичному стилі наприкінці ХІХ століття. Перехожим споруда нагадує більше замок, ніж підприємство із виготовлення горілчаних напоїв, яке назвали на честь її засновника «Йозеф Кронік і син» (1872). Під час пізнього радянського періоду цей об’єкт перетворили на підприємство з виготовлення консервованих овочів та повидла. Назву «Фабрика Повидла» придумали митці, які почали використовувати ці приміщення у 2009−2010 роках. У 2015 р. комплекс придбала організація Harald Binder Cultural Enterprises, щоб створити міждисциплінарний артцентр.

Фото: city-adm.lviv.ua

Читати далі

Суспільство

Станцію метро «Московський проспект» у Харкові остаточно перейменували

Опубліковано

У Харкові станція метро «Московський проспект» отримала нову назву. Про це повідомили у метрополітені, передає The Village Україна.

Як зазначається, станцію «Московський проспект» перейменували на «Турбоатом».

Рішення про зміну назви Харківська міськрада ухвалила ще в жовтні 2019 року, але основний процес перейменування завершився лише 12 серпня.

«Інформуємо, що на виконання рішення від 16.10.2019 року «Про перейменування станції метрополітену» 30-ї сесії 7-го скликання Харківської міської ради та з урахуванням рекомендації міської комісії з питань топоніміки й історико-культурного середовища завершено основні роботи з перейменування станції метрополітену «Московський проспект» у станцію «Турбоатом», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Як виглядають нові вагони з Китаю, які з’являться в Харківському метро (ФОТО)

Довідка

Станцію відкрили в 1975 році однією з найперших у Харкові. Її проєктували під назвою «Турбінний завод», але почала працювати вона як «Московський проспект».

Зазначимо, що раніше Київрада перейменувала станцію метро «Петрівка» на «Почайна».

Фото:radiosvoboda.org

Читати далі
Суспільство9 хв. тому

У Черкасах розмалювали пішохідний перехід біля дитячої лікарні (ФОТО)

Економіка39 хв. тому

На Дніпропетровщині будуватимуть перший в Україні гібридний парк відновлюваних джерел енергії

Суспільство2 години тому

На Львівщині відкрився Музей любові

Технології2 години тому

У Львові встановлять пост моніторингу якості повітря

Економіка3 години тому

Україна збільшила експорт електроенергії

Технології3 години тому

У Дніпрі випробували двигуни для нової космічної ракети “Циклон-4”

Суспільство4 години тому

Київський академічний театр ляльок презентує прем’єру «санітарної вистави»

Суспільство4 години тому

Українці відкривають книжкову кав’ярню в центрі Кракова

Суспільство5 години тому

“Фабрику Повидла” у Львові перетворюють на сучасний арт-центр: яким він буде

Економіка5 години тому

Ощадбанк виграв у Сбербанку Росії суд за торговельну марку

Суспільство6 години тому

Станцію метро «Московський проспект» у Харкові остаточно перейменували

Технології6 години тому

У космос запустять україно-американську ракету: що відомо

Суспільство7 години тому

Укравтодор презентував проєкт будівництва нової обхідної дороги Києва (ВІДЕО)

Суспільство15 години тому

На Чернігівщині з’явився солом’яний Кінг-Конг (ФОТО)

Економіка16 години тому

Укрзалізниця запустила систему знижок на квитки швидкісних потягів Інтерсіті

Суспільство4 дні тому

Як львів’янин відкрив перше виробництво піци на дровах і став успішним (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Які нові мурали з’явилися в Україні (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Як допис у соцмережі змінив життя кравця на пенсії (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Не просто бізнес, а реабілітація: як ветерат АТО лікує ПТСР, висадивши лохину (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

На Одещині є пам’ятник захисникам ДАПу у вигляді диспетчерської вежі Донецького аеропорту (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

Куди поїхати відпочити на Донеччині? (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

На Черкащині колишній сільський голова на пенсії і майструє унікальні скрипки (ВІДЕО)

Економіка5 днів тому

Франківчанка на заміну базару створила онлайн-платформу у фейсбуці (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

Дивні винаходи, створені українцями (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

Як українець став найкращим іноземним випускником британської військової академії (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Одеський агроном вирощує 6 вітчизняних сортів мигдалю (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Куди поїхати на вихідні біля Львова (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

На Прикарпатті створюють вироби з вовни, які поєднують традиції та сучасність (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як у Коломиї працює перша приватна клініка з безкоштовними послугами (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Після важкої хвороби хмельничанин відкрив у собі вражаючий талант (ВІДЕО)

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.