

Суспільство
В аеропорту Одеси розпочали реконструкцію руліжної доріжки (ФОТО)
Будівельний сезон в одеському аеропорту в розпалі. Упродовж останнього місяця наша компанія виконала значний обсяг робіт на кількох ділянках реконструкції аеровокзального комплексу, інформує “Автомагістрль-Південь”.
Як тривають роботи?
Як зазначається, на пероні аеропорту укладено понад 15 тисяч кубометрів «важкого бетону». Із запланованих 46 тис. кв. м. площі перону вже забетоновано 38,5 тис. кв. м. або близько 83%. Два бетонні заводи компанії, розташовані на об’єкті будівництва, працюють на повну потужність.

Також тривають роботи на руліжній доріжці РД-С3, якою літаки прямуватимуть із перону на злітно-посадову смугу. Тут влаштовано близько 1,5 тис кв. м шару стабілізації: георешітки, шару з щебенево-піщаної суміші (20 см) і піскоцементу (15 см).

Цього тижня розпочались роботи на руліжній доріжці РД-А1 у торці існуючої злітно-посадкової смуги. Уже проводимо земляні роботи. Для початку робіт компанія отримала спеціальний дозвіл.
“Після закриття регулярного авіаційного сполучення через карантин аеропорт в Одесі приймає лише спеціальні нерегулярні рейси. Істотне скорочення кількості повітряних суден, що здійснюють зліт та посадку, дозволяє швидше розгорнути масштабні роботи на фінальному етапі реконструкції аеровокзального комплексу. Для гарантування безпеки аеродромного комплексу співробітники нашої компанії встановили близько 1,5 км периметрового спеціального огородження зі сітчастих панелей, обладнаного протипідкопом та козирком з колючою стрічкою. Наступного тижня на льотних полях почнемо комплекс робіт із посіву трав”, – повідомили у компанії.

126 співробітників та 39 одиниць техніки
До робіт залучено 126 співробітників та 39 одиниць техніки. Персонал працює із забезпеченням умов максимальної безпеки.
Читайте також: НАТО залучило українські літаки для боротьби з коронавірусом
Аби запобігти зараженню вірусом #COVID-2019, із 16 березня всі місця громадського користування на території будівельного містечка та контактні поверхні у приміщеннях кожні дві години знезаражуються спиртовмісним антисептиком. У всіх приміщеннях також організоване регулярне вологе прибирання та провітрювання.

“Наші працівники 100-відсотково забезпечені індивідуальними засобами респіраторного захисту та дезінфікуючими засобами, щоранку проходять медичний огляд. Лікар перебуває на об’єкті будівництва постійно і проводить моніторинг стану здоров’я працівників”, – наголосили в компанії.
Суспільство

Сумська міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка почесною відзнакою «За заслуги перед містом» III ступеня. Хлопець врятував пасажирів автобуса, який загорівся внаслідок ракетного обстрілу росіян, що стався 13 квітня.
Про це повідомив в. о. Сумського міського голови Артем Кобзар.
Вчинок хлопця
Під час поїздки до спортивного залу разом із мамою Кирило опинився в автобусі, що потрапив під удар. Унаслідок вибуху двері заблокувало.
Хлопець вибрався через розбите вікно, після чого допоміг іншим пасажирам покинути транспорт і надавав допомогу пораненим на вулиці. Попри поранення уламками, він діяв рішуче та швидко.
Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу
Окрім почесної відзнаки від міської ради, Кирило отримав подарунок від туристичної компанії «Еліта-Тур» — безплатну двотижневу путівку до дитячого табору «Мандарин» у Болгарії.
Кирило навчається у восьмому класі Сумської школи №4 та займається вільною боротьбою в ДЮСШ «Факел».

Нагадаємо, що 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка очільника МВС Ігоря Клименка
Суспільство

Під час весняних обліків у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували стадо з 23 оленів шляхетних. Це найбільша кількість цього виду, яку реєстрували на території заповідника від початку спостережень.
Про це повідомили в заповіднику.
Щорічне обстеження заповідника
Щовесни фахівці проводять маршрутні обліки копитних тварин, зокрема за слідами та екскрементами, що дозволяє визначати місця проживання й маршрути міграції. Копитні залишають сліди до 20 разів на добу, що допомагає формувати точні дані навіть за умов мінімального візуального контакту.
Читайте також: Львів’янка представить Україну на Miss Eco International у сукні з цитатами класиків (ВІДЕО)
Весняні обліки показали зростання чисельності коней Пржевальського та оленя шляхетного, водночас чисельність лося європейського дещо зменшилася. Однією з причин зниження популяції лосів може бути обмеження їхньої сезонної міграції через державний кордон.
«Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів»‚ — написали у заповіднику.


Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото: Сергій Жила
Суспільство

У пікові весняні дні «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд №159/160 за маршрутом Київ – Трускавець – Київ. Потяг курсуватиме наприкінці квітня та на початку травня.
Про це повідомили в УЗ.
Розклад руху
З Києва поїзд вирушатиме 25, 26, 27 квітня та 2, 3, 4 травня 2025 року о 10:16 з прибуттям до Трускавця о 19:37.
У зворотному напрямку — з Трускавця до Києва — він курсуватиме тими ж днями з відправленням о 09:03 та прибуттям о 19:11.
Поїзд зупиняється у Львові та Дрогобичі, що дозволяє зручно подорожувати пасажирам з різних регіонів заходу України.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» у Гайвороні встановила новий національний рекорд.
Також ми писали, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото обкладинки: «Укрзалізниця»