Суспільство
«Усе злетіло в повітря». ЗСУ знищили комендатуру окупантів у Сватовому на Луганщині
Українські військові знищили комендатуру російських окупантів у Сватовому, що в Луганській області.
Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.
«Українське командування підтверджує знищення комендатури в місті Сватове, де противник організував штаб та склад боєприпасів», – написав Гайдай.
За його словами, 20 вересня в місті пролунало кілька вибухів. Вони сталися в комендатурі, колишньому МКДС та складах боєкомплекту в районі АТП. Усі ці об’єкти російські окупанти використовували для облаштування штабу та зберігання боєприпасів.
Згодом Сергій Гайдай повідомив, що в знищеній комендатурі росіян, за попередньою інформацією, перебували чеченці.
«За попередньою інформацією, 250 росіян отримали статуси “200-й” та “300-й”. Скоріш за все, в комендатурі знаходилися чеченці», – зазначив очільник Луганської ОВА.
Він також додав, що росіяни продовжують примусову мобілізацію, а поранені окупанти відмовляються повертатися до служби.
«На фоні значних втрат на фронті росіяни продовжують примусову мобілізацію. Значна кількість поранених навіть із нещодавно призваних “вагнерівців” поступила до першої міської лікарні Луганська та відмовляється повернутися до лав збройних формувань окупанта», – додав Гайдай.
Нагадаємо, у Новій Каховці ЗСУ вразили колонну військової техніки окупантів, яку ворог готував переправити через Дніпро.
Крім того, Повітряні Сили ЗСУ знищили ворожий штурмовик Су-25 та дрон-камікадзе Shahed-136.
Фото: t.me/luhanskaVTSA.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі