Суспільство
Урбаністи почали розробляти Стратегію відродження Маріуполя після деокупації
Українські урбаністи почали розробляти Стратегію повоєнного відродження Маріуполя. До проєкту вже долучилися майже 40 фахівців з усього світу.
Про це ШоТам розповіла команда урбан-бюро Big City Lab.
Перша зустріч у форматі діалогу відбулася у вівторок, 14 лютого. У ній взяли участь маріупольці, представники влади міста та урбаністи з Big City Lab. Це стало початком створення сценарію майбутнього розвитку українського Маріуполя після деокупації
Чи не зарано говорити про відновлення
За словами міського голови Маріуполя Вадима Бойченка, на момент звільнення міста з російської окупації, нам вже необхідно мати план відновлення та перші кроки для цього. А тому говорити про відновлення міста – на часі.
Читайте також: «Це глибше, ніж просто ремонт». Як відбудувати українські міста? На прикладі Миколаєва та Харкова пояснює урбаністка Євгенія Дулько
«Ми повинні мати відповіді на запитання: яку інфрастуктуру відновлюємо першочергово? Як створити базові умови для тих, хто зараз в місті: вони не живуть, а виживають, як їм допомогти? Як зробити так, щоб в Маріуполь поверталися його мешканці – та долучалися до відновлення міста? Як зробити наше місто найкрашим для наших дітей? Ми запитали у маріупольців: ви готові говорити про відновлення? Вони відповіли: “так”», – зазначив Бойко.
Хто відновлюватиме Маріуполь
Команда Big City Lab зібрала мультидисциплінарну групу з 37 фахівців з різних країн світу – це архітектори-урбаністи, економісти, спеціалісти з екології, вивчення конфліктів, комеморіалізації, стійкого розвитку та інші. Разом вони аналізують досвід міст після Другої Світової війни та великих стихійних лих. Але у пріоритеті – думки маріупольців та те, як вони бачать відродження міста.
«Коли ми говоримо про розвиток міста, перед нами постає мільйон питань. Зокрема, як зробити так, щоб маріупольці не тільки хотіли повернутися до міста, а й допомагали його відбудовувати. Яким чином зберегти індустріальну славу міста і при цьому розвивати малий та середній бізнес. Як розвернути місто до моря…. Як фахівці ми можемо вирішити проблеми різними способами, але для цього треба опиратися на бачення самих маріупольців. Саме завдяки їх побажанням ми можемо запропонувати найкращі сценарії та рішення» – пояснила СЕО урбан-бюро Big City Lab Вікторія Тітова.
Зустріч модерувала Діана Проценко – президентка Національної асоціації медіаторів України медіації, а також команда фасилітаторів, що створили відчуття «домашнього діалогу на кухні великої маріупольської родини».
За результами зустрічі фахівці зібрали побажання містян щодо міського середовища, муніципальних послуг і взаємодії із владою, освіти та медицини, економіки, екології, культури, спорту, традицій, безпеки, а також рекомендації команді експертів, які працюватимуть над Стратегією відновлення. Урбаністи зазначають, що кожен наступний крок також буде узгоджуватися з мешканцями та супроводжуватись діалоговими зустрічами.
Нагадаємо, у Дніпрі відкрили центр допомоги «ЯМаріуполь. Турбота». Це вже четвертий центр комунальних послуг для переселенців з Маріуполя в Україні.
Крім того, у Києві відновила роботу Маріупольська лікарня інтенсивного лікування. Уже вдалося запустити роботу амбулаторної та стаціонарної служб.
Фото: thegard.city.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі