

Суспільство
Упродовж доби ППО збила 4 ворожі літаки, 3 гелікоптери і БПЛА
Упродовж доби 13 березня силами протиповітряної оборони України уражено чотири літаки, три вертольоти та безпілотний літальний апарат окупантів.
Про це повідомили в Командуванні Повітряних Сил ЗСУ.
На одному із стратегічних напрямків на Київщині група ворожих літаків типів Су-35, Су-34 та Су-25 намагалась завдати ракетно-бомбових ударів по оборонних редутах українських захисників.
Читайте також: У Міноборони презентували ролик до Дня Українського Добровольця
Поки винищувачі Повітряних Сил вели позиційне повітряне протистояння із переважаючими силами окупантів, протиповітряна оборона випустила зенітні ракети по ворожих повітряних цілях.
Також зафіксовано три влучання по літаках противника. Зенітні ракетні війська вразили три гелікоптери ворогів і один безпілотний апарат.
Нагадаємо, російські окупанти збили власний безпілотник.
Як ми повідомляли раніше, над Черніговом збили російський бомбардувальник.
Фото: facebook.com/kpszsu.
Суспільство

24 червня у столичному парку UNIT.City зберуться понад 200 активістів, задля порятунку тварин. На першому всеукраїнському форумі «Зоосвідомі» шукатимуть рішення у сфері захисту і розвитку культури відповідального ставлення до чотирилапих.
Про це редакції повідомили організатори події.
Серед учасників — зоозахисники з різних регіонів України, представники держави та бізнесу, міжнародні партнери, а також митці, які популяризують тему зоозахисту.
На форумі говоритимуть про:
- ефективні сервіси з адопції;
- нові підходи до евакуації тварин під час війни;
- етичну роль бізнесу;
- вплив мистецтва
- юридичний супровід прав тварин.
Своїм досвідом поділяться: правозахисниця Олександра Матвійчук, зоозахисник і власник притулку Олексій Суровцев, продюсер Олег Кохан, мисткиня Лала Тарапакіна, керівниця UAnimals Ольга Чевганюк, засновниці притулків та ініціатив Марія Вронська, Ольга Спектор і Катерина Скрипова.
Читайте також: Як подбати про тварин у спеку: 7 порад від UAnimals
Спеціально для учасників форуму організують показ кіноальманаху «Війна очима тварин» — проєкту, створеного за участі 500 українських і міжнародних митців. Антологію заснували на реальних історіях тварин, які пережили війну в Україні. Саундтреком стрічки став хіт гурту Imagine Dragons, а премʼєра вже відбулась на кінофестивалі Tribeca в Нью-Йорку.
Форум ініціювали зоозахисниці Олена Мачинська (URSA) та Ірина Лозова (Save Pets of Ukraine). Генеральний партнер події — Kormotech, а серед інших — UNIT.City, MasterZoo та «Моршинська».
Взяти участь у події запрошують усіх, хто дбає про добробут тварин: волонтерів, активістів, представників громадських організацій. Участь безкоштовна з обов’язковою реєстрацією.

Нагадуємо, що в Нью-Йорку презентували український кіноальманах: до зйомок залучили Imagine Dragons та Шона Пенна.
Фото надали організатори події
Суспільство

Ще одну групу важкохворих, тяжкопоранених та захисників, молодших 25 років, звільнили з російського полону. Військові, що повернулися додому пройдуть медогляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також виплати за весь час перебування у неволі.
Про це повідомили в Координаційному центрі з питань поводження з військовополоненими.
В Україну повернулися військовослужбовці Десантно-штурмових військ, Військово-морських сил, Сил тероборони, а також Державної прикордонної служби, Нацгвардії України й Державної спеціальної служби транспорту.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, переважна більшість звільнених сьогодні оборонців перебували в неволі з 2022 року. Значна частина з них потрапила в полон під час оборони Маріуполя. Більшість визволених сьогодні захисників — це офіцери. Також частина звільнених — молодші 25 років.
Ці військові воювали на Донецькому, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському та Курському напрямках.
Координаційний штаб сповістив, що найближчим часом проведуть наступний етап звільнення українських бранців.





Нагадуємо, що боєць 3-ї ОШБр пройшов 200 кілометрів з оточеного Маріуполя та отримав звання Героя України.
Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

«Укрпошта» випустила поштову марку «Шанс на життя» до Всесвітнього дня донора крові. Вона вшановує донорів, медиків і волонтерів, які щодня допомагають рятувати життя.
Про це повідомили в компанії.
Ініціативу реалізували разом із проєктом ДонорUA. Художниця Ліза Маркіна зобразила на марці пару, яка передає серце, наповнене кров’ю — як символ турботи та єдності. Марку ввели в обіг 14 червня. Тираж — 150 тисяч примірників.
Співзасновниця ДонорUA Ірина Славінська наголосила, що дефіцит донорської крові залишається критичним, і закликала українців приєднуватися до донорського руху.
Читайте також: Який ти донор плазми: герой-рятівник чи віриш у фейки? (ТЕСТ)
Генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський повідомив, що працівники компанії здали кров у київському Головпоштамті.
«Це наша подяка і важливе нагадування: твоя крапля крові — чиєсь майбутнє. Якщо маєте бажання та міцне здоров’я – приєднуйтесь! Стати донором — просто, і це дає шанс на життя», — зазначив Ігор Смілянський.

Нагадаємо, що «Укрпошта» випустила благодійну марку, аби зібрати гроші на реконструкцію облич військових.
Фото обкладинки: Freepik