Економіка і бізнес
Уперше за 22 роки Україна модернізує свою антарктичну станцію
Україна вперше проведе масштабну реконструкцію дослідницької станції в Антарктиді “Академік Вернадський”. Про це повідомляє Укрінформ.
У бюджеті 2018 року вперше за 22 роки було виділено 15 млн грн на капітальну реконструкцію станції, а під кінець року додали ще загалом 27 млн грн, з них 19,6 млн грн саме на модернізацію станції.
“Вперше за 22 роки, що станція належить державі Україна, вкладено достатньо серйозні кошти в її модернізацію та реконструкцію. Система енергозабезпечення, система опалення, опріснення води, ще ряд речей ми замінюємо вперше ще з британських часів. На щастя, британці нам дали станцію в такому гарному стані, що вона майже чверть століття протягнула без ремонту та модернізації”, – зауважив в.о. директора Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
Що зроблять на станції?
Уперше з 1980 року оновлять всю енергетичну систему станції, для чого закуплені нові дизельні двигуни, вперше з 1970-х років замінять дах на всіх приміщеннях станції, ремонт паливного баку, замінено опріснювач води, вперше з 1986 року буде побудований паливний трубопровід, здійснено переобладнання медичного кабінету (закуплені кардіограф, апарат УЗД, біохімічний аналізатор, аналізатор крові, обладнання для телемедицини) та переобладнання біологічної лабораторії, Також на станції замінять всю систему опалення.
Читайте також: Держава вперше профінансує науку у вишах на 100 млн грн
Очільник НАНЦ наголосив, що ремонтні роботи триватимуть 2 сезони, 20 січня ремонтна бригада вже вирушає до Антарктиди, натомість з одного з портів Чилі до станції буде доправлено закуплене обладнання.
Він додав, що це дійсно революційні зміни, оскільки для фінансування перших експедицій в Антарктиду вченим, попри державне фінансування, доводилося шукати і спонсорську допомогу.
Натомість навіть після виділення фінансування, за словами Дикого, українська антарктична програма втричі дешевша за дослідницьку програму в Антарктиді Туреччини, яка не має там власної станції, і в 140 разів за дослідження в Антарктиді Франції.
Що варто знати про станцію?
6 лютого 1996 року Велика Британія передала Україні свою антарктичну станцію “Фарадей”, яку перейменували на “Академіка Вернадського”. Відтоді, пише BBC, Національний антарктичний центр провів 22 експедиції на крайній південь, і вже готує 23-ю.
Станція розташована на острові Галіндез, що входить до архіпелагу Аргентинських островів неподалік витягнутого Антарктичного півострова. Перші будівлі для наукових цілей у цьому районі були зведені на одному з сусідніх островів Вінтер ще у 1930-х роках.
Читайте також: Українські вчені отримають 262 млн гривень на дослідження
Однак до 1946 року ті будівлі знищило, як вважається, цунамі. Тоді ніхто не загинув, адже люди ще не перебували на станції постійно. Наступного року базу відновили, але 1954 році нову наукову базу побудували вже на острові Галіндез, і з того часу вона функціонувала без перерв. Тож, вона є однією з найстаріших постійно діючих станцій в Антарктиці.
Географічно станція розташована прямо під “Озоновою дірою”, яку тут інтенсивно вивчають.Через це полярники, які перебувають надворі, повинні постійно використовувати захисні креми та окуляри, адже сонячне випромінювання тут дуже активне – засмага як на найкращих морських курортах.
Читайте також: “Велика українська енциклопедія” стала доступною онлайн
Зараз українські полярники в Антарктиці проводять дослідження з біології, метеорології, океанографії, вивчають вплив холоду на організм людини, “Озонову діру”, зміни магнітного поля Землі, іоносферу та космос (“космічну погоду”). На “Вернадському” також відкрили кілька нових видів тварин і рослин.
Наступна, 23-тя українська антарктична експедиція, вирушить на Галіндез навесні.
Економіка і бізнес
Що це означає
Коментарі
Економіка і бізнес
Як скористатися послугою
- створити на сайті або в мобільному застосунку міжнародне відправлення (МЕН). Вказати, що відправка буде через поштомат;
- сплатити за доставку онлайн;
- отримати QR-код;
- сканувати QR-код біля обраного поштомату;
- покласти запаковану посилку у відкриту комірку.
Коментарі
Економіка і бізнес
Технічні особливості проєкту
- сонячні панелі загальною потужністю 26,4 кВт;
- трифазний гібридний інвертор потужністю 30 кВт;
- акумулятори з ємністю 50 кВт·год.
Як допоможе мешканцям
- ліфт;
- освітлення під’їздів, підвалів, укриттів і прилеглої території;
- домофони, електромагніти на дверях і система відеоспостереження;
- водомат, поштомат і інтернет (зокрема в укритті);
- резервні розетки для мешканців.
Результати
«Резервні розетки облаштували на окремих лічильниках та з автоматами з обмежувачами напруги. У жовтні для загальних потреб практично не споживали електрики ззовні. На цей час сумарна генерація за жовтень-листопад понад 1 мегават (МВт)», — каже Іван Сороколіт.
Реалізувати проєкт допоміг Фонд енергоефективності, а підрядником виступила компанія NRG.
Коментарі