Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Університети – в минулому. П’ять професій, які сьогодні можна опанувати онлайн

Опубліковано

Навіть топові університети світу сьогодні зізнаються: не встигають вчасно оновлювати навчальні програми, адже в умовах глобалізації світ змінюється щохвилини. 

Тож, хоч університет все ще дає непогану базу знань з обраної професії, все ж це слабка причина для того, аби витрачати 5 років свого життя на те, що можна вивчити за максимум рік. 

Цілий вищий навчальний заклад в силу своєї забюрократизованості не зможе крокувати в ногу з часом, а от одна людина з жагою до знань – цілком імовірно. 

Ми в ШоТам поміркували над цим, і обрали кілька професій, які можна опанувати в режимі онлайн у перервах між навчанням та роботою. Звісно, якщо ви морально готові до самоосвіти. 

Контент-фрілансер

Заробітна плата від $650 у сфері продажів до $2100 у сфері програмування*

Мова не тільки про журналістів чи копірайтерів. Створення контенту потребує все більшої кількості рук, і у цій сфері знадобляться фотографи, відеооператори та монтажери, автори коміксів чи карикатур – і ще багато вакансій.

Але навіть не думайте опановувати навички в класичних університетах, їх можна дістати онлайн, на профільних зустрічах чи спеціалізованих курсах, навіть в Youtube, як би банально це не звучало. Будьте готові до того, що усі хитрощі або секрети доведеться опановувати самотужки. 

Заробіток у цій сфері нестабільний, але насправді все залежить від проектів, в яких ви будете брати участь.

Data-аналітик

Фахівцям з досвідом роботи до 2 років роботи найчастіше платять $1000 на місяць**

Сьогодні, коли кількість даних “зашкалює”, їх обробка вимагає чималої зосередженості, уваги та аналітичних здібностей. Від переліку атмосферних показників за кілька років до визначення статистики настроїв споживачів якогось товару – сьогодні дані для аналізу може генерувати навіть ваш розумний пилосос. 

Data Science – це наука про методи аналізу даних і вилучення з них цінної інформації, знань. 

Data Analyst (аналітик даних) – це людина, яка проводить описовий аналіз даних, інтерпретує їх і подає звіт зацікавленим особам.

Він повинен відмінно знати сферу бізнесу, в межах якої аналізує дані, бути в курсі особливостей ведення бізнесу компанії, де працює, і вміти ці дані презентувати. 

Згідно зі статистикою ресурса для розробників dou.ua дата-аналітик в Києві найчастіше отримує $1500.

Поріг входу в цю професію порівняно низький і спеціальної технічної освіти від вас не знадобиться – лиш бажання навчатись. 

Основи курсу з Data Science можна пройти в Coursera, наприклад. Є також перекладений українською курс з аналізу даних на Prometheus.

Розробник мобільних додатків

Розробники зі знанням Java та досвідом роботи до 2 років отримують в Києві близько $820

Спеціалісти зі створення мобільних додатків на Android та iOS зараз – одні з найзатребуваніших  на ринку 

Згідно з даними dou.ua станом на кінець минулого року, найбільші зарплати серед програмістів зараз отримують ті, хто працюють з мовою Java. Зарплати для початківців або джунів, у столиці коливаються в межах $700-$900 доларів. 

Базові знання можна отримати на освітніх онлайн-платформах на кшталт Coursera чи Udemy.

Спеціаліст з відновлюваної енергетики 

За даними work.ua, зарплата цього спеціаліста починається від $680

Це справжній тренд у розвинених країн, а в України це поки що в новинку. 

Тенденція тільки починає набирати обертів, і скоро світова енергетика потребуватиме нових спеціалістів у цій галузі.

Що за обов’язки покладаються на такого фахівця? Наприклад, на вакансію від USAID шукають людину, яка допоможе в перегляді держполітики та норм щодо відновлюваної енергетики, допоможе оцінити сьогоднішню політику в енергетичному секторі. Обов’язків, насправді, набагато більше і детальніше про них можна прочитати тут.

Якщо ви вирішили розвиватись у цій галузі, має сенс переглянути декілька програм на Coursera. Наприклад, про відновлювальну енергетику та екологічне підприємництво. 

Front-end Developer

За даними work.ua, середня зарплата від $1000

Звичайний університетський курс не дає достатніх знань щодо професії front-end developer. 

Фронт-енд розробник – це програміст, що займається розробкою користувальницького інтерфейсу, тобто публічною частиною сайту в браузері. Головне завдання фронт-енд розробника – зробити максимально зручним взаємодію користувачів з сайтом або веб-додатком. Професія підходить тим, кого цікавила інформатика в школі. А ще – дизайн, тому що зовнішня привабливість сайту – також покладається на нього.

Аби розвиватись у цій професії, неодмінно доведеться проходити додаткові курси онлайн. Корисні програми є на Coursera, Udemy, Udacity, у Microsoft Academy.

А на сайті Coding The Smart Way навіть склали добірку актуальних курсів з frontend-розробки.

* У грудні 2019 року платіжна платформа Payoneer провела глобальне опитування фрілансерів з-поміж своїх користувачів, з опитаних – 15% опитаних респондентів – це фрілансери з України.  

** дані з сайту для розробників Dou.ua станом на грудень 2019 року.

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі