

Економіка і бізнес
Укрзалізниця створює вокзальну компанію за німецьким форматом: деталі реформи
В Укрзалізниці підготували дорожню карту щодо створення філії “Вокзальна компанія”, яка повинна почати працювати до кінця 2019 року. Про це пише Магістраль.
Які зміни запровадять?
“Наша мета — вдосконалити систему управління вокзалами, підвищити ефективність їхньої діяльності, зокрема за рахунок мінімізації дублювальних функцій. До головних цілей належить і скорочення фінансових витрат. Наведу лише одну цифру, що свідчить про необхідність змін: негативний фінансовий результат діяльності вокзалів філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» за 2018 р. становив 405 млн грн”, – розповів директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський.
Він повідомив, що в УЗ планують три етапи реорганізації. Спершу до філії будуть передані вокзали, які зараз перебувають в управлінні філії «Пасажирська компанія».
“Ми змінили її структуру, аби повністю виділити відповідний напрям. Йдеться про вокзали позакласні. Далі будуть передані поетапно об’єкти І—ІІІ класу регіональних філій. Загалом на першому етапі — 106 вокзалів. Тоді вже настане черга об’єктів IV, V категорій, яких понад 1,2 тис. Згодом до них приєднаються й зупинні пункти, котрих у нас майже 2,3 тис. Вони будуть передані на баланс підприємства. Відповідно у структурі філії будуть майно та персонал”, – зауважив Антон Саболевський.
Персонал, задіяний у станційній роботі, переводитиметься як зі складу філії «Пасажирська компанія», так і з філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд». Також це будуть фахівці, котрі займаються технічним обслуговуванням таких об’єктів. Розрахункова чисельність працівників нової філії на початковому етапі — від 8 до 8,5 тис. осіб. Усі вони будуть переведені з інших підрозділів.
Що передбачає німецька модель?
За словами Саболевського, при реорганізації УЗ вирішила наслідувати німецької моделі управління вокзалами (коли всі вокзали та пункти зупинки передаються на баланс однієї філії).
Читайте також: Укрзалізниця запровадила однакову ціну на всі напої
“Модель, яку ми наслідуємо (коли всі вокзали та зупинні пункти передаються на баланс однієї філії), — німецька. За нею пішла державна залізнична компанія Deutsche Bahn, що свого часу створила окрему структуру — DB Station&Service. На момент заснування (у 2001 р.) вона мала в управлінні майже 11 тис. об’єктів, наразі ж таких — 5,5 тис. Частина вокзалів була закрита чи оптимізована. Цікавий момент: у Німеччині залізничну станцію може купити будь-хто. Дуже багато випадків, коли на малодіяльних дільницях новими власниками cтають не лише юридичні, а й фізичні особи. Для них це засіб здійснення комерційної діяльності. Хтось бере з метою розвитку туризму, проте іноді й обслуговують поїзди. У країнах Євросоюзу відпрацьовано механізм виставлення на продаж станцій через аукціони. За цього покупці мають певні зобов’язання з підтримки технічного стану. Загалом із 1999 р. на торгах у Німеччині продано понад 2,1 тис. вокзалів. Причім частина — за символічну ціну в 1 євро, за умови інвестування в розвиток. Німецька компанія з управління вокзалами — одна з найприбутковіших у світі. За 2017 р. її дохід становив 255 млн євро”, – розповів посадовець.
Вокзали без начальників
Також передбачено скорочення адміністративно-управлінського персоналу. Приміром, вокзали Миколаїв та Жмеринка, на котрих спільно з IFC («Міжнародна фінансова корпорація», що входить до групи Світового банку, — прим. ред.) готуються пілотні проекти стосовно державно-приватного партнерства. Розглядаються три сценарії: концесія на певну кількість років, оренда чи спільна діяльність без утворення окремої юридичної особи.
Більш того, на думку Саболевського, далеко не кожен вокзал після реформи буде мати начальника.
“Ми відходимо від того, що кожен вокзал повинен мати начальника. Виділено базові структурні підрозділи, керівники яких будуть управляти вокзалами на прилеглій території. Наприклад, глава станційного комплексу Київ-Пасажирський стане управляти вокзалами в Жмеринці та Фастові. А, наприклад, начальник вокзалу Львів буде відповідати за об’єкти на пасажирських станціях Трускавець, Моршин, Самбір. Ми відпрацювали чітку ієрархію, в якій буде виділено 19 “якірних” вокзалів – по два-чотири на кожен регіональний філіал “, – описує новації Саболевський.
Економіка і бізнес

Три опорні медичні заклади Запоріжжя і Львівщини отримали медичне обладнання на понад 3,2 мільйони гривень. Ці кошти передав «Приватбанк» від подвоєних внесків своїх клієнтів.
Про це повідомили в пресслужбі «ПриватБанку».
Підтримали медичну інфраструктуру у благодійній програмі «Невідкладний донат: Допомога шпиталям та медзакладам України».
Благодійний фонд «ПриватБанку» передав:
- дві сучасні ультразвукові діагностичні системи;
- два новітні апарати для лікування складних ран;
- хірургічне обладнання.
Читайте також: Міжнародна команда медиків відновили обличчя військового після атаки дрона (ФОТО)
«Ці засоби суттєво прискорять діагностику та одужання пацієнтів, і зокрема тих, хто потрапляє до лікарень з важкими пораненнями», — зазначили в пресслужбі «Приватбанку».
Від початку року у програмі «Невідкладний донат» 8 медзакладів отримали допомогу на загальну суму 12,8 мільйонів гривень.
Нагадуємо, що в «ПриватБанку» запустили продаж квитків на європейські залізниці.
Фото надали в пресслужбі «ПриватБанку»
Економіка і бізнес

Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» та європейська компанія Airbus підписали Тристоронній меморандум про співпрацю під час міжнародного авіасалону в Ле Бурже. Документ передбачає навчання та підготовку фахівців українських підприємств товариства з технічного обслуговування й ремонту авіаційної техніки Airbus, що експлуатується в Україні.
Про це повідомили в «Укроборонпромі».
У межах першого етапу проєкту інженери українських заводів отримають доступ до технологічної документації та пройдуть первинну підготовку в технічних центрах Airbus. Після цього представники європейської компанії відвідають Україну, щоб сформувати групи інструкторів з-поміж вітчизняних фахівців і передати їм повний курс навчання.
«Серед світових високотехнологічних компаній підвищується довіра до нашого ОПК, зокрема до “Укроборонпрому” та його підприємств. Це доводить — ми обрали правильний шлях для розвитку і міжнародної співпраці. Впевнений, що попереду у нас нові перспективні партнерства з іноземними колегами як у сфері авіації, так за іншими напрямками роботи товариства», — розповідає генеральний директор підприєсмтва Олег Гуляк.
Читайте також: Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО)
Про Airbus
Airbus – одна з провідних світових аерокосмічних компаній, заснована в 1970-х роках із головним офісом у Тулузі (Франція). Вона виробляє пасажирські та вантажні літаки (серії A320, A330, A350 тощо), військово-транспортні літаки, вертольоти й космічні системи, а також надає сервісні й інженерні послуги з обслуговування авіаційної техніки.
Нагадаємо, що Норвегія інвестує 580 мільйонів євро у розробку та виробництво морських дронів в Україні
Фото обкладинки: сайт Airbus
Економіка і бізнес

Італія анонсувала фінансовий внесок для підтримки гуманітарного розмінування України. Угоду на 1,5 мільйона євро офіційно підписали разом із Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
Про це повідомили в Мінекономіки.
За даними відомства, договір має важливе значення для відновлення та відбудови країни. Це допоможе очистити землю і повернути людей додому Підписання провели в Києві за участі міністерки економіки України Юлії Свириденко, вона зазначила:
«Укладена угода є важливою для реалізації Національної стратегії з протимінної діяльності і дозволить реалізувати проєкти з очищення агроземель, розвитку інфраструктури, відновлення економічної активності на деокупованих територіях і сприяти поверненню громадян до своїх домівок».
За оцінками, які надало Мінекономіки, близько 138 500 квадратних кілометрів української території можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами. Додаткове фінансування дозволить розширити операції зі звільнення земель, покращити системи управління інформацією та підтримати спеціалізовані навчальні програми для людей з інвалідністю, ветеранів та постраждалих від вибухонебезпечних предметів.
Читайте також: Україна може стати першою країною поза ЄС, яку включать до зони безплатного роумінгу
Не перша співпраця
ПРООН у тісному партнерстві з Міністерством економіки України та Національним органом з протимінної діяльності з початку повномасштабного вторгнення підтримує розробку та випробування передових технологій для гуманітарного розмінування. Зокрема використання дронів, дистанційних сенсорів та систем штучного інтелекту для навчання моделей виявлення вибухонебезпечних предметів.
Нагадуємо, що в Україні створюють перший жіночий екіпаж для перехоплення безпілотників.
Фото обкладинки: АрміяInform