Суспільство
Укрзалізниця проведе тестування жіночих купе
Укрзалізниця розглядає можливість запровадження жіночих купе та проведе тестування такої послуги.
Про це повідомили на сайті перевізника.
Зазначається, що це питання посилення безпекових заходів у пасажирських поїздах.
Що роблять?
Зокрема розробляються IT-рішення та будуть внесені відповідні зміни до нормативних актів.
Також компанія проводить консультації з юристами, міжнародними та українськими громадськими організаціями.
«Наші залізничники уважно вивчили світовий досвід, адже жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі. Ми віримо в комплекс заходів, де тривожні кнопки та сигналізація в купе, відеоспостереження, посилене патрулювання і невідворотне покарання за будь-який доведений прояв домагань відіграватимуть ключову роль у викоріненні цього явища. Тому поточне рішення залізниці — допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане “пілот” з жіночими купе», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.
Читайте також: Швидкий бізнес за гроші держави? Це реально. Топ-10 ідей для запуску власної справи – радять ШоТам і Дія
Укрзалізниця тестуватиме жіночі купе упродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями ухвалить рішення щодо масштабування. Це буде залежати від реального попиту та відгуків.
Як це працюватиме?
На першому етапі послугу з купівлі квитків у жіночі купе можливо реалізувати тільки через власний мобільний застосунок Укрзалізниці.
Відомо, що 2010 році Укрзалізниця вже запроваджувала таку послугу, але вона не користувалася попитом, адже була доступною виключно в касах.
Жіночі купе буде запроваджено в експериментальному режимі на декількох обраних маршрутах далекого сполучення, пасажири яких проводили в дорозі багато часу.
Усі нові та модернізовані вагони Укрзалізниці — а це близько 15% вагонів у активному використанні — наразі обов’язково оснащені камерами відеоспостереження та кнопками виклику провідника.
Нагадаємо, в Україні з’явилася петиція про створення в поїздах окремих вагонів для жінок і чоловіків. За тиждень її підписало понад 20 тис. осіб.
Також ми розповідали, що Укрзалізниця аналізуватиме звернення пасажирів за допомогою ChatGPT.
Фото: facebook.com/el.shuliak.
Коментарі