

Суспільство
Укрзалізниця модернізувала 8 вагонів-трансформерів
Укрзалізниця отримала ще 8 модернізованих вагонів-трансформерів.
Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.
У цих вагонах повністю модернізовано кузов та оновлено інтер’єр, а використовувати їх можна ще упродовж 14-20 років.
Як змінились вагони?
Зазначається, що ремонтні роботи проводилися на власних виробничих потужностях Укрзалізниці, де був відремонтований та модернізований кузов вагона, встановлений даховий кондиціонер, нові віконні блоки із склопакетами, підлога та утеплення.
На вікна встановлені ролетні системи — фіранки з вогнетривкої тканини для захисту від прямих сонячних променів. Змонтована шафа управління, контролю електрообладнання пасажирського вагона та облаштовані біотуалети. Стіни тамбурів облицьовані листами з декоративної текстурованої нержавіючої сталі, яка тривалий час зберігає естетичний вигляд.
Читайте також: Як поліпшити роботу компанії в умовах нестабільності – поради Володимира Малічевського

Кузов вагона пофарбований зносостійкими матеріалами з використанням елементів фірмового стилю Укрзалізниці.
Читайте також: Укрзалізниця обладнає нові пасажирські вагони системами відеоспостереження
На сьогоднішній день в парку Укрзалізниці 35 вагонів такого типу, які використовуються в поїздах №38/738 Київ – Запоріжжя та №7/749 Київ – Івано-Франківськ. Можливість трансформування меблів із купейного типу на місця для сидіння дозволяє за одну добу один склад поїзда задіяти в двох напрямках: №738 Київ – Запоріжжя та №38 Запоріжжя – Київ.
Фото: facebook.com/Ukrzaliznytsia

Суспільство

У мелітопольському зоопарку «Страус-Південь» народився маленький кумедний баранчик.
Про це пишуть Актуальні новини Запоріжжя у фейсбуці.
Читайте також: Місто без ветеринарів: як у Ржищеві волонтери взялися рятувати безпритульних тварин
Радістю поділилися співробітники зоопарку.
«Ранок почався з приємних сюрпризів. У чотирирогих овець Святого Якова народився малюк. Симпатичний, ще ледве-ледве стоїть на ніжках, кучерявий баранчик. Всі минулі приплоди завжди народжувалися дівчата, а в цей раз, нарешті хлопчик. Малюк і мама почувають себе добре, знаходяться вони ще в теплому приміщенні», – йдеться у повідомленні.

Хто такі вівці Святого Якова?
Відмінною рисою цієї породи є багаторогість. Одна пара ріг з невеликим вигином росте в боки, друга сильно загнута до морди. Хвіст довгий, покритий шерстю, зазвичай його коротко відрізають. Забарвлення від кремового до коричневого і чорного кольору, найчастіше зустрічається рябе забарвлення.

У інших порід можуть народжуватися плямисті ягнята, але тільки у вівці Святого Якова і дорослі особини зберігають таке забарвлення. Довжина тіла 80-100 см, висота в холці в середньому 85 см. Вівці середнього розміру, важать вони 36-82 кг. На даний час широко поширена в Англії як декоративна порода. Віддає перевагу сухій високій місцевості, найкраще почувається в гористих районах Шотландії. У овець Святого Якова може бути тільки 2 пари рогів; верхня пара може бути прямою, або ж закрученою, як нижня. Вівці святого Якова – древня і рідкісна порода. Вони були відомі ще 3000 років тому і жили на Близькому Сході в Месопотамії, в XVII столітті були привезені в Англію в якості декоративних тварин.
Нагадаємо, у Подільському зоопарку в Вінниці з’явилися патагонські мари.
Як ми повідомляли раніше, в одеському зоопарку обрали найромантичнішу пару тварин.
Головне фото: facebook.com/infoobjectZ.
Суспільство

У Запоріжжі будинок побуту «Ювілейний» викупив американський IT-підприємець, що працює на NASA, Максим Поляков. Там зведуть інноваційний хаб для дітей.
Про це пишуть Актуальные новости Запорожья.
Повідомляється, що метою проекту є розвиток інфраструктури міста і популяризація науки.
На перших поверхах оновленого «Ювілейного» відкриється інноваційний хаб, експеріментаніум для дітей та низка інших науково-пізнавальних проектів.
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Очікується, що об’єкт стане центром розвитку для підростаючого покоління міста в області STEM (скорочено від Science, Technology, Engineering and Math, тобто Наука, Технології, Інжиніринг і Математика).

Подібні проекти вже були реалізовані Максом Поляковим у Дніпрі. У місті з нуля реконструювали планетарій, а також облаштували парк Гагаріна. Колись занедбані і застарілі, нині локації повністю змінилися і тішать дніпрян.
Читайте також: Безрукавки з історією: як прикарпатець шиє та реставрує автентичні гуцульські кептарі
Планується повністю відновити будівлю, надавши їй сучасного вигляду. Крім того, буде відреставровано фонтан і прилегла територія.
Нагадаємо, презентували онлайн-мапу місць молодіжних активностей Сєвєродонецька.
Усі фото: facebook.com/infoobjectZ.
Суспільство

У Києві відкриють Центр гуманного поводження з тваринами, повідомили у пресслужбі столичної держадміністрації.
Таке рішення визріло після зустрічі власників найбільших притулків для тварин у Києві, зоозахисників та волонтерів, а також місцевої влади.
Наголошується, що всі небайдужі до тварин мають об’єднати зусилля для досягнення єдиної мети – створення умов для комфортного життя тварин у столиці.
Мета центру – оперативна реакція на виклики та розв’язання проблем, що виникають через недбале та жорстоке поводження з тваринами.
Планується, що робочі групи запропонують пропозиції для програми з регулювання чисельності безпритульних тварин та контролю за утриманням домашніх тварин на 2020-2022 роки.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
Нагадаємо, в Україні діятимуть європейські вимоги до благополуччя тварин.
Як ми повідомляли раніше, на Київщині встановили двоярусний будиночок для котів.
Головне фото: suprun.doctor.