

Технології
Укртелеком встановив 45 зарядних станцій для електромобілів у Києві та передмісті
Укртелеком запускає власну мережу зарядних станцій для електромобілів. У Києві та передмісті вже працюють 45 зарядних станцій UTrecharge.
Про це повідомляє пресслужба компанії.
Всі активні зарядні станції відображаються в спеціальному додатку UTrecharge для IOS та ANDROID пристроїв.

Читайте також: Нафтогаз встановив третю зарядку для електроавтомобілів в аеропорту Київ
Як зазначається, станом на 4 січня 2021, вже працюють 45 зарядних станцій із 50 передбачених у пілотному проєкті.
Станції встановлені у Києві, та передмісті: Вишгороді (пл. Шевченка, 2), Ірпені (вул. Северинівська, 120а), Борисполі (вул. Київський Шлях, 86а), Ворзелі (вул. Курортна, 25), Бучі (вул. Островського, 22).
Читайте також: В Івано-Франківську встановлять електрозаправки на сонячних панелях
“ПАТ «Укртелеком» починав надавати послугу заряджання електротранспорту на власних зарядних станціях UTrecharge. Впровадження послуги є частиною діяльності «Укртелекому» з ефективного використання ресурсів компанії, що вивільняються внаслідок технічного переоснащення та модернізації телекомінфраструктури та вважає цей напрямок бізнесу перспективним, у тому числі з точки зору підтримки технологій, що не шкодять довкіллю”, – повідомляє пресслужба.
Зарядити електромобіль пропонують за тарифом — 9,90 грн за 2 кВтгод.
Фото: itc.ua

Технології

ВМС України отримають комплекс безпілотних літальних комплексів «Байрактар-ТВ2» із покращеними характеристиками.
Про це йшлося під час зустрічі представників турецької компанії BAYKAR MAKINA з керівним складом та відповідними фахівцями Військово-Морських Сил Збройних Сил України, повідомляє АрміяInform.
Під час зустрічі сторони обговорили питання підготовки особового складу безпілотних ударних комплексів «Байрактар-ТВ2» та особливості їхнього застосування на флоті.
Читайте також: В Україні тестують дрон-камікадзе «Пілум»
“Цього року ВМС України отримають комплекс безпілотних апаратів із покращеними характеристиками, які будуть діяти в інтересах Військово-Морських Сил як на суходолі, так і на морі, — розповів командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. — Тому ми вдячні нашим партнерам за швидку реакцію на наше запрошення та конструктивний діалог щодо вироблення спільної позиції та розв’язання всіх питань при реалізації цього проєкту”.
«Байрактар ТБ2» — турецький ударний оперативно-тактичний середньовисотний безпілотний літальний апарат з великою тривалістю польоту. Розробка і виробництво компанії «Байкар Макина».
Нагадаємо, у Вінниці готуватимуть офіцерів запасу за профілем бойового застосування безпілотників.
Фото: censor.net
Технології

Український фонд стартапів назвав перших переможців пітчингу в 2021 році. П’ять проєктів отримають гранти в $25 000. Про це йдеться в заяві фонду, пише НВ.
Зазначається, що всього на держфінансування претендувало 11 стартапів на pre-seed стадії. Переможцями пітчинг стали:
- OSBB Online – комплексне рішення для управління багатоквартирними будинками і комфортного життя їх жителів;
- ComeBack Mobility – розумні сенсори для милиць, які контролюють навантаження після захворювань і пошкоджень нижніх кінцівок;
- obimy – сервіс і додаток для невербальної комунікації;
- LineBar – багатофункціональна технологія будівельної 3D друку, яка дозволяє будувати елементи будівель відразу з декількох матеріалів і безпосередньо на будівельному майданчику;
- MindSelf – мобільний інструмент психологічної самодопомоги, який дозволяє розвивати стресостійкість, підвищувати рівень ментального здоров’я та уваги.
Читайте також: Три українські стартапи здобули гранти по $50 тис.
У Фонді відзначили, що проєкти оцінюються за низкою критеріїв, а саме: команда, ринок, доцільність фінансування, ідея, стратегія розвитку.
Нагадаємо, Українській застосунок Reface увійшов у топ кращих від компанії Google.
Фото: usf.com.ua
Технології

Упродовж двох років Харківський машинобудівний завод «ФЕД» спільно з науковцями аерокосмічного університету провадить роботи з виготовлення двигуна для космосу.
Про це пише Укрінформ.
Також фахівці створили нову унікальну систему охолодження супутників. Раніше президент асоціації “Укравіапром” і директор заводу “ФЕД” Віктор Попов заявляв, що виготовили перший у світі український іонно-плазмовий двигун.

Зазначалося, що над створенням нової системи охолодження супутників, зокрема і для міжпланетних перельотів за замовленням Міжнародного космічного агентства, працювали п’ять років.
“Протягом цього тривалого часу ми відпрацювали не тільки конструкцію, а й технології, та вже здійснили комплектування двох супутників Європейського космічного агенства за замовленням американської компанії”, – директор заводу “ФЕД”.
Він також додав, що система охолодження принципово нова. Вона буде розповсюджена і на охолодження Місячних модулів і так далі, тому є велика перспектива.
Читайте також: Чи готові роботодавці підвищувати зарплати. 5 тенденцій на ринку праці
Нагадаємо, Військово-морські сили створили ракетний дивізіон, що озброїться “Нептуном”.
Як ми повідомляли раніше, в Україні ввели в експлуатацію новий радіотелескоп РТ-32.
Усі фото: ukrinform.ua.